IKARIKAR http://www.ikar.sk

Nina (Lady Natalie)26.3.2012
 

3
 počet hodnotení: 2
prečítané 98, Komentáre 2

 
NINA
        
 
           Nad mestom sa vznášalo tmavé prítmie a oblohu zakrývali hrozivé mračná, tisnúce sa k sebe a zabraňujúce zlatistému slnku, aby večer naposledy ukázalo svoju krásu. V tejto ponurej atmosfére blížiacej sa búrky sa ľudia čo najrýchlejšie ponáhľali ukryť do svojich domovov, zahaliť sa do žiary umelého svetla a zohriať svoje telo pohárikom harmančekového čaju.
          Svetlo pouličných lámp osvetlilo ulice nezvyčajne skoro na toto ročné obdobie. Prenikalo do tmavých izieb prázdnych bytov a domov, ktoré patrili tým ľuďom, ktorí sa predsa len rozhodli opustiť svoj príbytok.
          Jeden z takých bytov však prázdny nebol. Do malej kuchyne sa vkrádal zlatý jas a osvetľoval tmavú postavu, ktorá sedela na stoličke pred oknom. Bola to mladá žena, Nina, neveľmi vysoká, chudá, s dlhými blond vlasmi, ktoré v tme strácali farbu a vyzerali skôr sivo. Napriek...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Lady Natalie27.4.2012
 

Ľuda, ktorí sú psychicky narušení väčšinou nevnímajú veci tak, ako normálni jedinci. Maroš ako jeden z nich hľadal všetky možné zámienky na to, aby si mohol odôvodniť, prečo Nine ubližuje. Nina bola skoro ako všetky ženy, ktorú sú týrané svojim partnerom, teda po čase obviňovala sama seba a nie jeho. Nakoniec však zabojovala o svoj život.

Plne však akceptujem tvoj názor a ďakujem za kritiku.

jana tichá29.3.2012
 

ahoj, celý čas si sa snažila, abu mne ako čitateľke bola Nina sympatická - vnucovala si mi jej krehkosť, dobrotu, nežnosť, bezmocnosť. Ale nie, Nina bola plytká, divná a nekonečne hlúpa, rovnako ako Maroš.
Ak sa celá tragika problémového vzťahu zhrnie do vety: \"daj mi jesť\", tak amen tma.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Lady Natalie

th.jpeg
O mne

Mám rada literatúru, najmä klasickú ako napríklad Shakespeara, Tojstoja, Dickensa, ale aj Salingera alebo Sartreho, z našich autorov je to najmä Hviezdoslav, Tajovský, Timrava a Švantner. Z poézie ma bavia Prekliaty básnici a mám rada básne Ivana Kraska. Milujem hudbu, prírodu, zvieratá a tanec. Verím, že myšlienka môže prežiť večne.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: