IKARIKAR http://www.ikar.sk

Niekto ako ja (Tina)3.11.2010
 

5
 počet hodnotení: 4
prečítané 1084, Komentáre 7

 
Stretnutie
Bol horúci slnečný deň ako to už v posledné júnové dni zvyčajne býva. Bežala som ulicou a snažila som sa nevnímať, že pomaly strácam dych. Sústredila som sa na beh.
Utekať v trojcentimetrových tenkých opätkoch bez ujmy na zdraví bola pre mňa skutočná výzva. Ignorovala som, že mi po celom tele steká pot a sústredene som prekladala nohy pekne jednu cez druhú.
Potrebovala som stihnúť autobus. Dnes bol posledný deň v škole. O ôsmej omša ( keďže som chodila na cirkevné gymnázium), potom rozdávanie vysvedčiek a o desiatej som mala voľno. Najbližší autobus však išiel až o pol dvanástej, pretože verejná doprava to so spojmi do našej malej dedinky nikdy nepreháňala. Zvykla som si. V takomto prípade som sa len tak flákala po meste a obdivovala som veci, ktoré si nikdy nekúpim.
Aj dnes to bolo tak, lenže v obchodnom dome som sa zdržala o čosi dlhšie než som mala v pláne. Keď som sa pozrela na hodinky a zistila, že môj spoj odchádza presne o päť minút, vystrelila som na stanicu, že po mne zostal na mieste len zvírený prach.
Bežala som celou cestou a zastavila som sa až tesne pred...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Monika5.6.2012
 

Takto, prečítala som to a som neskutočne úžasnutá, pretože je to jedno z najdokonalejších diel aké som čítala. Milujem takéto deje, a bola by som veľmi rada keby raz táto kniha bola na mojej políčke medzi ostatnými knihami, len to ešte kľudne nejak roztiahnuť, pokračovanie atď atď lebo je to naozaj skvelé. A chcela by som sa opýtať či by som si to mohla aj normálne vytlačiť, či by sme sa nemohli dohodnúť cez mail :).

Tina6.6.2012
 

Ďakujem ti, Monika, veľmi si ma svojim komentárom potešila. Tu je môj mail: slaninkova.martina@gmail.com- napíš- dohodneme sa :) možno mi aj pomôžeš upraviť tú knihu k lepšiemu :)

Monika26.5.2012
 

Som len na začiatku ale veľmi sa mi to páči. Mám len jednu pripomienku, že by bolo dobré robiť odseky ked sa dostaneš do inej situácie, alebo keď je o pár hodín neskôr pretože napríklad na tretej strane vlá z Lolou a zrazu už je na kupalisku, trošku som sa zamotala kým som to pochopila, inak je to celé skvelé, páčia sa mi také príbehy :).

ZzuUZzkKAa6.4.2011
 

Ahoj Tinka, tiež som ti tu našla pár chybičiek. Nie som veľký odborník, takže neviem, či to bude aj správne, ale mne by to tak pasovalo:
bohviečo - myslím, že sa to píše spolu - bohviečo (21)
Všimla som, že Davidove ústa sa nepatrne pohli - asi tam mala byť všimla som si (21)
zamyslela som sa len tak o ničom - dala by som tam nad ničím (18 - hneď na začiatku)
Prečo to Dávidovi tak vadí? Až tak veľmi, že by bol ochotný predstierať, že so mnou chodí, len aby sa tejto záťaže zbavil? - dala by som to bez toho prvého otáznika (12)
miestny chalani - miestni chalani (11- tiež tak na začiatku)
Stanka, ak by si mala 150 a celulitídu - 150 čoho? rokov? kíl? (9)
čerešnička na šľahače - šľahačke (9)
Viac chýb si nepamätám, lebo len tieto som si zapísala, ale asi ich tam bolo ešte trošku viac. Po obsahovej stránke sa mi to veľmi páčilo. Bolo to síce trochu predvídateľné, ale to nevadí, lebo napr. ja mám rada, keď tuším, ako sa to skončí, ale medzitým je ešte kopa zaujímavých a zábavných vecí. Dokonca som sa aj niečo naučila. Najlepšia bola predposledná kapitola PLES. Normálne som sa rozsnívala. Vďaka, že som si mohla prečítať toto tvoje dielo a tiež sa pripájam k tvojím fanúšikom :)

Tina5.11.2010
 

Ahoj Elis, veľmi ti ďakujem, že si zareagovala na môj prispevok. Veľmi si ma povzbudila. Písala si, že nevieš, či stojím o takéto postrehy, tak odpoveď je-áno, rozhodne! Na tie vety sa hneď pozriem a budem ti veľmi vďačná za každú kritiku, ktorá ma posunie ďalej. :D

Elis J.V.4.11.2010
 

Milá Martina, veľmi si ma potešila. Tvoje dielo ma hneď na začiatku zaujalo a bude to pravdepodobne tým, že si mi pripomenula môj život na dedine a ustavičné dobiehanie na autobus. :) Pobavila som sa hneď v prvej kapitole a ak je celé dielo popretkávané vtipom, tak sa kategógia teenagerov má na čo tešiť. Ale nevylučujem, že zaujmeš aj starších čitateľov.
Ak dovolíš, rada by som ťa upozornila na zopár nezrovnalostí, skús sa na to pozrieť, zmeniť, príp. opraviť. Nebudem ťa upozorňovať na gramatiku, tú si daj niekomu skontrolovať.
Ale, pozri sa na tieto vety:
Sotva sme si zdravili - Sotva sme sa pozdravili, alebo Občas sme sa pozdravili.
Prídem pozrieť - za človekom skôr ideme na návštevu, nie sa na neho pozrieť. U nás sa zvyklo vravievať, že pozerať sa chodíme na mŕtvych.
Očividne dostal nové korčule - tak dostal, alebo nie? :)To je určitý fakt, ktorý vidíš, nie domienka.
Pri hlave zazvonil mobil...??? bola si v sieti, kde si ho mala? Visel na sieti? Trochu neprestaviteľná situácia. Porozmýšľaj.
Takmer zadarmo - to isté ako pri slove \"očividne\". Niečo zadarmo buď je, alebo nie je. Tak ako neexistuje väčšia a menšia polovica. :)
Osem očí sa upriamili - upriamilo.
Ostatný - mn.číslo - ostatní.
Istotne je tam toho viac, ale neviem, či stojíš o takéto postrehy.
Ja som za ne bola stále vďačná, lebo pozerať sa na vlastné dielo očami kritika je občas ťažké.
Tak nech ti to píše, fandím ti.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Tina

O mne

som násťročné dievča z malej dedinky a mojím veľkým koníčkom je písanie kníh, je to pre mňa veľký relax a možnosť ako využiť svoju fantáziu...

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: