IKARIKAR http://www.ikar.sk

Niekoľkotrojkvetovaný príbeh (Nataša Áglová)3.11.2009
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 301, Komentáre 0

 
Predslov a rozprávka
Tento príbeh začína predstavou. Pokračuje slovom. A končí sebou samým - príbehom. Tak jednoducho, až to môže byť nebezpečné, až tu niečo môže preniknúť... ale času je ešte dosť.

Je tu svet. Priveľmi dokonalý. Taký, kde miesto mora obmýva pevninu predstavivosti nekonečná sloboda, kde logika stráca svoj zmysel.
Začalo sa to rozprávkou. Tou, ktorú tu rodičia rozprávajú deťom každý večer, aj keď v trochu pozmenenej podobe. Pôvodná rozprávka ešte z prvých liet znela takto:
Dávno-pradávno, v časoch, ktoré sotva zachytili pieseň, v časoch, keď zem bola šírou, vyprahnutou pustatinou a oceány len čírou vodou bez života, keď zeleň neuzrela slnečné svetlo a obloha bola len čiernou klenbou nad týmto začiatkom, zrodili sa čary. A tie boli tak mohutné, že mohli zaliať rieky, moria, ba i oceány, zahlušiť každú bytosť a spáliť každý kúsok neporastenej zeme. Kvôli tejto ohlušujúcej sile museli byť čary rozdelené medzi tri prabytosti, lebo keby túto silu vlastnil len jeden tvor, rozbila by sa a jej črepy by zničili všetko, čo sny vybudovali.
Dlho sa hútalo, ktorým trom tvorom ča...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Nataša Áglová

637bf41f20653c3e7716e24a37f5e09c.jpeg
O mne

Nechcem mrieť, nechcem spať, len po nebeských pastvách putovať...

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: