IKARIKAR http://www.ikar.sk

Nikto nie je doma (Didi)28.7.2013
 

5
 počet hodnotení: 3
prečítané 653, Komentáre 5

 
Nikto nie je doma - Detská spomienka I.
I.Kapitola
Detská spomienka 
   Ranné lúče pošteklili dlhý červený pás odtlačeného líca. Zavŕtala som sa hlbšie do postele a pod páperovou perinou zahájila pokus o rozhýbanie uboleného svalstva rúk. Včera sa mi konečne podarilo úspešne preletieť popri bojisku, ktoré v kuchyni vytvorili rodičia. Vŕzgajúce schody som prešla s mimoriadnou opatrnosťou a bezpečne zakotvila v detskej izbe. Jej svetlozelené steny zakaždým priniesli pokoj nervózne bijúcemu srdcu. Roztrasená a s nepríjemnou hrčou v krku, som si pozapínala prvé tri gombíky na košeli zamatovoružového pyžama, a vhupla do voňavých perín. Ruky pevne priložené na ušiach ma definitívne oddeľovali od kriku, ktorý nekompromisne prechádzal cez každú stenu veľkého domu. Bolo sedem hodín večer a slnko neustále posielalo na naše predmestie pozitívnu energiu. Jeho jas mi bránil opustiť svet reality. Od vytúženého spánku ma delila aj nekonečná chuť vybeh...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Jozef1.11.2013
 

Didi musím ťa pochváliť, sa mi páči ako je ten príbeh opísaný a stotožňujem sa úplne z dejom. Rozvíja sa to a verím že ti tú knižku vydajú, lebo naozaj je to pútavé a zaujme to množstvo čitateľov, ja sám za seba ti držím palce.

Jozef1.11.2013
 

Didi musím ťa pochváliť, sa mi páči ako je ten príbeh opísaný a stotožňujem sa úplne z dejom. Rozvíja sa to a verím že ti tú knižuku vydajú, lebo naozaj je to pútavé a zaujme to množstvo čitateľov, ja sám za seba ti držím palce.

Didi1.11.2013
 

Ahoj Jozef,

Ďakujem za tvoj komentár a za povzbudenie. Veľmi ma teší, že príbeh dokáže zaujať a verím, že po vychytaní všetkých chýb, sa tvoje slová naplnia.

Ešte raz Ďakujem.

Eny31.10.2013
 

Parááááda, perfektne napísané, trochu sa strácam v jej veku, určite e to nejaké malé dievčatko asi na prvom stupni v ZŠ, ale viac mi z toho nevychádza. Toto budem určite čítať, veľmi pekne píšeš. Hlavne máš kratučké kapitolky, čo tu veľmi veľa ľudí ocení, ešte tak trochu zväčšiť písmo a bude to super

Didi31.10.2013
 

Ahoj :)

Veľmi pekne Ďakujem za tvoj komentár. Táto kniha pre mňa veľmi veľa znameá, ale to je samozrejme príbeh sám o sebe :D.

Čo sa týka veku, neskôr sa to tam vyjasní, ale asi by bolo dobré to uviesť na pravú mieru už na začiatku. Príbeh sa začína rozprávať od jej 11-tich rokov, takže si uhádla :)

Ešte raz Ďakujem a dúfam, že Ťa nesklamem.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Didi

220px-Stipula_fountain_pen.jpg
O mne

Po niekoľkých náročných mesiacoch som späť. Dúfam, že sa vám moja tvorba bude páčiť a pomôžete mi vychytať všetky muchy :).

Dielo "Nikto nie je doma" som napísala cca pred 5 rokmi a momentálne sa ho snažím "len" upravovať.

Dúfam, že sa mi vráti čoskoro múza a pridám aj niečo zo súčasného obdobia.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: