IKARIKAR http://www.ikar.sk

Nina v ríši dospelých (Zana)9.10.2018
 

3
 počet hodnotení: 4
prečítané 114, Komentáre 9

 

Nina v ríši dospelých (15. časť)


Tajomstvá, osamelosť. Tie dve podstatné mená najviac vystihovali jej život. Sprevádzali ju odkedy bola schopná dohrabať sa najstaršej spomienky z ranného detstva. Strýko blížiaci sa k nej s obnaženým pohlavím, pritískajúci hrubú ruku smrdiacu od nafty na jej drobné ústa.


„Pst, maličká... psst,“ šepkal jej, kým sa vzpierala. Občas sa jej podarilo utiecť a vyliezť hore do stodoly plnej sena, kam si ten opilec už netrúfol, aby neriskoval pád z úzkeho vysokého rebríka. To bolo jej prvé tajomstvo a zároveň prvá spomienka. Taká silná, že prebila všetky predchádzajúce. Boh ho potrestal, strýko postupne zhnedol a zomrel, keď nemal ešte ani štyridsať. Vydýchla si, o jedného netvora na svete menej. O ich spoločnom tajomstve už vedela len ona, a tak mala moc nechať ho navždy skryté pred svetom – skutok sa nestal, nebol, zahodila ho s kusom hliny, ktorú zlostne šmarila za truhlou do hrobu.


Potom sa z vidieka presťahovali na sarajevské sídlisko a ona si navrávala, že tenké steny, ktoré delili jednotlivé byty, ju navždy ochránia pred podobnými úchylákmi. Stačilo zakričať a útočník by sa p ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Eva H14.11.2018
 

...ohmatať a pogniaviť medzi prstami...:))) pousmiala som sa, no úsmev mi zamrzol, keď som čítala, že je a bol neplodný. Prekvapivé.

Eva H5.11.2018
 

Zaujímavé...žeby ďalšia mŕtvola? Začína to byť viac napínavé a záhadné. Som zvedavá čo je za tým. Prečo ich niekto vraždí? Aký má dôvod? Bude prekvapivé, keď ich vraždí niekto o kom by som si ani nepomyslela, niekto, koho si už v príbehu spomínala. Alebo to robí niekto neznámy? Nechám sa prekvapiť.

Zana7.11.2018
 

Nuž, čítaj ďalej, Evka. Dozvieš sa :)

Eva H25.10.2018
 

Ahoj Zana. Pravidelne a poctivo navštevujem tvoju stránku. Spánkovú paralýzu /nočnú moru/ som aj ja už niekoľkokrát zažila a je to fakt hrozné. Som zvedavá čo sa tej rodine stalo, čitateľov nechávaš v napätí a v očakávaní.A to je dobré na príbehoch.

Zana26.10.2018
 

Ďakujem, Evka. Áno, trafila si spánkovú paralýzu správne, je to hrozný stav! Teší ma, že stále čítaš!

Ellia S.25.10.2018
 

Ahoj, mala som toho tusaka, ze Zlatan to nebude. :) Je super, ze do deja vkladas aj trochu nadprirodzena. Tesim sa na dalsie casti.

Zana26.10.2018
 

Vďaka za milý komentár, Ellia. Som rada, že čítaš i ty ;)

Eva H10.10.2018
 

Ahoj Zana. Vítam ťa späť. Tvoje dielko sa mi páči. Som zvedavá, čo sa stalo rodine Pavlovej. Už sa teším na pokračovanie. Malé chybičky sa našli, ale je to aj tak dobré.

Zana11.10.2018
 

Ahoj Eva. Ďakujem za prvý komentár, dúfam, že nesklamem tvoje očakávania ;)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Zana

O mne

Keby ma nebavilo písať, nebola by som na týchto stránkach... Chcem sa v písaní zlepšiť, a preto dávam moje texty na posúdenie vám. Budem vďačná za každú jednu kritickú vetu, ktorá ma posunie ďalej!

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: