IKARIKAR http://www.ikar.sk

Neznámo (Ľuboš Zahradníček)17.4.2020
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 4, Komentáre 0

 
Neznámo, 12. kapitola
Nick a Katie
 
Katie potichu sedela na stoličke chrbtom ku stene, z ktorej sálal chlad vysokohorskej jesene a skladala rubikovu kocku. Svojho strážcu, veľkého a urasteného Nicka so silne ryšavou bradou a krátkymi vlasmi si nevšímala. Chlap na ňu najprv len nemo zíral. Držal si bezpečný odstup niekoľkých metrov. Mal obavu, že dievčaťu pretrhne šnúru myšlienok, ktorá nakoniec neodvratne viedla k dokončeniu úlohy. Katie urobila ešte niekoľko pohybov a následne si začala hravo kocku pohadzovať v ľavej ruke. Poskladanú hračku bolo vidieť v odraze plamienka v kahanci, ktorý položil pred chvíľou na stôl uprostred miestnosti a v slabom prúde denného svetla, ktoré prenikalo cez poškodenú výplň okeníc.
 
Podišiel bližšie a naklonil sa nad dievča. Na moment sa zahľadel na hlavolam, potom do jej čiernych očí. Nemo mu podala kocku do chlapských dlaní, ktoré mal pokryté sieťou vyblednutých tenkých čiar hovoriacich o tvrdej  práci.
 
„Na začiatku musíš na to ísť logicky. Najprv poskladáš jednu farebnú stranu tak, aby na hranách boli vždy iba dve farby. ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Ľuboš Zahradníček

O mne

Písal som už na strednej škole a dnes po dlhej prestávke sa k písaniu vraciam. Bol som spoluautorom antológie Exo.com a zverejňoval som práce na viacerých weboch a svojom blogu.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: