IKARIKAR http://www.ikar.sk

Neznášať život (Miroslava Kazdová)15.4.2016
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 77, Komentáre 0

 
Prológ
Vonku fučalo a lialo ako z krhle. Dážď nekonečne padal z oblohy a prečesával skorú jarnú trávu. Drobné kvapky hladkali steblá a okvetné lístky kvetov a pomalinky ako slzy po nich stekali dolu, zatiaľ čo tie veľké sa chaoticky a agresívne liali na zem, bili sa s listami stromov a s veľkou rýchlosťou dopadali na cesty, chodníky či domy kde sa rozprskli na malé, okom skoro nebadateľné jazierka vody.
Chodci v hrubých bundách a kabátoch najrôznejších farieb poháňali svoje deti k rýchlejšej chôdzi, aby sa čím skôr mohli schovať niekde pred bláznivým jarným dažďom čo vonku panoval.
Jedno malé dievčatko sprevádzané príliš nezaujatými rodičmi radostne poskakovalo, skákalo z kaluže do kaluže a veselo sa usmievalo. Ale to len dovtedy pokým sa nešikovne nepošmyklo pri jednom skoku a nešťastne nespadlo na zem. Dievčatko prepuklo v plač. Vysoký muž s šedým kabátom a čiernym klobúkom na hlave ju len bez jediného náznaku citu, akoby to robil automaticky, vytiahol na nohy, trochu oprášil a spolu aj s ženou stále pozerajúcou len dopredu, ktorej z pod kapucne tmavej bundy vytŕčali iba d...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Miroslava Kazdová

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: