IKARIKAR http://www.ikar.sk

Niekto medzi nebom a tebou (E.L. )6.10.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 78, Komentáre 0

 
August 1. časť
„Všetko najlepšie k meninám,“ posúvam Janke po stole darčekovú taštičku s maličkosťou, aby si na mňa v diaľke vždy spomenula.
„Jej, sloník z ruženínu!“ neskrýva radosť a vrhá sa mi okolo krku. „Budeš mi chýbať,“ vtisne mi bozk na čelo až mám pocit, že ma udusí.
„Veď aj ty mne. Netuším, čo tu budem sama robiť,“ posmutniem.
„Budeme si volať, aj skypovať. Neboj sa. Skôr či neskôr sa vrátim a bude to zasa ako predtým. A hlavne nebudeš sama!“ Presviedča ma, hoci obe vieme, že to nie je pravda.
„Prídem za tebou na dovolenku hneď ako sa zabývaš,“ sľubujem do vetra. Možno by na tom sľube aj bolo niečo pravdy, ale cestovať samej sa mi nechce. Akosi som spohodlnela. Janka na mňa skúmavo hľadí, obe vieme, že neprídem, ale nič mi nevyčíta. Aj preto ju mám tak veľmi rada. Prekypuje trpezlivosťou, vždy ma dobíja energiou. Neviem kam si budem chodiť nabíjať baterky, keď tu nebude.
„Neozval sa?“ sústredene mi hľadí do očí, aby v nich našla odpoveď skôr, ako stihnem čokoľvek vysloviť. Je zlatá. Priateľka do dažďa aj do priaznivého dňa. Vždy číta medzi riadkami. ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

E.L.

O mne

Každý príbeh inšpirujú ľudia, možno nie skutoční, ale vysnívaní, či naopak tí, ktorých by sme v našich životoch nechceli stretnúť. Každý príbeh znázorňuje jeden či viac ľudských životov. Taký, ktorý môžeme závidieť, alebo naopak dúfať, že nás podobný osud nikdy nestretne. Nájsť si čas na knihu, čí príbeh na mamtalent.sk znamená prežiť kúsok cudzieho života... Tak siahajme po knihách starostlivo...

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: