IKARIKAR http://www.ikar.sk

Nina v ríši dospelých (Zana)9.10.2018
 

4
 počet hodnotení: 6
prečítané 166, Komentáre 12

 

Nina v ríši dospelých (23. časť)


Trvalo niekoľko týždňov, kým sa podarilo Lesanu presvedčiť, aby vzala Anetu so Zlatanom späť na Slovensko. Hoci spočiatku verili, že vojna potrvá len pár týždňov, možno mesiacov, po roku pochopili, že koniec spletitého konfliktu je v nedohľadne. Aneta sa desila predstavy, že svoju mladosť – svoj aktívny vek určený na zakladanie rodinného života, z ktorého by mala neskôr čerpať najväčšiu silu – premárni v totálne izolovanom Sarajeve. Slovensko jej pripadalo ako zasľúbená zem, už len preto, že sa od Česka dokázalo odtrhnúť bez výstrelu, slušne sa rozviesť a dokonca pokračovať v priateľstve. Naozaj jej stačil tento jediný dôvod, táto jediná znalosť o onom malom slovanskom národe, ktorý ju dovtedy vôbec nezaujímal, aby si vo svojich predstavách Slovákov celkom zidealizovala. Všetci, čo z Juhoslávie utekali, mierili automaticky na Západ. Ale aké šťastie im už len mohli poskytnúť koloniálni Francúzi, ktorí tri storočia likvidovali a zotročovali iné národy, alebo takí Nemci, potomkovia fašistov? Také vlastnosti sa z krvi po predkoch len tak nevymažú, a životná úroveň pre Anetu nebola až ta ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Eva H24.11.2018
 

Ahoj Zana. Prekvapila ma tvoja seansa, ja ju tiež opisujem. Neviem či čítaš môj príbeh. Kristína bola na seanse s kamarátkami. Inak ja som tiež bola na jednej takej seanse u sesternici a aj ona sa volá Martina. Volám ju Maťa. :))) Super náhoda.

Zana3.12.2018
 

Ahoj Evka, nie, tvoju Kristinu som este necitala, naskocila som tu neskoro, ked uz bola poriadne rozbehnuta. Ked si najdem chvilku, skusim dohladat. Vyvolavacky duchov su iste oblubene nielen u deti ;)

Eva H14.11.2018
 

...ohmatať a pogniaviť medzi prstami...:))) pousmiala som sa, no úsmev mi zamrzol, keď som čítala, že je a bol neplodný. Prekvapivé.

Zana18.11.2018
 

Evka, som fakt rada, že ešte stále čítaš, i že ťa dej dokáže prekvapiť. Vďaka za to. Pekný večer ti prajem.

Eva H5.11.2018
 

Zaujímavé...žeby ďalšia mŕtvola? Začína to byť viac napínavé a záhadné. Som zvedavá čo je za tým. Prečo ich niekto vraždí? Aký má dôvod? Bude prekvapivé, keď ich vraždí niekto o kom by som si ani nepomyslela, niekto, koho si už v príbehu spomínala. Alebo to robí niekto neznámy? Nechám sa prekvapiť.

Zana7.11.2018
 

Nuž, čítaj ďalej, Evka. Dozvieš sa :)

Eva H25.10.2018
 

Ahoj Zana. Pravidelne a poctivo navštevujem tvoju stránku. Spánkovú paralýzu /nočnú moru/ som aj ja už niekoľkokrát zažila a je to fakt hrozné. Som zvedavá čo sa tej rodine stalo, čitateľov nechávaš v napätí a v očakávaní.A to je dobré na príbehoch.

Zana26.10.2018
 

Ďakujem, Evka. Áno, trafila si spánkovú paralýzu správne, je to hrozný stav! Teší ma, že stále čítaš!

Ellia S.25.10.2018
 

Ahoj, mala som toho tusaka, ze Zlatan to nebude. :) Je super, ze do deja vkladas aj trochu nadprirodzena. Tesim sa na dalsie casti.

Zana26.10.2018
 

Vďaka za milý komentár, Ellia. Som rada, že čítaš i ty ;)

Eva H10.10.2018
 

Ahoj Zana. Vítam ťa späť. Tvoje dielko sa mi páči. Som zvedavá, čo sa stalo rodine Pavlovej. Už sa teším na pokračovanie. Malé chybičky sa našli, ale je to aj tak dobré.

Zana11.10.2018
 

Ahoj Eva. Ďakujem za prvý komentár, dúfam, že nesklamem tvoje očakávania ;)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Zana

O mne

Keby ma nebavilo písať, nebola by som na týchto stránkach... Chcem sa v písaní zlepšiť, a preto dávam moje texty na posúdenie vám. Budem vďačná za každú jednu kritickú vetu, ktorá ma posunie ďalej!

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: