IKARIKAR http://www.ikar.sk

Neznáme poznanie o kresťanskej symbolike (smilan)2.1.2020
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 2, Komentáre 2

 
Neznáme poznanie o kresťanskej symbolike
Ide o symbol Pravdy Božej, vyjadrenej vzájomným priesečníkom dvoch rovnakých ramien. Ramena zvislého a ramena vodorovného, ktoré symbolizujú dva základné princípy bytia: princíp lásky a princíp spravodlivosti. Tieto dva princípy vytvárajú vo vzájomnej súčinnosti dokonalú harmóniu.
 
Vo vzťahu k ľuďom tieto skutočnosti celkom prakticky znamenajú, že ak chceme vo svojom živote dosiahnuť harmónie, musíme v ňom rovnovážne uplatňovať ako princíp lásky, tak i princíp spravodlivosti. Názorne si to môžeme ukázať trebárs v manželstve, pretože harmonické manželstvo má byť pôdou, z ktorej má vyrastať harmonicky rozvinutá mladá generácia. Pôdu harmónie má vytvárať muž a žena. Muž by mal vo vzťahu k deťom reprezentovať princíp spravodlivej prísnosti, zatiaľ čo žena princíp ochraniteľskej lásky. Ak tak naozaj činia, v súhrne sa deťom dostáva presne takého harmonického prostredia, aké k svojmu vývoju potrebujú.
 
Takýmto, celkom reálnym a praktickým spôsobom sa odráža základná Pravda bytia do stvorenia. A jej odraz, v podobe rovnoramenného k...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

čitateľ24.1.2020
 

Ja by som si zmenil meno/prezývku!
Ideš nám o kresťanskej symbolike hlásať a podpíšeš sa SMILAN?
6.Nezosmylníš.

Alia S.8.1.2020
 

Nemyslím si, že opakovanie: symbol pravdy, symbolizovať, princíp bytia, princíp lásky, princíp spravodlivosti, dva princípy, princíp lásky, princíp spravodlivosti, princíp spravodlivosti, princíp lásky, princíp lásky, princíp spravodlivosti, kríž, kríža, kríž, kríž, rameno, rameno, rameno kríža, horizontálne rameno, zvislé rameno, rovnoramenného kríža, kríž, rovnoramenný kríž, kríž, kríž, rameno, harmóniu, harmónie, harmonické, harmonicky, harmónie, harmonického, harmonického, žiť, život, žili, žili, život, to všetko ešte trikrát, medzi to vložiť pár iných slov, text akoby vytrhnutý z kázne ortodoxného dušpastiera, je niečo, čo má čitateľa obohatiť. Viac neviem, čo napísať.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

smilan

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: