IKARIKAR http://www.ikar.sk

Nezbedné básničky (Jozef Čuj)29.6.2012
 

4
 počet hodnotení: 4
prečítané 125, Komentáre 14

 
Básnik Jožko
Básnik Jožko
 
Jožko sa hrá na básnika,
s múzami si začal tykať.
Ponúka ich kade...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Jozef Čuj27.11.2015
 

Keďže uplynul dostatočný čas a splnil som 4. bod pravidiel tejto súťaže, považujem moju účasť v nej za ukončenú. Ešte raz sa vám chcem všetkým poďakovať za záujem, a Tebe, Jozef Seman, 1960, zvlášť.
Dávam na vedomie všetkým, ktorí si chcú prečítať moje básničky, že im v tom nikto nebráni, pretože sú dostupné/aj cenovo/ v internetových kníhkupectvách.
Váš Jozef Čuj

jozef seman 19602.3.2015
 

vsetky su male, chutne dielka
maledivy by som hadam vylepsil
o budiku, tam by som sa vyhol slovu vol
cesnakovy cyril, sak to je o mne, vdaka

No27.2.2013
 

Úprimne? gýčové, bez nejakého originálneho nápadu, rytmicky nezvládnuté, treba si naštudovať pravidlá viazaného verša, pre deti absolútne nevhodné,nezrozumiteľné, dieťa potrebuje jednoduché veci prispôsobené jeho chápaniu, nie nejaké bezduché tliachanie o múze, celé to zaklincovala tvoja stránka, kde pýtaš peniaze od sponzorov na knižku, každý autor na mamtalent.sk túži po knihe no a ?, zadarmo ti dnes nikto nič nedá, to si zapamätaj, prepáč ale ja byť vydavateľom tak toto určite nikdy nevydám...

Jozef Čuj29.9.2012
 

Ďakujem všetkým za pozornosť a názor, vážim si to.

tajnička9.9.2012
 

Zdravím Jozef.
Asi je to telepatia, ale pred pár dňami som si náhodne našla vaše básničky na MT a musím povedať, že sa mi celkom páčili a skoro na to ste sa ozvali vy. Sú vtipné a zábavné, človek sa pri nich aj pousmeje. Tak ako vy, aj ja by som ich niekedy v budúcnosti chcela knižne vydať, možno sa mi to podarí, možno nie, ale povedala som si, že čo má prísť, to príde. Samozrejme, ak človek dá do toho všetko svoje úsilie. Mne dosť pomohli vyjadrenia pani DARK z MT, pre mňa veľmi poučné, aj keď som ešte nemala čas na všetkých chybách popracovať. Vydať knihu je beh na dlhé trate a držím vám palce, aby sa vám to raz podarilo.

Tajana11.8.2012
 

Páči sa mi to :-) Chybičky sa dajú opraviť a básničky majú moje sympatie.

Salamanderv11.8.2012
 

V pohode...

Monika Hajková (letko)30.7.2012
 

Milý Jozef, prečítala som si vaše básničky, a píšem vám svoj názor, ako ste ma žiadali. Musím povedať, že mnohé sú veľmi vydarené a veľmi pekné - Básnik Jožko, krtko, Žiarlivá žiarovka- aj ked tam v prvej strofe by som popracovala aby bola tiez abab, Škriepka v škôlke, Plavec a veľmi sa mi páčili Maledivy, aj ked tiez tam v druhe strofe by som zanechala rým aaaa ako je vsade. Potom sú aj básničky, z ktorých som mala zmiešané pocity - Lesná psráva, O šťukách, Škót, Hádka. V básničkách sa nájdu chybičky krásy - občas nejaký rytmus, nepekný rým, ale na tom sa dá popracovať. Trošku ešet vadili usekané jednoduché vety v dvoch alevo viacerých riadkoch. Prepokladám, že ste amatér, rovnako ako ja, teda aj môj názor nie je odborný. Po prvej kritike som si veľa o písaní básničiek naštudovala, naučila. Ja napríklad nesúhlasím s názorom JŠ alebo Veroniky A., že niektoré básne budú pre menšie deti nepochopiteľné - ja si skôr myslím, že dnešné deti sú veľmi vnímavé, zažívame obrovské vedecké pokroky, s ktorými si deti poradia častokrát lepšie ako my dospelí, tak prečo nie vniesť trocha pokroku aj do literatúry-poézie pre deti? To majú stále čítať o zvieratkách? Už keď sa tak rozpisujem, tak mi ešte nedá podoktnúť, že na portáli Mám talent je literatúra pre deti hodnotená odborníkmi sporadicky, respktíve vôbec, čo je škoda, lebo aj tu sa chcú autori priučiť. Ale určite píšte, študujte, učte sa, rovnako ako ja robím. Držím palce.

Jozef Čuj5.8.2012
 

Ďakujem, takmer vo všetkom s vami súhlasím. Deti sú neraz múdrejšie a vnímavejšie ako my. A možno nám odpustia aj tie chybyčky krásy, o ktorých ste sa zmienili, aj porušenie pravidiel veršovania, na ktorých tak tvrdohlavo lipnú niektorí kritici a teoretici poézie pre deti. Samozrejme tým nechcem ani len naznačiť, že básnik nemusí dokonale ovládať svoje remeslo.

21.7.2012
 

Väčšina básničiek má vtip, ale obávam sa, že mnohé z nich sú pre menšie deti nepochopiteľné a staršie deti zasa majú väčšinou iné záujmy. Doporučujem pozrieť do Pravidiel slovenského pravopisu a opraviť gramatické chyby (malyčká, sudedom, nóblesne, hňeď, svatbu, ...).

Jozef Čuj29.7.2012
 

Obávate sa zrejme správne, aj s tým pravopisom ste mali pravdu, ďakujem.

Veronika Árendášová8.7.2012
 

Čítam si básne...milé... na začiatok veľmi dobré. Sem tam skáče rým...začínate aabb a potom na konci náhle abab, alebo podobne... Ďalej drobné chybičky v gramatike, zrejme Ste si pri vkladaní nevšimli... Niekde mi možno chýba tá detskosť, ak sú teda básne určené deťom. Lebo niektoré sú tak pre kategóiu do 6, iné viac a niektoré sú také skôr na pochopenie pre dospelých...vtipné. Báseň o Mikulášovi, rýmuje sa, vtipné, ale celkom mi nedáva zmysel... No dá sa toho viac povedať, ale ako som povedala, na prvý pohľad a začiatok je to slušné...veľmi...

J.Č.21.7.2012
 

Ďakujem,ešte sa ozvem.

Jeremy26.8.2012
 

So záujmom som prečítal Nezbedné básničky.
Názov je výstižný, sú vtipné, ale ešte neposlušné,čo sa týka formy.Sú tam ale i podarené, ktoré sú v poriadku aj po formálnej stránke a hlavne nechýba im obraznosť, čo odlišuje veršovačky od básničiek, napr. Lesná správa, Lastovičky, Príbeh z parku a Malý gazda.
Mne v začiatkoch pomáhali Slobodníkove Cesty k poézii. Úprava formy môže byť zábavná, ak máš rád jazyk. Je to beh na dlhé trate, preto to nevzdávaj. Ja bežím už dosť dlho. Teraz som rád, že to niekoho poteší.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jozef Čuj

Autoportret básnika.jpg
O mne

Volám sa Jozef Čuj, mám 52 rokov.
Rád by som využil príležitosť a dostal na svetlo sveta knížku poézie pre deti s pracovným názvom Nezbedné básničky. Verím, že tí, ktorí si prečítajú ukážky z pripravovanej knížky a básničky sa im budú páčiť, podporia moju snahu.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: