IKARIKAR http://www.ikar.sk

Niečo ako láska (Danny)31.8.2013
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 95, Komentáre 2

 

 Marianna rázne otvorila dvere od univerzity a želala si aby bola čím skôr čo najďalej od tej ohavnej budovy. Koľká nespravodlivosť, soptila v duchu. Nemohla uveriť, že aj medzi dospelými ľuďmi, ešte k tomu takými vzdelanými, s toľkými titulmi, sa nájdu takí, ktorí chcú potopiť študentov stoj čo stoj, a vôbec im nezáleží na tom aké to bude mať pre nich následky. Sú to lotri! Vo svojom rozhorčení sa Marianna nepozerala kam kráča a zrazu sa ocitla na zemi. Chvíľu jej trvalo kým sa zorientovala a zistila, že sa zrazila s jedným zo študentov.
,,Nevieš dávať pozor kam ideš?! Na budúce sa pozeraj kade ideš, mohli sme si ublížiť!“ vyštekla na neho Marianna a zbierala si zo zemi rozhádzané knihy. Potom zdvihla zrak a videla ako sa na ňu prekvapene pozerá chalan s ktorým chodila na jednu prednášku. Zrejme mu zobrala reč svojím hysterickým výstupom. Vzdychla si a už miernejšie povedala:,, Prepáč, nechcela som na teba vyskočiť ja len že mám dnes vážne zlý deň a naša z...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alexandra Hentz2.9.2013
 

Ahoj Danny,

prvá kapitola (pravdepodobne) románu ma, bohužiaľ, neoslovila. Celé to na mňa pôsobí akosi neprirodzene. Už len to, že hneď, ako sa zrazila s takmer neznámym chlapcom, len „kecala a kecala“ o svojom probléme s blížiacimi sa štátnicami. Ktoré si napokon aj tak len opísala pár vetami - aby sa vzápätí hodila ešte prednedávnom cudziemu Marekovi do náručia.
Podľa mňa z textu cítiť náhlivosť, nedostatok škrtania, prepisovania, premýšľania, ako by to mohlo byť pútavejšie...možno, ak by si tú kapitolku na nejakú dobu dala do poličky a po pár dňoch by si ju vytiahla, uvidela by si to aj sama.
Nechcem, aby si môj komentár brala negatívne. Skôr je to cesta, akou sa ti ako čitateľ snažím pomôcť. Ver mi, že takáto kritika je lepšia ako komentáre typu „milé, krásne, zlaté“ a podobne, ktoré ti v podstate nič nepovedia.
S pozdravom,
Alex H.

Laura =)31.8.2013
 

Ahoj,

takže chcem ťa upozorniť na zopár skutočností....

Pozor na nespisované slové, ako napr. KADE --- > kadiaľ....

Pozor na príliš dlhé vety, strácala som sa v nich.. unikala mi pointa a myšlienka...

Dialógy by mali byť zariadkované, pretože je text jednoliaty a odrádza od čítania...

v závere jedna rada, veľa čítaj, aj práve tu na MT, a ber si k srdcu cenné rady ostatných \"autorov\", ktoré sú v komentároch pod dielami. Tak isto komentuj ostatných, lebo iba tak sa dostaneš do povedomia, a budeš čítaná...

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Danny

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: