IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Nový život bez chlapa (Buless)3.9.2009
 

Hodnotenie vydavateľstva:

Naozaj zaujímavé a dynamické, uveriteľné. Som zvedavá na ďalší vývoj a dúfam, že Nina "úžasnému" Alexovi nebude zobkať z dlane večne. Tým vám nič nevnucujem. Pokračujte, pokiaľ sa vám bude aj ďalej takto dariť, určite sa stretneme. Prečo mám však neodbytný pocit, že ten príbeh už poznám??? Milá dvojica, pozývam Vás do vydavateľstva na malú diskusiu.
VALERIA MALÍKOVÁ, riaditeľka vydavateľstva IKAR

Román autorskej dvojice, by som zaradil do kategórie pokojných, pohodových tzv. dovolenkových kníh. Môžete ho čítať počas močenia nôh v morskej vode, popíjať k nemu Karlovačko a tešiť sa, ako vám pred očami defiluje (na autorských debutantov) pomerne dobre spracovaný príbeh.
BORIS BRENDZA, šéfredaktor časopisu Dotyky

Nech je Nový život bez chlapa bársako jednoduchým čítaním, ktoré si po poctivom zredigovaní viem možno predstaviť aj v knižnej podobe, neušlo mi, že autorov písanie baví a užívajú si ho. Už len pre pocit z parádnej hry sa oplatí pokračovať a skúšať vlastné hranice. A ak si z nás autori iba vystrelili, bod pre nich!
DENISA FULMEKOVÁ, spisovateľka

(všetky hodnotenia nájdete v sekcii Hodnotenia)

3
 počet hodnotení: 314
prečítané 5636, Komentáre 119

 
1. kapitola
Bol tu a je preč...
 
I.
Keď som sa v to táno zobudila, ON bol preč. Nevadí. Dám si kávu. Vlečúc sa do kuchyne zastavila som sa pri veľkom nástennom kalendári a veľkými písmenami napísala: JE PREČ. KONEČNE.
Začínam nový život. Bez chlapa. A konečne napíšem ten román....
Cestou do práce som uvažovala, ako ho začať? Myslím ten román. Dramaticky? Romanticky? Alebo čitateľa pozvoľna vtiahnem do napínavého deja? Kdesi som sa dočítala, čo učia na literárnych kurzoch písania: mimoriadne dôležitá je vraj prvá veta celej knihy. Pozorným i vnímavým veľa naznačí a dokáže si získať. Je to ako vo vzťahoch. Ak zaujmete v prvých sekundách, hoci podvedome, máte vyhrané.
Takže má to byť hlboká myšlienka alebo charakteristika jednej z hlavných postáv, či miesto, kde sa bude dej odohrávať? V knihách existuje množstvo začiatkov, všimnite si to. Rôzne štýly, metódy a spôsoby. Začať knihu sa dá akokoľvek a neskôr to môžete prepísať, dopísať alebo úplne prepracovať. Ale ako začať nový život? A navyše bez NEHO? So zvláštnou pachuťou v ústach od pokazenej kávy som si uvedomila, že ten prvý...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

vstalasom22.9.2012
 

Zaujímavé,pre niekoho je to ľahká komerčná vec, pre mňa bol život so psychopatom v posledných rokoch neudržateľný. Takmer ma zlomil. Autori vystihli veľa situácií, myslenia hlavných postáv. Skvelé. V pondelok si bežím kúpiť toto dielko. Veľa úspechov!

Veronika1.1.2012
 

Knizku som si kupila lebo ma zaujal nazov, uz cestou z obchodu v aute som ju zacala citat, pokracovala som vo vytahu a nesla som spat kym som ju nemala docitanu... Z mojho pohladu dobra knizka.

Marína11.1.2011
 

Prvá polovica knihy je čitateľsky pútavá, dej má v sebe spád a napätie, druhá polovica bola pre mňa sklamaním, takže som sa nevedela dočkať konca, ale z nesprávneho dôvodu.
Príbeh stratil pôvodnú ucelenú líniu a rozbil sa do množstva vedľajších epizód, ktoré zostali nerozvinuté (napr. smrť Alexovej ex-priateľky, epizóda s Martinom Blahom, nevysvetlená Milenina smrť). V knihe pribúdajú postavy a motívy (nový šéf Sonka, Alexov brat Daniel, dvaja vyšetrovatelia), ktoré nemajú s líniou príbehu nič spoločné a neplnia žiadnu funkciu , iba ak zaplniť stránky.
Autori sa pohrávajú s pojmami zo psychológie a citujú z jej terminológie, ale napr. Alexova diagnóza z úst psychologičky na mňa pôsobí dosť banálne a prvoplánovo. Mimochodom...keď už autori \"zabŕdli\" do odbornej problematiky (psychológia), mohli si zistiť, že psychologičky nie sú \"pani doktorky\", narozdiel od psychiatričiek.
Miestami som mala dojem, akoby autori zabudli po sebe prečítať text, kým začali písať na druhý deň nový, alebo akoby si po sebe nakoniec zabudli prečítať celú knihu. Nikdy som sa napríklad nedozvedela, aká bola vlastne avizovaná \"nová taktika\" ako sa Alexa zbaviť, iba ak Nina a autori mysleli stále sa opakujúce tie isté neúspešné pokusy, v ktorých hlavná postava stupňovala svoju submisívnosť a závislosť na partnerovi. Ale to nie je taktika! A nakoniec, keď to už aj autorov prestalo baviť a vyčerpali svoju invenciu v tematike domáceho násilia, v jedno pekné ráno sa odrazu hrdinka zobudí ako úplne nová bytosť a k činu je postačí púhe zásadné rozhodnutie skoncovať so vzťahom. A aj by s ním skoncovala, a stačila by jej na to len vlastná odhodlanosť, keby... nuž, keby si On nepripravil plán č. 2: Vydieranie...Pýtam sa teda, na čo bolo tých X strán, v ktorých hrdinku ochromoval strach a vlastná neistota? V duchu úplného prerodu osobnosti (ale nerozumiem kedy a hlavne ako k nemu prišlo, ale to zrejme nie je dôležité) sa zo sivej myšky z úvodných stránok stáva party-dračica, ktorá aj rozchod s partnerom predvedie odetá vo vyzývavých šatách bez podprsenky, aby ho dráždila. Čo sa týka \"pointy\" na konci príbehu - pre mňa to bolo fiasko a vyznelo ako neschopnosť autorov vymyslieť záver, ktorý by bol logickým vyústením príbehu. Keby príbeh končil smrťou chlapíka v dôsledku nečakanej komplikácie zápalu pľúc (pretože naň často trpel ako dieťa) alebo by do neho trafil blesk ( lebo sa mu to prisnilo kedysi dávno), zapadal by do kontextu rovnako ako ten, ktorý nám ponúkli autori.
Absolútny záver knihy už pre mňa znamenal len nemý údiv nad tým, ako autori nepochopiteľne zaklincovali svoj výtvor elementárnym klišé, až sa mi chcelo zaplakať (záverečná scéna na hrobe priateľky). Vyzerá to, že zabudli na to, že menej je často viac.
Autori tým na záver dvakrát podčiarkli zmäť faktov a zvratov jednoducho naskladaných jeden na druhom, v duchu ktorých sa niesla druhá polovica knihy.

psychológ6.3.2011
 

nesúhlasím s týmto hodnotením. Azda ešte jednu poznámku, kde si zobrala, že psychologičky nie sú doktorkami? Ak si spravia doktorát sú nimi rovnako ako psychiatričky, ktoré doktorát získavajú ihneď štúdiom medicíny.

Mária Hušová28.12.2010
 

veľmi dobra štylistika a samozrejme zaujímavý dej a odkaz. To by mal každý príbeh povedať. Príbehy majú byť také, aby sa v nich mohol niekto nájsť a objaviť v nich niečo dôležité pre seba.... veľmi sa mi páči, je realistický čo nie je síce potešujúce, ale bohužiaľ pre mnohé skutočné.

Michaela25.12.2010
 

Brutalna kniha, veľmi dobre sa čítala :)) Odporúčam!

Tamara14.11.2010
 

sama som zazila nieco podobne a nasledky mam doteraz..pribeh je super urcite precitam aj pokracovanie :)

ester31.8.2010
 

dnes som si kúpila vašu knihu, zo zvedavosti, ako má vyzerať víťazný román, zatiaľ som prečítala iba prvé strany a zaujali ma najmä z jediného dôvodu, o podobnom \"psychopatovi\" ako Alex som tu pred zopár dňami uverejnila poviedku Kompletný servis... budem rada ak tiež hodíte koment)))) až knihu dočítam ešte sa ozvem....

Danka29.7.2010
 

Skvelééé...zaujalo ma to hneď v prvých písmenkách a nemohla som zaspať pokiaľ som to cele neprečítala,, už sa neviem dočkať na knihu...

Slávika 27.7.2010
 

Je to naozaj úžasné... Jedným dychom som prečítala všetky Vaše písmenká a už sa neviem dočkať ďalších.. no stalo sa mi niečo netradičné ... mám pocit, že som hlavnou postavou, pretože momentálne sa liečim presne z niečoho takého, ale našťastie nie na psychiatrii...tam ma až ten, v mojom prípade Tomáš, nedostal - našťastie.... ale tie uštipačné poznámky akoby som počula včera...och chlapi a naša ženská zaľúbenosť niekedy nemá hraníc.... som neuveriteľne zvedavá na knihu a dúfam, že sa dostane do rúk tým správnym ženám v čas :-) držte sa

Buless28.7.2010
 

Slávka, potešila si nás a ver mi, zvyšok bude tiež stáť za to. A najmä pointa. Mrzí nás však, že si sa našla v hlavnej postave - ani jeden z nás niečo podobné nezažil, hoci sme počúvali viaceré rozprávania, ktoré sa tomu blížili...no verili sme, že také čosi nie je možné. Žiaľ, asi je a my ti želáme skoré vzťahové uzdravenie.

mirka19.7.2010
 

kde nájdem tie ostatné kapitoly? ja mam len 7 :(

Buless25.7.2010
 

Mirka, ostatné kapitoly nájdeš v knihe - tá vyjde už v polovici augusta. A veríme, že ďalšie kapitoly a najmä pointa ťa tiež budú baviť:-)

Marko19.7.2010
 

Mysleli ste ze na tomto serveri konci pribeh 7.kapitolou nie 17.tou nie ?

kinderko18.7.2010
 

Akože, fakt sa teším na knižku.. Vyzerá to úplne super, chytilo ma to :) A koľko bude stáť knižka? Ste super :)

Buless25.7.2010
 

Kniha bude stáť 6,90€ a v predpredaji pre mámtalenťákov dokonca ešte menej, ako nám povedali v Ikare. Má to byť odmena a ústretové gesto k tým, čo píšu a navštevujú MT.

Lubomír Adam18.7.2010
 

Strhujúce,napínavé.Fakt sa Vám to podarilo.Len nechápem ako toto dielko niekto môže čítať ako pohodové.Zatiaľ som prečítal len týchto pár kapitol a už nenávidím Alexa,mám chuť si dať drink a ne sex ani nepomyslím.

Buless25.7.2010
 

Lubo, ten sex nás mrzí...drink si pokojne daj a Alexa sme chvíľami nemohli cítiť ani my. Niekedy nás prekvapil natoľko, že sme mali chuť ho zabiť...

Lenka13.7.2010
 

Je to perfektné, zaujímavé, pútavé, má to spád...je mi ľúto, že to nemôžem dnes večer dočítať celé :)

Buless25.7.2010
 

Dakujeme Lenka, snažili sme sa napísať to dynamicky, aby bol čitateľ v napätí, čakal ako to bude pokračovať a chvíľami bol aj prekvapený, či dokonca šokovaný:-)

ANDREA BUGÁTOVÁ17.6.2010
 

Ahojte Bulles,
ja som rada, že vyjde váš text v knižnej podobe, aspoň si to dočítam v rukách. Len som hlavne zvedavá, keďže píšete anonymne, ako sa budete podpisovať do kníh? A škoda, lebo si neužijete autogramiádu :(
P.S. Dodatočne gratulujem.

Buless18.6.2010
 

Ďakujeme. Aj my sme radi. Od samého začiatku sme rátali s tým, že svoju identitu neprezradíme. Knihy teda nebudeme podpisovať ani nebudeme chodiť na besedy a autogramiády tak ako nap. Dominik Dán.

Rastislav Turák15.6.2010
 

Ahoj Bulles, ahoj ostatní. Pokúsil som sa k Tvojmu dielu urobiť nejaký návrh obálky. Pár layoutov nájdete v sekcii grafika. Verím, že sa vám aspoň niektoré zapáčia, ohodnotíte ich, či napíšete komentár.

Buless18.6.2010
 

Ďakujeme,Rasťo. Tvoje návrhy sú celkom fajn, páči sa nám, že sa na obálke objavil motív cesty. Aj my ho považujeme za dosť podstatný prvok.

DARK25.5.2010
 

Čitateľné, plynulé, zaujímavé... bude stáť za to počkať si na knižnú podobu.

Libor27.4.2010
 

Zaujímavá kniha, čítavá, udrží v napätí, ale nejako rýchlo sa to skončilo. Také že navnadí, naláka, poteší...ale naštve, že kde je viac?!

Samo Smolinský13.4.2010
 

Nuž, je tu veľa dielok, ktoré by sa dali vydať, Blanka, a súhlasím, že toto môže byť. Keď si pozrieš, aké veci vydáva povedzme Motýľ, alebo Evita, som presvedčený, že toto by pekne zapadlo...len či chce ísť Ikar týmto smerom. Hoci chápem, že treba zarábať, vydávať komerčne úspešné diela, aby sa dali vydávať aj tie literárnejšie, filozofickejšie, ktoré si na seba nezarobia...každopádne, držím palce a hlavne, chladnu hlavu a rozvahu pri výbere. Máte to vo vydavateľstve ťažké.

Blanka12.4.2010
 

dielo hodné vydania

Sylvia12.4.2010
 

Fíha, tak toto je prekvapenie, to som netušila...ale som rada. Dielko sa mi páčilo. Nie je to nejaká super literatúra a la Cechov, Balzac ap., ale na leto, do tasky na plaz, pohodicka, vypnut mozog a nemysliet na zlozite a intelektualne veci...ako stvorene. Tym Vas Buless nechcem urazit, lebo mne sa to fakt paci a urcite si to kupim...ak to teda nebude prilis drahe:-) Drzim vam palce

Dubovcová Michaela7.4.2010
 

Taktiež som čakala pekne dlhý čas na ďaľšiu kapitolu a zrazu sa dozvedám, že si musím počkať na knihu... som sklamaná, to nebudem skrývať. Knihu by som si kúpila tak či tak. Autorom to prajem, ale obávam sa, že už pre mňa nebude mať príbeh taký šmrnc aj keď som ,,žhavá\" po konci a rozuzlení.

Lýdia24.3.2010
 

Milí autori,
priznám sa, že aj ja som s čítaním čakala. Verila som, že román pustíte celý. Teraz som mimoriadne sklamaná. Myslím si, že netreba kalkulovať s tým, že čitatelia si ho kúpia, len preto, aby sa dozvedeli záver. Nie, skôr opak je pravdou. Keď je kniha dobrá, tak sa dá počas života opakovane čítať - preto si ju zvyknem kupovať do osobnej knižnice (nie kvôli jednorazovému použitiu).
Takže, je mi to ľúto, ale plne rešpektujem Vaše rozhodnutie, máte nato právo (ja si zasa svoje \"uplatním\" v kníhkupectve),
veľa šťastia, čitateľka MT

Laura Kočí22.3.2010
 

Kde nič, tu nič. Už čakám zopár dní aj nejaký ten týždeň, každý deň sem idem a žiadna nová časť. Ozaj by bolo dobré urobiť nejakú vec, aby ma to informovalo, keď pridá autor novú časť...a teraz hlavne by ma zaujímalo, kedy bude pokračovanie. Knižka ma celkom chytila, zaujala, dobre to graduje, ale to kúskovanie ma poriadne žerie.

M. Buless22.3.2010
 

Lauri, rozhodli sme sa,že 17.kapitolou sa náš román na mamtalent.sk končí. Dokončenie príbehu si môžu všetci záujemcovia prečítať v knihe... Máme prísľub na jej vydanie. Momentálne usilovne pracujeme na dokončení.

P.Suchý9.3.2010
 

Nie je to až tká lacnota, ako som sprvu myslel. Podľa mňa sa autori dobre zahrávajú s čitateľmi, testujú, čo si môžu dovoliť, miešajú rôzne podžánre, ako to bolo kdesi v hodnotení napísané...a napodiv, nie je to kontraproduktívne. Celkom to do seba zapadá, plynie ako rieka a vo svojej podstate ma to zaujalo. Ktovie, či to dopadne tak ako si myslím...a aký to vlastne bude mať koniec. Milý Buless, máš to už celé napísané, či píšeš/píšete postupne, za pochodu? Niektoré odvolávky sú totiž jasné a trefne mierené:-)

Buless9.3.2010
 

Ďakujeme za povzbudivé slová. Ako to podľa teba dopadne, ak si myslíš, že to vieš, či tušíš? Zaujíma nás to. Do konca príbehu už nechýba veľa...
P. S. Píšeme postupne. Text knihy ešte nie je hotový.

L.Machútová5.3.2010
 

Jéjda, tak to bola pecka. Pekne som sa zabavila na opise párty, tých tanečkoch a ten záver ma úplne dostal. Šokovane som čítala, že čo to robí...a prišli posledné vety. Len ďalej, ďalej, ste ma dosť namotali a som nadšená. Taká pohodovečka do roboty, po robote - viem si to fakt predstaviť aj ako knižku, pejprbeček do kabelky, do autobusu.

viera hincová26.2.2010
 

Nový život...je prudko žravý. Zhltla som ho na jeden šup a to mám dovolenku ešte len pred sebou.

ANDREA BUGÁTOVÁ25.2.2010
 

Ahojte Bulles,-ovci,
som rada, že som z FB MT, opäť dostala k Vášmu dielu. 16. kapitola ma dostala, tak narcis Alex, zaujímavé.
Je vôbec zaujímavé, že píšete dvaja. Zrejme jeden z Vás píše o vzťahu Niny a Alexa a druhý píše o práci Niny v redakcii? Takto ste si to rozdelili? Ste fakt zaujímavo zladení.
Držte sa, a dodatočne gratulujem už k dvom hodnoteniam: p. riaditeľky V.Malíkovej a p. Fulmekovej.

Buless26.2.2010
 

Milá Andrea,ďakujeme. Áno, píšeme dvaja, (teraz píše ONA), ale nie tak ako si myslíš. Je to naše know how, nebudeme sa k tomu bližšie vyjadrovať. Prezradím však, že občas si pri písaní obrazne povedané skočíme do vlasov.

ANDREA BUGÁTOVÁ26.2.2010
 

Tak dnes dodatočne gratulujem k ďalším dvom hodnotenia a držím pršteky, už máte len krôčik k vydaniu, a tí, čo závidia, nech sa schovajú. Ja som rada, že práve Vy dvaja, ak... uvidíme. Pa.

J.Molnárová25.2.2010
 

Nemám slov, toto už malo byť dávno vydané. Pútavé, zo života, zvraty, ktoré som teda nečakala ani ja, dobre sa to číta - taká správna oddychovečka. Som zvedavá na ďalšie kapitoly a či Nina naozaj urobí to, čo plánuje. Skvelé Buless.

Lenka Š.16.2.2010
 

Náhodou som si všimla toto dielko, bola som dosť skeptická, že nejaká selanka sladká, medová, ale prekvapilo ma to. Je to moja prvá skúsenosť s mamtalent.sk, odporučila kamoška, ktorá sem píše (a to som si najskôr prečítala iné, až teraz budem jej:-)), no vyzerá to suprovne. Dosť ma to chytilo, tak pekne píšte, teším sa.

S.Laurinec8.2.2010
 

Skvele sa to číta, celkom ma to prekvapilo, lebo spočiatku taká selanka, prvoplánová a naivná, ale to akoby autori chceli iba uspať, učičíkať čitateľa...a potom to nabralo na obrátkach. Zvraty, napätie, zvedavosť, čo bude ďalej...som potešený a prekvapený. Príjemne. Verím, že sa dočkáme ďalších kapitol a aj knižnej podoby!

Katarína3.2.2010
 

Kedy bude ďalšia kapitola veľmi ma to zaujalo fakt super príbeh

Denis Kováč1.2.2010
 

S tetou Fulmekovou súhlasím, že cítiť z písania radosť, že si to tí dvaja užívajú, pohrávajú sa s postavami, v každej kapitole dôjde k nejakému zvratu, prekvapeniu...nie je to nejaká dostojevčina, to asi ani nemali v pláne, ale taká pohodovka na letné mesiace určite. Rýchle sa to odvíja, má to dej, nie ako niektoré pseudoromány, kde ani neviete, o čom ste čítali...ja dávam 5 hviezd.

LLL29.1.2010
 

zmeniôa by som mena hrdinov... inak fajn:P

Buless29.1.2010
 

Naša reakcia na hodnotenie Denisy Fulmekovej. Píše ONA.
Každopádne ďakujeme. Tvorbu spisovateľky obaja poznáme, preto si jej pripomienky vážime. Prezradím vám, čo sme zatiaľ nikomu nepovedali. Text románu sme začali pôvodne písať ako paródiu na ženský román. Na Slovensku totiž vychádza také obrovské množstvo kníh tohto žánru, že sme neodolali si ho trochu podať. Myšlienky zo záložiek týchto kníh typu - x a y žijú navokon pokojným životom až kým ... - nás neuveriteľne dráždia. Preto aj úvod nášho textu je taký aký je. Keď sme však niekoľko strán zavesili na tento portál a čítali si následne reakcie, uvedomili sme si, že by možno stálo za to pokračovať v trochu vážnejšom tóne. Text knihy sa rodí za pochodu a je doslova a do písmena surový. Nikdy by sme sa neodvážli ho v tejto podobe predložiť vydavateľovi.

hmm26.1.2010
 

vau skvelý príbeh z dejom.......

Zandelee21.1.2010
 

JEdna vec mi stale nejde do hlavy bulessovci - prečo ste sa HANBILI za SVOJE DIELO? ČO AK SA NEBUDE PÁČIŤ?
Veľmi nebezpečné myšlienky pre človeka, ktorý chce preraziť...
Alebo je to len psychológia navodzujúca pocit skromnosti?
DIelo je fajn,to som už napísal, ale príde mi, že je prvoplánovo písané ...A možno sa iba mýlim...
VEľa inšpirácie a pekné dni...
Adios

Buless21.1.2010
 

Vďaka Zandelee, trafil si klinec po hlavičke. V podstate ten profil vznikol úplne na začiatku a alibisticky sme hodili, že sme sa hanbili...pravdou však je, že sme pomerne známi a nechceli sme menami upozorňovať na naše dielo. ONA je celkom časté meno v médiách. ON zasa vydal už knižky, takže... Každopádne, rozhodli sme sa pre pseudonym...a skromní sme tiež, no nebolo to rozhodujúce:-)
Vďaka za komentár - čo myslíš tým, že je to prvoplánové? Že je to naivné, priamočiare? Povrchné? Knihu píšeme postupne ako plynie čas a život. V hrubých rysoch ju máme premyslenú, ale faktom je, že kapitoly vznikajú vtedy, kedy sú uverejnené. A priznávame, že je to špeciálne pre tento portál na požiadanie istých osôb: chceli sme zaujať, potešiť, šokovať, navnadiť...jednoducho, priniesť ľuďom, ktorí majú radi takýto štýl písania a príbehov, čosi na zabavenie a relax. Ak sa to aspoň sčasti darí, sme radi:-)

Roman18.1.2010
 

Jé, jé, sledujem to od začiatku a niekedy som dosť prekvapkaný. Len už by mohli nabehnúť tie notifikácie, čo rozoberáte aj na Facebooku, nech mi neujdú nové kapitoly. Takto ich musím hľadať, nie vždy si spomeniem na všetky svoje diela, čo si chcem pozrieť. Ale great, baví ma to a je to v mojom rebríčku jednoznačne v prvej trojke. Pokračujte...

Lucy17.1.2010
 

Za kolko mi skontroluju moju kapitolu? Zaregistrovala som sa vcera a zatial to tu na stranke neni. Kde je to?

Zdenka15.1.2010
 

Ja milujem takého príbehy, vžívam sa do pocitov hrdinky, rozmýšľam, ako by som sa správala ja v jej situácii. Vždy ma prekvapí, ako sa príbeh vyvíja ďalej. Každá kapitola končí tak, že chcem vedieť, aká bude tá nasledujúca. Teším sa na knižné vydanie. Dúfam, že bude.

P. Gál15.1.2010
 

Súhlasím, má to čosi do seba a vždy čakám na novú kapitolu. Má to zvraty, prekvapenia, je to zo života a predsa aj nie, chvíľami vás to zdvíha zo stoličky, že čo za debila...potom ste zasa šokovaní obratom. Neviem, či sa Ikar rozhodne to vydať, ale odporúčal by som, je to podľa mňa taká oddychovka, ľahká, komerčná vec, ktoré v prevažnej väčšine vydavateľ púšťa na trh (nemyslím to obviňujúco, ale konštatujem a mnohým to tak vyhovuje). Takže hlasujem za

J.W.T15.1.2010
 

Ahojte.
Ospravedlňujem sa, že píšem komentár, hoci celé dielo sa mi nepodarilo (zatiaľ) prečítať...ale z toho, čo som stihol, musím povedať, že je vidieť, že písanie máte v ruke (rukách) a že sa nebojíte smerovať príbeh ktorýmkoľvek smerom, čo mu dáva živosť...Je tam dynamika a aj nápady. Niekdy s ami zdá, akoby ste chceli dať niekomu facku s úmyslom, aby si po prečítaní povedal \"zobuď sa, ak nie, aj Teba toto čaká \"....Je síce pravda, že ja podobný typ čítania veľmi nemám v krvi, ale myslím si, že u čitateľov, ktorý tento typ vyhľadávajú, bude mať úspech :-)Autorom držím palce!

Zuzi K.D.12.1.2010
 

O tom, ze viete pisat, niet pochyb. Dielo je zaujimave, avsak zaroven akosi smutne. Tak alebo tak, vela stastia! :)

aďa pre oboch pisateľov Buless8.1.2010
 

Moji zlatí. Je to super, akou formou ste sa obaja dali, ale toto je vau. Ako ju ponižuje, no neviem, neviem. Nechcem veriť, že existuje nejaká žena, ktorá by takéto správanie tolerovala, ale určite existuje, normálne som sa rozčúlila, že je tak málo sebavedomá a ten blb ju takto ponižuje. Ale bohužiaľ aj taký chlapi sú. No asi s tým nič neurobíme, asi je to výchovou, nevážia si ženy, ani vlastnú mamu. Podľa mňa. Mohli by ste sa aj vy dvaja kuknúť očkom aj na moje KRáTKE ROZPRáVKY PRE NAJMENšíCH,okomentovať, ak máte čas a vôľu. ďakujem Aďa Bugátová.

PhD. Z. Tarabusová8.1.2010
 

Uf, uf, k tomuto dielku som sa dostala až teraz, ale vidím, že má dlhú históriu. Bola to teda divoká jazda, chvíľami drsná, až mi naskakovali zimomriavky a musím súhlasiť s niektorými komentármi - občas brutálne, až na hrane, ale mne sa to na rozdiel od iných pozdáva. Robím profesionálne s literatúrou a musíte uznať, že v nej musia vrieť city, pocity, emócie. Musí provokovať, nútiť zamyslieť sa, podnecovať, inšpirovať. Toto dielko má mnohé z tohto, hoci by sa dalo ešte vybrúsiť. No dávam mu päť hviezdičiek, hlavne pre potenciál.

Lukáš Mihaľ7.1.2010
 

Už som čakal, kde ste...a prekvapili ste ma. Toto som teda nečakal a dosť som zvedavý, ako to pôjde ďalej a ako vykľučkujete z toho pletenca:-) Fajn.

Dušan28.12.2009
 

Hmm, toto nie je zlé, celkom ma to pohltilo, strieda to rôzne scény, pocity, emócie, má to spád. Chvíľami aj dosť tvrdé, ako sa píše aj v iných komentároch, ale podľa mňa dobre vsadené. Papier znesie všetko:-) Teraz to ale nemyslím negativisticky, ale radšej na papiery ako v skutočnosti. Mňa to oslovilo a čakám na ďalšie časti

hana21.12.2009
 

dobra chobotina

fandim17.12.2009
 

..docitane..uuf..ale preco mi tak silno ta postava Alexa, pripomina toho Alexa zo serialu RadioFresh?

Bulles17.12.2009
 

Seriál RadioFresh nám abolútne nič nehovorí. To je náš alebo zahraničný? Ktorá TV ho vysiela?

D.Vavrinkovičová14.12.2009
 

Pridávam sa k posledným reakciám, že posledná kapitola ma udrela do hlavy ako kameň. Nemyslím to však negatívne, hoci to bolo dosť tvrdé - ale literárne je to vynikajúce, hltala som ďalšie slová a riadky, vtiahli ste ma a hoci mi to nebolo najpríjemnejšie, páčilo sa mi to. Treba totiž oddeliť skutočný život od literárneho. Vám sa podarilo vyprovokovať, nasrdiť niektorých, možno znechutiť...a o to predsa ide. Aj život je niekedy sviňa, a poriadna. Kto chce selanku, nech číta básničky, rozprávky. Proste, ako literatúra ma to zaujalo...snáď nepíšete podľa skutočnosti:-)

Soňa Glendová-K.11.12.2009
 

A ak si nájdete trochu času, budem vďačná za váš názor, alebo kritiku na moje dielo...

Soňa11.12.2009
 

Ahojte Bulessovci:-)akurát som dočítala vaše dielo.Je to veľmi zaujímavé čítanie, pútavé, má to spád a posledná kapitola tiež v pohode.To len tak okrajovo, keď ju mnohí skritizovali.Mne osobne chýba hĺbavejší ponor do mysle hlavných hrdinov. Veď každé prečo, má aj svoje preto:-)nikto nie je taký, aký je, len tak pre nič za nič.Rada by som pochopila Alexové správanie a taktiež, prečo sa Nina nechá takto dobrovoľne ponižovať? To predsa sebavedomá žena nikdy nedopustí!Obaja sú zakomplexovaní, aj keď rozdielným spôsobom. Možno, že zbytočne predbieham udalosti a moja trpezlivosť prinesie želané ovocie:-)už teraz sa teším na vaše nové nápady. Obdivujem vaše spoločné písanie, fakt som sa snažila rozpoznať, kedy píše on, a kedy ona? Je to priam nemožné, ste skvelí, píšete ako jedna bytosť.Patrí vám môj obdiv:-))))teším sa na nové kapitoly...tak nech vám to píše!!!

Brmbáľ11.12.2009
 

Ahoj Bulessovci, zakaždým keď pridáte novú kapitolu z radosťou si kliknem a nesklamem sa. A to sa vám musím priznať, že veľmi nevyhľadávam takéto „vzťahové“ romániky.
No vaše dielko má spád. Príbeh sa plynulo vinie cez rôzne životné situácie a aj keď jeho smer sa dá vytušiť, priebeh každej je tak trochu prekvapením. Ninin zaslepený postoj ekvilibristicky balansuje na hranici, ktorej prekročenie by (podľa mňa) znamenalo štart do nezmyselna. A to je na tom pútavé.
Až na túto nešťastnú jedenástu kapitolu. Rozumiem, Alex je psychopat dá sa od neho očakávať všeličo (nie som psychológ), ale toto je ako keby ste sa už peknú chvíľu zaoberali z jemným obrusovaním vzácneho kameňa a zrazu vás napadne si na to vziať karbobrúsku.
11 kapitola váš román posúva do inej roviny, ak je to váš zámer ako vytvoriť v vašom románe zvrat, nič proti tomu. Len som ho (ten zvrat) očakával trošku viac prepracovaný a nepriamočiary.
Ak vás môj komentár neoslovil, kľudne ho ignorujte. Ja len využívam lákavú a zriedkavú možnosť, zastarať sa autorovi do písania :) Prajem vám veľa úspechov!

Manáková11.12.2009
 

Mirka, aj mne sa páčil tento román...a aj sa mi páči, hoci je to miestami tvrdé, to je pravda. Ale je to literatúra a musím povedať, že mnohé veci sú zo života, dejú sa okolo mňa. Podľa mňa má tento príspevok všetko - provokuje, zaujal, je tam sex, láska, city, nenávisť, vzťahy...mňa to teda oslovilo.

whydont11.12.2009
 

hej aj ja si myslím,že aspoň na túto kapitolu dajte hviezdičku, lebo to čítajú aj mladiství a že niektoré ženy takto trpia naozaj, to nieje len zábavné čítanie a pohodovka, aj keď sa mi to páči:)kedy bude pokračovanie?

MirkaP.10.12.2009
 

\"..bavme sa..smejme a nezatazujme sa pseudofilozofickymi hatlaninami..\" prosim? ..tento ani velmi realisticky ani velmi kvalitny atd., skratka nie az tak uveritelny, opis brutalneho sexu, resp. znasilnenia, ako suvisi s tym \"bavme sa a smejme\" co tu tak casto prezentujete?
Mili bulessovci, dielo ma v uvode, aj ked je tento pribeh skutocne tak dobre znamy, zaujal, no straca na svojom povabe. Zacinam mat pocit akoby vam dosla inspiracia, niektore kapitoly posobia skor rusivo a nemam uz chut citat to dalej.
Ak neviete napisat filozoficke dielo, nepiste ho, to je pochopitelne, nikto vas nebude odsudzovat, ale ak neviete napisat nieco nove, pribeh ktory okrem pointy aj vzdelava, prinesie cloveku vzdy nieco nove, ci historicky pribeh, ci pouzivat odborne vyrazy a pod., aspon taketo diela neodsudzujte(v komentaroch..hlavne ako ospravedlnenie preco je uzasne napisat jednoduche dielo), lebo prave autori takychto diel su nesmrtelni.. Na chvilu \"pobavit\" ci zaujat vie kazdy, kto ma aspon par ludovych a vie pisat..

Buless11.12.2009
 

MirkaP., vďaka za reakciu. Myslíme si však, že život nie je len o dobrej zábave, pohode, ale sú aj zlé dni, nepríjemné situácie, zakopnutia...a to chceme dať aj do románu. Prirodzene, že sme tým znásilnením nechceli pobaviť. To by napadlo iba chorej hlave. Ale stáva sa to, vyplynulo to z príbehu, ktorý tvoríme za pochodu. Nepochopili sme však, že nemáme odsudzovať v komentároch - v akých? My ako Buless sme niečo/niekoho odsúdili? Hmm...

gaston10.12.2009
 

Chcem opraviť svoj názor na váš román. Zo začiatku sa mi to páčilo. No s pribúdajúcimi kapitolami sa mi to pozdáva menej a menej. Posledná kapitola,hm neviem či by tam nemala byť neprístupná hviezda. Škoda.Ale aj tak vám prajem a verím že ich máte veľa stálych čitateľov.

NOX9.12.2009
 

vážne dobré :-O

Samo8.12.2009
 

Kokos, to je sila. Kde som bol, že som si to všimol až teraz? Kokos.

Mima6.12.2009
 

Výborné!! =))
už som ,nažhavená´ na nové kapitoly!!
Rýchly spád, vždy sa niečo deje, je to super!! No už len nedočkavo čakať na nové kapitoly =))

Otázka: odkedy je tu tento román??

Buless9.12.2009
 

Mima, sme tu od začiatku. Postupne píšeme ďalšie a ďalšie kapitoly a sme radi, že sa páčia. Veď o to ide - zabaviť sa, dobre si začítať:-)

Daniel23.11.2009
 

Super: ľahké, diétne, má to spád, korenie, trošku medu, štipka soli a štýl, ktorý sa ľahko číta. Nemám rád pokleslé veci, ale toto ma chytilo a držalo až po desiatu kapitolu.

Ladislava23.11.2009
 

Pekne sa to zauzľuje, rozuzľuje, finty, pretvárka, narážky...cítiť, že sa hráte, milí Bulessovci. A tak to má byť. Literatúra má byť najmä zábavná, zaujímavá, pútavá a toto ma rozhodne zaujalo. Také ľahké víkendové čítanie. Rozhodne to patrí medzi tie lepšie tipy.

Buless24.11.2009
 

Vďaka Ladislava...a ak budeš trpezlivá, zauzlí sa to ešte viac:-) Súhlasíme, že literatúra má byť čítavá, pohodová...mohli by sme napísať super intelektuálne dielo, ale to by si možno prečítalo 50 ľudí, ktorých by to aj potešilo. Takto snáď potešíme a zabavíme oveľa viac. A o to ide - život je nádherný, bavme sa, smejme a nezaťažujme sa pseudofilozoickými hatlaninami.

mima23.11.2009
 

Ahojte, velmi pekny pribeh, dufam, ze coskoro pribudnu aj dalsie kapitoly :)

Velmi, velmi by ma zaujimalo ako to dopadne, dufam, ze sa to coskoro dozvieme vsetci :)

Vyborne.

KATY15.11.2009
 

perfektné je to dobré takmer som uverila ,že sa to naozaj stalo

Sandra Takárová11.11.2009
 

Výborné, skvelé, ľahko sa to číta, nechýba tomu napätie, je to zo života, má to prekvapujúce zvraty...možno to len potrebuje trošku vycizelovať, ale inak jedna z naj vecí, čo som tu čítal. Poďte ďalej Bulessovci, chceme viac kapitol!

gaston9.11.2009
 

Buless/ová.Váš štýl písania mi niekoho pripomína, ale v dobrom slova zmysle. Každopádne číta sa mi to dobre, plus grafika a spracovanie do kapitol. Vypadá to tak, že vy dvaja si dokážete vyrobiť knihu prakticky sami.Ináč dopísania vám obom

ela 8.11.2009
 

zaujímavé čítanie, prajem ešte veľa dobrých nápadov, rada si zas niečo prečítam

zandelee8.11.2009
 

Trošku ma šokuje fakt, že tú knihu píšu ONA a ON.. Znervózňuje ma to(nie v zlom).
Odhliadnuc od tohto faktu, je to NESMIERNE štýlové, zaujímavé, no podľa mňa by to chcelo drobnú dávku originality.
ALe tú ste už dosiahli faktom, že to píšu dve osoby!
Ja som príliš avantgardný čitateľ, no myslím, a ak budem objektívny, že vaše dielo je URČENÉ širokej verejnosti, a nesústredí sa na jednu skupinu čitateľov. A navyše je to perfektne napísané a patrí to k tomu najlepšiemu, čo na tejto stránke je.
Prajem mnoho nápadov!
S pozdravom,
Z

Sisa4.11.2009
 

Čo ešte povedať? Už to tu bolo dosť vychválené. Trošku by to chcelo vybrúsiť, doladiť, ale inak sa to fakt číta dobre, je to zaujímavé a dostalo to aj nečakané zvraty.

Katarína3.11.2009
 

Buless, je to skvelé a pekne ma namotávaš, jedno z top diel na tomto webe. Dobre sa to zamotáva a len boh vie, čo z toho vypadne a čím ma zasa prekvapíš. Len prosím ťa, neurob z Niny neschopnú pipku...

Dano Sivák27.10.2009
 

Ole, ole, je to dobré, len pomaly sa to vyvíja...teda dlho čakám na pokračovanie, milý Buless. Trošku zapni na obrátkach...a propos, je to z reálneho života alebo vymyslené. Lebo takú zabrzdenú Ninu mám u susedov:-)

Bulles27.10.2009
 

Dano,
príbeh Niny a Alexa je fiktívny, aj keď inšpirovaný realitou. Na ďalších pokračovaniach pracujeme. Sme povzbudení pozitivnými reakciami. Vďaka

jana5.11.2009
 

dík za postup, podarilo sa , prajem veľa inšpirácií

jana24.10.2009
 

Chcem poprosiť autorku o radu:akovytvárate stránky, mne to zakaždým zblbne,každá druhá strana vyskočí ako hodnotenie.Vôbec, zatiaľ to autori využívajú málo.Ďík.

Buless26.10.2009
 

Janka, keď si v editore, pridáš príspevok, tak sa kurzorom postav na nový riadok a stlač ikonku "oddelovač strán" (v druhom riadku, tretie od konca). Nepridávaj to do poslednej kapitoly, lebo ti urobí z komentárov akoby novú kapitolu. Proste vždy keď ideš robiť novú kapitolu, vlož do tej predchádzajúcej oddeľovač strán a automaticky ti to spraví ako novú kapitolu a príslušne aj stránkuje.Keby niečo, píš.

Laci23.10.2009
 

Nina je sliepka a konečne sa prebrala. Ale dúfam, že ju Alex uchlácholí a pekne si opäť zasexujú - to si teda dobre opísal:-)

Jana Novomestská23.10.2009
 

No konečne sa Nina zmohla na niečo viac. Už sa správala ako krava a pekne ma vytáčala. Dúfam, že mu to teraz poriadne osladí...či skôr osolí a okorení. Inak, taký istý pako býva u nás na piatom a stále sa ma snaží ohúriť, zbaliť a pritom to je jeden slizký blbec! Dobrý si Buless!

Miroslava Bílková21.10.2009
 

Fantastické, netrpezlivo čakám na pokračovanie, každá jedna minúta strávená pri tomto príbehu bola úžasná, prekvapivá, nečakaná, dychvyrážajúca a rozhodne čas, ktorý som venovala čítaniu stál za to..

Valeria Malíková, Ikar20.10.2009
 

Naozaj zaujímavé a dynamické, uveriteľné. Som zvedavá na ďalší vývoj a dúfam, že Nina "úžasnému" Alexovi nebude zobkať z dlane večne. Tým vám nič nevnucujem. Pokračujte, pokiaľ sa vám bude aj ďalej takto dariť, určite sa stretneme. Prečo mám však neodbytný pocit, že ten príbeh už poznám???

Buless29.10.2009
 

Ďakujeme Ikaru - nemajte strach, nebude zobkať, trošku sa to zdramatizuje a nebudú chýbať prekvapenia až šoky:-)

Jimmy16.10.2009
 

Ak je to na fotke Nina, tak by som si dal povedať a Alexa by som poslal do teplých krajín:-)

Sisa16.10.2009
 

Oh la la, to je dosť dobré. Ešteže som si to teraz všimla, to ma zaujalo. A dosť pripomenulo - žiaľ - jednu moju kamošku. No, som zvedavá, ako sa to vyvinie.

Zina15.10.2009
 

Pridávam sa k nadšeným čitateľom. Dočítala som sa k 6-tej... môžem to nazvať stranou :)? a zostala som v peknom pomykove, keď som si uvedomila, že sa nedozviem, ako to pokračuje, lebo nateraz je to koniec! Našťastie vidím komentáre ostatných, ktoré mi objasnili, že dielo je pravidelne aktualizované, čomu som skutočne rada!

Inak neverím, že to píšete dvaja! To by ste museli byť inak dvojičkovsky zohratí, aby dielo tvorilo taký kompaktný celok :D!

Buless16.10.2009
 

Zina, naozaj sme dvaja, ona a on - teraz píše on. Sme radi, že sa vám to všetkým páči, o to viac, že to píšeme len tak pre radosť, keď máme večer chvíľu voľna, keď máme jednoducho chuť.

kyvetka12.10.2009
 

úžasné,ani som nedychala ked som to čítala,super dej,teším sa na skoré pokračovanie.

Buless16.10.2009
 

Kyvetka, dýchaj, dýchaj...inak sa nedozvieš, ako to pokračuje:-) A ver mi, bude to ešte zaujímavejšie...

Linda9.10.2009
 

Konečne, už som si myslela, že ďalšia časť ani nepríde...ale oplatilo sa čakať.

Daniela29.9.2009
 

Vynikajúce dielko, nútilo ma to dočítať to dokonca,samozrejme chce to pokračovanie...

Lucia29.9.2009
 

Otvárala som si to pomaly, opatrne, skepticky, ale naozaj ma to prekvapilo. Fakt je to dobré, zauzľuje sa to, vyvíja, len rýchlo ďalšiu kapitolu. Buless, nech si ktokoľvek, si dobrý a podľa mňa jedno z najlepších diel, čo som tu doteraz čítala

Buless16.10.2009
 

Vďaka, je to milé a sme radi - píšeme totiž len tak, aby sme sa zabavili...a ak pobavíme aj iných, sme radi.

kyvetka29.9.2009
 

super,takéto romany mam rada,dej ma oslovil,zaujal a aj štylizované je to fajn.už sa teším na pokračovanie.

cami26.9.2009
 

Paráda, tak takéto môžem. Kedy bude pokračovanie?

Sylvia24.9.2009
 

Super ... teším sa na pokračovanie.

Alexander Loziak17.9.2009
 

Podľa môjho názoru najlepší príspevok, okrem tých mojich, ktoré sa na Mamtalent nachádza. Je tu vidieť prepracovanú štylistiku a aj obsahovo by som to označil za zaujímavé. Naozaj dobrá práca. Prajem veľa šťastia do budúcna.

Buless16.10.2009
 

Alex, čítali sme aj tvoje príspevky, veľmi dobré, hoci fantasy je teraz akosi v kurze a všetci ho píšu...no ty si naozaj zaujal, je to veľmi slušné.

Martina Surovská17.9.2009
 

Nooo, takéto môžem. Celkom sa to zauzľuje, je tam dosť toho, čo vidím v živote okolo seba aj ja a pritom to je napínavé. Sem s ďalšími kapitolami!

Mirka11.9.2009
 

Dobre sa to cita, som zvedava ako to pokracuje :-) a hlavne preto, lebo naozaj existuju take vztahy a mozno sa v tom niekdo najde a pomoze mu to otvorit oci. Vela knih pomohlo ludom zmenit ich zivot k lepsiemu :-)

erika11.9.2009
 

Nie som odborník na literatúru, som bežný čitateľ a tento príbeh ma zaujal. Prečítala som ho celý a hľadala som pokračovanie. Príbeh ma vtiahol do deja a to je snaď pre autora dobré znamenie. Nič z toho sa mi nezdalo neskutočné. Viem si živo predstaviť ženu, ktorá takto prežíva svoje pocity.

Pader4.9.2009
 

pekná blbosť

Gusto10.9.2009
 

Pader, a Ty kedy niečo nahodíš, nech vidíme, čo nie je blbosť:-)

Daniel3.9.2009
 

Fúha, pekne sa to rozbieha. Ženským netreba veriť, ani keď sú akokoľvek zaľúbené...

Pader4.9.2009
 

záleží na tom, ako tá ženská vyzerá. podľa toho uverím :-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Buless

romance.jpg
O mne

Sme dvaja. Ona a on. Píšeme spoločne, lebo nás to baví a potrebujeme sa odreagovať počas dňa plného povinností. Toto je náš prvý výtvor...vždy sme túžili písať, ale hanbili sme sa ísť s tým pred ostatných... strašne sa totiž bojíme, že to ľudí nezaujme, že sa im to nebude páčiť. Toto je konečne príležitosť aj pre nás a sme radi, že to čítate. Ďakujeme.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: