IKARIKAR http://www.ikar.sk

Nitka (Lenka Fábryová)10.2.2011
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 163, Komentáre 4

 
Nitka
Načo som len liezla do tých zbierok vtákov, do kelu, kvôli pár zobákom, ktoré som sa chcela naučiť rozlišovať, som počula, čo som počuť nemala. Chalani z krúžku sa v zbierkach tiež učili rozoznávať naše spevavce a popritom zatrieďovali všetky spolužiačky do nejakej kategórie. Blanka je vraj nespútaný živel, skrytá sopka, ktorú treba prebudiť a ja že som nedonosená a nedorobená, skôr chalan ako baba.
 
Ako by nestačilo, ako sa volám – že Hortenzia Maličká. Pri mojej mušej váhe to bol dôvod na žarty od môjho najútlejšieho detstva. Preto som sa ako sedemročná rozhodla, že si musím nájsť muža s dobrým menom. Každý chlapec sa odvtedy pre mňa stal jeho potenciálnym zdrojom, robila som si záznamy a skúšala si pripisovať rôzne priezviská, podľa toho, koho som práve mala vo svojom okolí. Hortenzia Bosá, Hortenzia Čavajdová, Hortenzia Francová, boli lepšia aj horšie dni. V každom prípade ma myšlienka, že sa raz vydám a budem sa nejako krásne volať, držala celé roky nad vodou. No a potom prišla puberta a ja som každý deň n...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

KattyNka8.11.2011
 

Držím palce v ďalšom písaní. Nie zlé, len tvoje písanie treba ešte trošku otesať. :-D

Hana24.2.2011
 

Milá Lenka,
som trošku starší ročník a na vzdelávanie sa po nociach už nemám dosť energie, hoci by sa mi určite v mnohých ohľadoch ešte zišlo. Tak to látam s tým, čo som sa naučila doteraz. Kumšt, to máš pravdu, je dôležitá vec, ale aj tak si myslím, že treba dávať pozor aj na elementárnejšie veci, napríklad na tú priamu reč. A pokiaľ ide o spisovateľské remeslo, užitočné rady možno nájsť aj v rubrike Tipy na písanie - Tvorivé dielne na stránkach Mám talent, inšpiratívna je aj pani Markéta Dočekalová, hlavná gestorka tvorivého písania.
Tvoja snaha je mi veľmi sympatická, držím palce.

Hana23.2.2011
 

Lenka, celkom som zvedavá, ako sa to vyvinie ďalej. Aj keď nie som odborníčka na drozofily, zasadenie príbehu mi pripadá veľmi zaujímavé a neošúchané, príbeh je pekne, aj dynamicky vystavaný, dobre sa číta. Len neviem, či je neštandardné písanie priamej reči zámerom, ale skôr asi nie.

Lenka Fabryova23.2.2011
 

Ahoj Hana,
ďakujem za reakciu a názor, potešil. Veľmi sa snažím zlepšovať po formálnej stránke (v štylistike a kompozícii). Píšem už dlho, len tak pre seba, a mám pocit, že obsahovo je to fajn, ale neovládam to spisovateľské remeslo. Ten kumšt. Tak sa po nociach vzdelávam sama, teraz sa morím s literárnou komunikáciou a mám pocit, že sa snáď zlepšujem. Ale ide to pomaly. Ako si na tom Ty?

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Lenka Fábryová

O mne

Milujem literatúru.Niektoré knihy pomáhajú prežiť.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: