IKARIKAR http://www.ikar.sk

Nórsko na vlastnú päsť (2005) (Igor Paško)10.11.2009
 

5
 počet hodnotení: 12
prečítané 1417, Komentáre 3

 

N Ó R S K O
Dovolenka, 18.6.2005 - 3.7.2005
Posádka: tridsiatnici Alenka, Maja, Roman a Igor
Stručný plán cesty:
Bratislava - Praha (CZ) - Berlín (D) - Rostock - trajekt do Trelleborgu (S) - Drammen (N) - Oslo - Drammen - Heddal - Dalen - Lysebotn, Lysefjord (trajekt) - Odda - Eidfjord - Voringsfossen - Eidfjord (trajekt) - Bergen - Voss - Gudvangen - Borgund, Laerdal, Aurlandsfjord - Flam - Vangsnes (trajekt) - Briksdal - Geiranger (trajekt) - Trollstigveien - Dombas - Gjendesheim, Jotunheimen - Lillehammer - Skjeberg - Göteborg (S) - Kodaň (DK) - Berlín (D) - Praha (CZ) - Bratislava.
1 NOK = 5,1 SKK (júl 2005)
1 € = cca 39 SKK (júl 2005)

Pred odchodom
Igor mal túžbu vidieť a zažiť Nórsko (najmä jeho južnú časť) už asi 7 rokov. Za ten čas usilovne zhromažďoval informácie, články o Nórsku, nahrával TV dokumenty, a v čase príprav cesty a dovolenky mal už celkom jasnú predstavu o miestach, pamiatkach a prírodných úkazoch. Presne vedel čo kde je, ako ďaleko od seba to je, koľko kde stojí vstupné, na ktorú svetovú stranu je to orientované... Nie, niežeby...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Lula20.3.2010
 

Nemám čo dodať. Je to perfektne napísané, zaujímavé, poučné... Pozerala som aj všetky ostatné Tvoje diela. Majú len jednu chybu:) Že by som si želala, aby si cestoval oveľa viac. Aby si nám mohol sprostredkovať viac zážitkov z viacerých krajín.
Keď to človek číta, akoby už bol na dovolenke s Tebou:)

Igor22.3.2010
 

Ďakujem, Lula. Veľmi rád by som splnil Tvoje želanie - nie je nič lepšie pre mňa ako cestovať za krásami...no a ako by som to ešte aj vydával - jeeejha, no to by bolo! :-) Inak v máji sa chystám do Salzburska na týždeň. Už teraz mám taký plán, že záznam z toho by bol na malú brožúru :-).

Milo3.2.2010
 

Pekny cestopis o Norsku, miestami aj vtipny. Pacilo sa mi, ze bol opisany kazdy den podrobne, boli pridane aj pekne fotky norskej prirody. Hodnotim toto dielo vysoko, mne sa pacilo a obsahuje zaujimave informacie o krajine, do ktorej nevedia vela krokov Slovakov, a to je, zial, smola, kedze Norsko ma co ponuknut, aj ked pre nasinca je Skandinavia pomerne draha a vsetci si myslime, ze je tam zima. samozrejme, 2O stupnov v lete a dazd vystriedany slnkon v priebehu hodiny nie je nic moc, ale premenlive severske pocasie nemoze pokazit cestovatelovi, ktory sa na dovolenku tesi a vie, co chce vidiet, naladu.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Igor Paško

Fotografie-0092.jpg
O mne

41-ročný Bratislavčan, výletník - cestovateľ. Zaujímam sa o históriu, rád fotím a vytváram si video dokumenty (výlety, dovolenky). Počúvam blackmetal - uchvacuje ma, čo dokážu postíhať bubeníci týchto skupín a páči sa mi melancholická hymnickosť skladieb, čo majú atmosféru. Teším sa vždy na voľno a dovolenku a už niekoľko mesiacov na 29.mája, kedy budú v Bratislave hrať KISS.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: