IKARIKAR http://www.ikar.sk

Nočná obloha (Zuzana Dodoková)31.5.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 68, Komentáre 0

 
Nočná obloha
 
Bola jedna z tých dlhých letných nocí, keď je na spánok príliš teplo. Unavené telo kleslo na lôžko, ale nenašlo oddych. Človek sa kúpal vo vlastnom pote, podchvíľou si utieral rosu z čela a lapal po dychu.
    Uf, keby tie horúčavy pominuli. Nestačila ani chladná sprcha. Najlepšie by bolo zaspávať vonku. Našťastie nemusel ísť ďaleko. Mal rozľahlú záhradu s ovocnými stromami, no zároveň miesto, z ktorého mohol priamo pozerať na jasnú oblohu. Chlapík sa uložil za svitu mesiaca do voňavej trávy. Uprel zrak na hviezdnatú obohu plnú všelijakých obrazcov. Očami sa dotýkal hviezd a hľadal súhvezdia. Pritom myslel na to, ako nočné divadlo oddávna očarúvalo človeka. Na tieto isté hviezdy sa pozeral aj Táles, starogrécky filozof. Hovorí sa o ňom, že mal stále hlavu vyvrátenú nahor a počas jednej takej prechádzky sa potkol a spadol. Vraj do studne, dokonca počul aj verziu, že do žumpy. Táles bol svojim súčasníkom na smiech, podobne ako on,  jeho aktivity sa nepovažovali za príliš prakti...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Zuzana Dodoková

O mne

Milujem knihy, som typická knihomoľka. Čítam všade, nielen sebe, ale aj deťom. Milujem aj detské knihy a občas ich aj prekladám z nemčiny. Mám v šuflíku nejaké poviedky, ktoré by som rada nechala posúdiť profesionálom.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: