IKARIKAR http://www.ikar.sk

Noc kráčajúca k ránu (Gabriel Németh)6.6.2010
 

4
 počet hodnotení: 58
prečítané 1895, Komentáre 74

 
Noc kráčajúca k ránu
Rozhojdám
spomienky vo vetre.
Jeseň zúri na vlnách.
 
Do šálky čaju pridám
ukrad...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Tie prvé tri riadky22.10.2014
 

si dal dokopy systémom náhodného výberu slov? Lebo ináč si to neviem vysvetliť. Totálny nezmysel. S básňou to nemá nič spoločné. Nehovoriac o tom, že to všetko sme už naozaj mnohokrát čítali. Ty tie riadky textu (zámerne nehovorím o veršoch, lebo to by v niekom mohlo vyvolať predstavu básne) vždy nanovo poprežúvaš a vypľuješ ako ďalšiu hromadu nezmyslov. Už len ten názov - Smútky v letnom obraze mora - opakuješ v rôznych obmenách. Máš zjavne obmedzenú slovnú zásobu, keď používaš stále tie isté slová. Chce to veľa čítať. Čítať s porozumením, zdôrazňujem.

nádhera!!!18.10.2014
 

more spúšťa svoje brehy...
...ďalej netreba čítať

ĎALEJ NETREBA ČÍTAŤ!!!18.10.2014
 

súhlasím. je to krutá poznámka, ktorú autor samozrejme opäť pochopí tým najhlúpejším spôsobom ale je to tak, netreba to čítať, už ste to všetci čítali x-krát a je to stále tá istá žbrnda!

Gabriel 18.10.2014
 

srdečne dakujem, veľmi to potešilo.

Kristína Hušeková14.10.2014
 

Gabriel, viem, že na východe našej krajiny majú všetko DVA: dva pivá, dva jablká, dva dlane - ale spisovná slovenčina má DVE dlane, takže pokiaľ publikuješ pre celé Slovensko, vezmi túto skutočnosť do úvahy a oprav si to.

čím/čarára/ som13.10.2014
 

Lebo som som som som som som som som som som som som som som som som
som som som som som som som! som som som som som som som som som som
som som som som som som som som som som som som som som! som som som
som som som som som som som som, som som som som som som som som som

som som som som som som som som som som som som som som som som som
som som som som som som som som som som som som som. som som som som
som som som som som som som som som som som som. som som som som som
som som som som som som som som som som?som som som som som som som

som som som som som som som, som som som som som som som som som som
som som som som som som som som som som som som?som som som som som
som som som som som som. som som som som som som som som som som som
som som som, som som som som som som som som som som som som som som


lebo

slnko je večná dáma na slnečnom koberci

bum prd tralala


som som som som som som som som som som som som som som som som som

na DVA dlane akurát
lebo.

arim14.10.2014
 

Tu ťa nik nechce

ja viem, salamanderV,14.10.2014
 

tu nie. ale mailovú schránku už mám celú zasmrdnutú od toho tvojho vnucujúceho sa nástojčivého tokania slintania a poprdkávania pod clonou poézie. rád by si stretnúť sa a poľutovať a podriapať na lysinke......figu borovú! ani \"fň\" nebude! hahaha!

salamanderV14.10.2014
 

Vidíme rovnako

sal13.10.2014
 

Pravá poézia od Gabriela Nemetha ma nikdy nesklame.

Gabriel 13.10.2014
 

vdaka, len či to sú úprimné slová ....,

lastovička14.10.2014
 


........ide o to ako to ty vnímaš.

Alia S.27.4.2014
 

Máš vlasy vlniace sa až pri korienkoch vlasov, kde iskrí sa každý vlas - vypichujem len najsmiešnejšie, lebo som sa pri \"Milovanie za teplej jarnej noci\" zasmiala už pri nadpise. Otrepané verše, metafory otrepanejšie ešte viac, GM v zvýšenom počte, vyjadrovanie infantilné, invencia v nedohľadne. Nedá sa nájsť jediný obohacujúci verš. V tomto naozaj ani náhodou.

Gabriel Németh30.4.2014
 

Ty, si Alia S obohatila tento portál faktom, že si 0. Ahoj a pekné ráno.

Gabriel Németh30.4.2014
 

Alia S,
viete, keby ste mali pravdu o mojich písačkách , respektíve o mojej tvorbe, možno by som Vám dal za pravdu, lenže nemáte. Mám človeka, svojho literárného kritika, ktorý sa venuje básnickým dielam všeobecne a vždy vraví pravdu, ktorú chcem počuť aj ja. Vyjadril sa, že moja básnická tvorba, je dobrá, nevie, ako to robím, ale má o moje básne záujem vydávať ich v Literárnom dvojtýžde-
nníku. Takže ste na na omyle, na fatálnom omyle, keď vravíte o mojich básniach, že sú iba písačky. Omyl , omyl a fatálny....!b A zaútočil som na Vás, , lebo i Vy ste kedysi útočili na moju osobu, aspoň vidíte, ako to človeku padne. A tak sme si 1:1. Správajte sa ku mne korektne, a nezávádzajte mojich čitateľov. Okej...., vďaka za pochopenie a želám Vám krásny slnečný deň. A všetko dobré. Nech sa Vám darí. S pozdravom Gabi.

Alia S.30.4.2014
 

Bubinostar, verejnosť by mala vedieť meno \"svojho\", teda vlastného literárneho kritika, ktorý vždy vraví pravdu, ktorú chce bubinostar počuť. Ak má verejnosť niečomu veriť, musí to byť adresné, nie iba tak hodené do éteru, inak si ho právom pomenuje \"ďalšie klamstvo\".

Alia S.30.4.2014
 

Pán spisovateľ, ja som sa vyjadrila k tvojim písačkám, ty k mojej osobe. Nezabudni povedať tvojmu právnikovi ako funguješ, ako sa o komentujúcom vyjadruješ, keď sa ten odváži označiť tvoje dokola obsedantne recyklované srágoriny že sú to srágoriny čím ďalej tým horšie - leda tak na pousmiatie.

gregor26.4.2014
 

Každý súdna človek, ktorý sa rozhodol zahrať sa na básnika, by namiesto názvu: NOČNÉ MILOVANIE ZA TEPLEJ JARNEJ NOCI, určite použil názov \"Milovanie za teplej jarnej noci\" alebo \"Nočné milovanie\". Lenže GB to natrieska do jednej vety a je to!

Každý súdny človek, ktorý sa rozhodol zahrať sa na básnika, by takým spôsobom ako tu v prvej slohe, verše neopakoval. Vedel by, že nedosiahne žiadne stupňovanie, len čitateľa rozosmeje, či znechutí!

Každý súdny............takto by bolo treba celý ten text prejsť ale sa mi nechce ho opäť čítať. Nestojí za to.

bodka.

Gabriel Németh27.4.2014
 

Už si sa vyrozprával, gregor? Už si sa predviedol ako profík - literárny cirkusant? Viem, je to tvoj štýl a žiaľbohu iný nebudeš. Teraz ja si dovolím trochu omáčky, tej literárnej o gregorovi.

Gregor, máš inteligenciu, až zápalka horí....,ale len jedna jediná. Nič viac a nič menej. Bohužiaľ....a pekné ráno s poéziou, gregor, s poéziou Gabriela Németha na www.mamtalent.sk

Kristína Ja19.1.2014
 

Ahoj Gabriel,
uchytiť takú tému ako je láska, ako je Boh. A Boh je láska - je nesmierne ťažké-
Tebe sa to podarilo - a to nie je málo.

gabriel németh20.1.2014
 

Láska je Boh, Boh je láska, povedal klasik,
Táto téma je nesmrteľná, je potrebné venovať duchovnej poézie, má svoje čaro, neskutočné čaro. Chcem byť pokračovateľom katolíckej moderny.

Felis Catus18.1.2014
 

Ahoj, trošku ma zarazil názov, nemal by to byt skor \"stav tohto sveta\"?

gabriel németh19.1.2014
 

Felis,

názov nemením, nech ostane taký, aký je. Vystihuje to podstatu básne.

Jeremy17.1.2014
 

Báseň ma oslovila. - Večer predal spomienky, žije z minulosti, len ja ťa ľúbim rovnako - je krásne.

gabriel németh18.1.2014
 

Jeremy, ďakujem ti pekne, vidno, že rozumieš poézii. Som nesmierne rád, a teším sa, že ťa moja báseň oslovila. Želám ti pekný deň. Nech sa ti darí.

Kristína Ja17.1.2014
 

To je naozaj odvážna výpoveď, no presná.

gabriel németh17.1.2014
 

srdečne ďakuje, kristína. som rád, že ťa moja báseň oslovila .potešila si ma, veľmi.

gabriel németh17.1.2014
 

oprava .
srdečne ďakujem, kristína....,

gabriel németh8.1.2014
 

Srdečne ďakujem, SalamanderV, a ďakujem za podporu. Som nesmierne rád a teší ma, že sa ti moja tvorba páči.Želám ti pekný deň.

salamanderV7.1.2014
 

Bubino ty si na mori
Kde to otrasia
Aj Ježiša zvesia
Tvoje vyznania

salamanderV7.1.2014
 

na sprosté piče sa vyjeb. si tu najlepší.

gabriel németh14.2.2013
 

ešte raz všetkým pekný literárny večer a najmä šťastného Valentína.
bubinostar - gabriel németh

matasaska6.2.2013
 

netrúfam si hodnotiť váš talent,pretože nie som básnik.napísala som pár básni,ale to len pre súkromné účely,pretože si uvedomujem že na zbierku asi nemajú.Skôr ma trápi váš prejav a fakt,koľko ľudí stiahnete na svoje diela a tým im uberáte čas a možnosť prečítať si tvorbu niekoho iného.Taktiež ma mrzí,že svojím komentárom vôbec prispievam k vašej čítanosti,resp.neviem ako to tu je hodnotené.Prajem vám však len to dobré a hlavne veľa pokory.

gabriel németh14.2.2013
 

vôbec ste nevystihli môj charakter, a váš mylný názor je ďaleko od pravdy ako Aš od Čiernej nad Tisou. Som človek, ktorý neznáša nespravodlivosť a nie som z tých, čo otvoria ústa a nechajú si do nich kydať. Nech sa hodnotí moje diela, hoci aj kritickí, ale nech sa nehodnotí moja osoba charakter. Iná je tvorba autora a iný úplne môže byť autor. Opýtajte sa hocikoho, že som úplne iný, nechcem zaťahovať do toho nikoho, ale som mieromilovný človek, čo však neznášam je útoky na mňa o besedy o rozprávania o mne o osobe o mojom charaktere, keď sa vôbec nepoznáme. Ako môžte odsúdiť, alebo tvrdiť čosi, keď druhú osobu vôbec nepoznáte. To se už matasaska coprfield, kúzelnik, že to tvrdíte na 100 percent a stojí ti za svojim, stoj, čo stoj? Dovoľte, aby som sa predstavil som Gabriel Németh, úplne iný človek ako si myslíte. Pre pratieľov Gabi, alebo bubinostar. želám pekný deň všetkým aj vám a k tomu šťastného Valentína.

matasaska15.2.2013
 

Ako vidím, máte bojovnú náladu. Ani v jednej vete,ani v jednom slove,som netvrdila(už vôbec nie na 100%), že vás poznám.Písala som iba o pocitoch a prepáčte,ale mám pocity z akéhokoľvek textu,ktorý si prečítam.Veď o tom to je.Mala som nejaký pocit aj z vašej tvorby a zároveň mám nejaké pocity aj z vás,resp.vašej prezentácie v komentároch.Mám rôzne pocity z rôznych ľudí a to zakaždým.Ako sa tomu podľa vás mám vyhnúť? A prečo aj by som mala? O to predsa ide pri čítaní,o to ide pri zoznámení, celý život je o pocitoch.

gabriel németh15.2.2013
 

vy ste ma zle pochopili, ja netvrdím. že má poznáte,ja vravím, nepoznáte ma a ako môžte čosi tvrdiť a s istotou , že som cholerik, a podobné narážky. ja sa iba bránim, áno hodnoťte moje diela, buďte kriticky hoci aj pod čiernu zem, ja mám 43 rokov možno by som vám mohol byť otec , pozeral som vaše diela, prečítal som si ich a v žiadnom prípade som si nepustil ústa na špacírku.Jedno nech jejasné, ak vy prestanete na mňa útočiť, ja nepoviem na vás ani krivé slovo a môže literarne sa na wwww.mamtalent.sk baviť, ale toto bolo z vašej strany dosť netakné, tak to, čosi o mne tvrdiť, čo nie je. vôbec. Chcem s vami vychádzať dobre,nájsť spoločnú reč, je tu možnosť, ak sa tak netane, písať budem ďalej ale na vaše názory podpichovačné názory, kto je a kto nie je cholerik odpovedať vôbec. Tak mier! V poriadku prijímte? Želám pekný deň a nech sa vám darí, ja vám to prajem.....,

matasaska15.2.2013
 

Je zjavné že sme na inej vlnovej dĺžke a kvôli tomu sa nedokážeme vzájomne pochopiť.Asi by pomohlo neemýliť si dojmy s pojmami.Ospravedlňujem sa vám,pretože vám to neviem inak vysvetliť.Čo sa týka veku,otec by ste mi nemohli byť ani náhodou-jedine,ako nejaký raritný prípad,Keď chlapec splodil dieťa pred prvou polúciou :D
A pokojne sa vyjadrite k môjmu dielu,veď o to ide,sám to tvrdíte.
Takže ešte raz na yáver: ospravedlňujem sa sčasti za seba,svoje vyjadrenia,ktoré sa vás zjavne dotkli,no zároveň sa ospravedlňujem len kvôli tomu,aby sme ďalej nepokračovali v debate,ktorá nie je každému jasná.
Mier,jasné.Ja som nemala pocit,že teraz je vojna.

gabriel németh15.2.2013
 

samozrejme mier a som rád, že to tak chápete. A bol by som nesmierne rád, keby sme si boli navzájom nápomocní poradili si , či v oblasti, najmä v oblasti prózy, či v oblasti poézii - ja som básnik, v krvi mám poéziu, vždy som sa venoval v poézii. A možno na ceste poézii zotrvám, čo bude myslím najlepšie.pevne verím, matasaska , že sme už konečne našli spoločnú reč a na všetko zlé sme zabudli, aspoň ja áno, veľa závisí od vás . podávam kamarátsku ruku!

gabriel németh15.2.2013
 

a ukončme tému gabriel németh a bavme sa o literatúre wwww.mamtalent.sk je predsa literárný portál, nie nejaký pokec.

gabriel németh7.2.2013
 

nerozumiem spojeniu..., koľko ľudí na svoje diela a tým uberáte čas a možnosť prečítať si tvorbu niekoho iného. Je predsa sloboda prejavu, každý môže čítať toho koho chce, kto sa mu páči. Nikomu nekáže ma čítať, ale za to som veľmi poctený, ak si moje básne nájdu priazeň u čitateľa. Myslím si neuberám možnosť prečítať si tvorbu niekoho iného. Som iba viacej literárne aktívny, písanie beriem vážne, na to nevidím nič zle. Nech aj ostatní sa tak snažia, nech sú aktívni a budeme mať tak skvelých hoci i mladých prozaikov a básnikov. To, že ľutujete svoj komentár, ktorý ste sa ozval/a/, treba hľadať príčinu u Vás. Ja som mierumilovný človek, dá sa somnou dobre vychádzať, neznášam však útoky na moju osobu, bezhlavé útoky len, aby boli a znemožnili toho druhého. Také jednanie nemá nič spoločné s literatúrou, takto by sa žiadny autor nemal správať. Veď umenie je most, ktorý ľudí spája a nemal by ich rozdeľovať vlastnou úmyselnou zákernosťou voči druhej osoby. Želám Vám, nech sa Vám darí, aby ste raz zbierku básní vydala. Je to sen každého autora.

matasaska13.2.2013
 

áno,máte pravdu,nevyjadrila som sa výstižne.Myslela som tým iba to,že aj ja som klikla na vašu tvorbu len preto,lebo som si všimla počet prečítaní a komentárov.Zaujalo ma to ako prvé.A keď som prešla na komentáre pod dielom a prečítala si tie vaše,niekedy dehonestujúceho charakteru,tak mi došlo,že aj keby ste napísali čokoľvek,mohlo by to byť aj výborné,tak by som vám to neuverila resp.bola by som veľmi sklamaná.Pôsobíte na mňa skoro ako rozpoltená osobnosť,pričom jeden z vás je namyslený egocentrický cholerik a ten druhý sa snaží byť pokorným a rozumným.A neberte to,prosím vás ako útok na vašu osobu, vôbet tak nemierim. Viete,prečítala som mnoho kníh,ktoré sa mi páčili a nepoznám ich autorov osobne.Možno sú to v súkromí \"hnusní ľudia.\" Keďže o tom neviem,netrápi ma to.Na rozdiel od ich anonymity,sa tu na MT trochu odkrýva aj osobnosť.A to hlavne cez komentáre. A cez tie ste na mňa veru nezapôsobili pozitívne.

salamanderv6.2.2013
 

ak by som sa mal postaviť na nejakú stranu, postavil by som sa za teba Gabo.

gabriel németh6.2.2013
 

salamanderv,

srdečne ti ďakujem, aj ja ti na tomto portáli budem oporou. Si dobrý básnik a to si na tebe vážim. Vieš, poniektorým ležím v žalúdku, že som na tomto portály. Všetkým svojim neprajníkov doporučujem dvakrát Pancreolan, aby strávili fakt, že som tu a píšem. Budem tu a písať tu vždy budem. Ešte raz vďaka, Salamnderv. Teším sa na ďalšiu tvoju tvorbu.

Jozef Čuj20.8.2012
 

Ste na polceste a môžete sa buď vrátiť alebo pokračovať. Ak sa rozhodnete pre druhú možnosť, možno časom sám zistite, že to nie je cesta do básnického neba. Ak sa rozhodnete vrátiť, dokážete mnohým, ale predovšetkým sám sebe, že to s poéziou myslíte vážne. Ale treba sa vrátiť na samý začiatok. A tvrdo na sebe pracovať.
Možno by ste to mohol skúsiť s poéziou pre deti a mládež. A myslím to úplne vážne. I ja to tam skúšam na Mám talent. Básničky pre deti sa píšu rovnako ťažko ako poézia pre dospelých. Ale tam už je oveľa menej možností schovať sa za čokoľvek. Skúste to teda a dokážte svojim neprajníkom, že talent máte.

jazz4.6.2012
 

na tvoju radu som si prečítal vyjadrenia iných ľudí, ktorí čítajú tvoje veci. nemám slov. naozaj. môj čitateľský vkus je kdesi úplne inde. ak sa niekomu páči tvoja činnosť, je to jeho problém, žiaľ, poézii to nepomôže.
ty totiž nie si ani veršotepec, ty si veršobijec. a zberateľ genitívnych metafor. a pestovateľ klišé. už dosť dlho sledujem tvoje písačky, ale ešte stále som nenatrafil na nič originálne.
takže sorry, tvoja obhajoba nevyšla. skús čosi iné.

salamanderV7.1.2014
 

jazz ty si krava ktorú nikto nechce poj....

gabriel németh3.6.2012
 

daj už niečo na mám talent,
aby sme vedeli posúdiť tvoj talent.

jazz4.6.2012
 

nuž, keby si nebol taký zahľadený sám do seba a do svojej činnosti, už by si dávno vedel, že tu mám nie jednu vec. ak si si to ešte nevšimol, dám ti návod - skús hľadať medzi autormi knihy, ktorú nedávno mamtalent pripravil. volá sa Všetko, čo chcem.

gabriel németh3.6.2012
 

Každé mu sa niečo iné páči,
s pozdravom Gabi báči.

Sú i pozitívne ohlasy,
čítaj ďalej.

mňa nevyprovokuješ.

jazz4.6.2012
 

tak to ma dosť mrzí, Gabo, že ťa nevyprovokujem, aby si si prečítal niečo z teérie verša a nejakú naozaj dobrú báseň.:)

jazz3.6.2012
 

Gabo, opäť pár slov odo mňa...

najprv prepis, aby bolo jasné, o čom hovorím:

Monológ

Báseň - súčasť vesmírnej vesmírnej galaxie.
Slovo - pevný bod vesmíru.

Srdce vždy na mraky -
rád odomykám zvlášť tajomné dvere.
Čosi mi navráva: Len vstúp, ďalej, smele!

Mať slovo na každý deň ako chlieb na stole.
Ukrojiť si z neho. Cítiť vôňu papiera,
keď rozpršia sa slová, zrána, zvečera.

podarilo sa ti vytvoriť peknú zbierku ošúchaných obrazov.
navyše - v každom riadku som mal pocit, že som to už kdesi čítal, presne tými slovami, presne takto zoradenými. trčí z toho rúfusovský sentiment, kvázi chlapská válekovská vystrčená brada, akási falošná poetika, odkukaná od ďalších básnikov.
a SMELE!? to nemyslíš vážne. verím, že to nemal byť porvý krok k pokusu zrýmovať dvere, lebo to by ma šľahlo o zem.

zhrnuté - opäť to nie je báseň, ale zbierka akýchsi nudných a neoriginálnych definícií, navyše nepresných a s krivkajúcou logikou.

mimochodom, keď si nabudúce odkrojíš kus chleba, privoňaj! naozaj ti vonia papierom? ak hej, zmeň pekára!

jazz30.5.2012
 

nuž, Gabo, nič nové pod slnkom.

na úvod tvoje dielo skopírujem, aby bolo jasné, o čom hovorím:

Spoveď
Nebo napnuté ako slák,
už znejú známe rytmy.
Horúce leto tak akurát,
sviečka spovedá sa v prítmí.

Za oknami bubnuje dážď,
teraz v pravej chvíli.
V očiach jeho kvapky máš,
letnou nocou znie Paganini.

Sviečka schúlená do seba,
vie, že končí svoju púť.
Ostane z nej vosk biely
a to je navždy príbeh celý.

stále máš nejaký koktavo - potkýnavý rytmus, ktorý takmer nikde nesedí, stále používaš okrem lacných rýmov aj čosi, čo sú iba spodobenia, ale nie rýmy a čo je asi najhoršie, stále si sa nevymanil z toho nekonečného využívania ošúchaných obrazov...
nie je to ani viazaný, ani voľný verš, povedal by som, že je to priam frivolný verš, keby za ním bol aspoň nejaký obsah.
Spoveď neobstojí ani ako veršotepecké cvičenie.
odporúčam ti, aby si sa pozrel v knižnici do knihy Cesty k poézii od Dušana Slobodníka alebo Úvod do teorie verše od Josefa Hrabáka alebo hocijakú knihu, ktorá sa ťažko číta, ale hovorí o teórii verša.
o banálnom obsahu sa mi nechce ani hovoriť.
ach jaj...

gabriel németh23.5.2012
 

srdečná vďaka, teší m to veľmi.

bea hric svetlikova23.5.2012
 

No vsetky basne su vydarene dobre spojenia ,myslienky,metafory a aj obrazy...

bea hric svetlikova23.5.2012
 

Tak aj tu som pridala hviezdičky hlavne za myšlienku...

mooNy L.17.5.2012
 

ahoj Gabriel,
silné...
každé postavenie sa je víťazstvom...
pv

gabriel németh17.5.2012
 

ďakujem za názor , veľmi si ma potešila.

Salamanderv16.5.2012
 

Ahoj! Nikto ti tu nepíše tak aspoň ja! ťa rád čítam.

gabriel németh17.5.2012
 

som rád, že si sa ozval,aj ja ťa rád čítam. tvoja poézia je trochu iná, ale predsa priťahuje, a to je dobré....,

Salamanderv17.5.2012
 

Tak to si ma šokoval...

Salamanderv5.2.2012
 

Nazdar, Gabriel. Neviem akým nedopatrením sa stalo, že sme teraz vedľa seba. Keď sa pozriem na tvoju tvorbu, s rešpektom uznávam, tvoja je lepšia, samozrejme len zatiaľ. Aj keď sa tu s nikým nepredbieham, iba konštatujem a hľadám.

gabriel németh5.2.2012
 

poznáme sa? píšeš prózu, či poéziu?

Salamanderv6.2.2012
 

Nepoznáme, zaradený som v kategórií : píšem čo a ako ma napadne. Nie som z toho moc nadšený, ale ako sa hovorí, aj motyka niekedy vystrelí, snažím sa. A hlavne, zatiaľ ma to baví.

gabriel németh6.2.2012
 

to je hlavné, ak ťa písanie baví, a podotýkam je to krásne hobby prichádzať so svojou tvorbou k čitateľom. doporučujem svoj blog
htpp://gabonemeth.blog.sme.sk/ - tak dočítania - som rád, že som ťa spoznal.

Molly25.5.2011
 

Ahoj, Gabriel

Nádherne napísané. Tíško závidím. Mne sa v poslednej dobevôbec nedarí. Želám krásny deň.

Gabriel Németh27.5.2011
 

každý prežíva krízu, ale raz to príde chvíľa, keď sa všetko znova spustí a múza osloví umelca ...., aj ja ti želám pekný a hlavne slnečný deň.

Via Sendera20.5.2011
 

Veľmi pekné básne. Krásne.

Gabriel Németh20.5.2011
 

Veľmi to teší, snažím sa spôjiť čosi originálne a lyrické v jedno. A hlavne ísť vlastným štýlom a písať srdcom, ako to cítim.

Gabriel Németh3.5.2011
 

Teší ma, že báseň zaujala - som nesmierne rád.

Ľudovít Herman2.5.2011
 

Nerozumiem tomu, som dosť spomalený, poézii málokedy rozumiem. Ale napísané je to nádherne. Má to rytmus zaujímavé metafory a úchvatné obrazy. Cítim, že je to výnimočné.

zuzana b.9.4.2011
 

Krásne.

gabriel németh9.4.2011
 

skutočne, to teší a som rád.

Gabriel Németh21.12.2010
 

Mojej láske som venoval i básnickú zbierku Slnko nad básňou. Zaslúži si to. Je mi v živote veľkou oporou.

Alexandra Enderle16.12.2010
 

Toľko lásky k žene ...krásne

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Gabriel Németh

O mne

Píšuci autor . Viac o mne netreba vedieť.

Moje naj
Slzy pre bolesť prepracovaná verzia

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: