IKARIKAR http://www.ikar.sk

Nina v ríši dospelých (Zana)9.10.2018
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 45, Komentáre 2

 

Nina v ríši dospelých (3. časť)


 


Ráno u nich vyzeralo ako každé iné – všetci sa ponáhľali, otec kričal na mamu, aby ho už konečne pustila do kúpeľne, potom čakali na neustále obsadený výťah tak dlho, až napokon brali schody po štyroch. Mama ju autom hodila rovno pred bránu školy a hádam ani nezastavila, len trochu pribrzdila, keď Nina vyskakovala.


„Drž sa zlatko, zvládni to a po škole príď za mnou,“ zakričala ešte cez okno.


Až keď sa Nina na chvíľu ocitla osamote, došlo jej, že nastal celkom iný deň. Ťažký, nový... Svet okolo nej sa zmenil. Ako keď jej prvýkrát nasadili na nos okuliare a jej sa zdalo, že pláva pod vodou, že už nikdy nič neuvidí tak „normálne“ ako dovtedy. Všetko sa pokrútilo, rozmazalo a zároveň bolo nepríjemne ostré. Rozoznávala detaily kôry stromov zarastené mechom, farebné fľaky na popadaných jesenných listoch. Prestali byť iba žlté, červené, javili sa odrazu ako strakaté, zablatené, trblietali sa na nich kvapky po rannom daždi. Videla výraz učiteľky, rozoznala jej náladu, a konečne – a preto to celé podstúpila – prečítala z poslednej lavice písmená na tabuli. Trvalo pár dní a na o ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Eva H10.10.2018
 

Ahoj Zana. Vítam ťa späť. Tvoje dielko sa mi páči. Som zvedavá, čo sa stalo rodine Pavlovej. Už sa teším na pokračovanie. Malé chybičky sa našli, ale je to aj tak dobré.

Zana11.10.2018
 

Ahoj Eva. Ďakujem za prvý komentár, dúfam, že nesklamem tvoje očakávania ;)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Zana

O mne

Keby ma nebavilo písať, nebola by som na týchto stránkach... Chcem sa v písaní zlepšiť, a preto dávam moje texty na posúdenie vám. Budem vďačná za každú jednu kritickú vetu, ktorá ma posunie ďalej!

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: