IKARIKAR http://www.ikar.sk

O Bohu. (Vizvo)11.10.2014
 

2
 počet hodnotení: 6
prečítané 175, Komentáre 13

 
O Bohu.
 
  ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Ella Lenart14.6.2015
 

Ahoj Vizvo, som sklamaná. Nie z Teba, ani z Tvojich poviedok. Zo seba. Nenašla som skôr tvoje príbehy. Až teraz.Prečítala som ich a musím povedať, že sú skvelé. Dobré sa čítajú, sú dynamické až na tú o Bohu. A tá...Je. Pod dvoj písmeno by som dopísala reakcie. Veľmi dobré :-)A keď som dočítala, našla som hodnotenie na Tvoje poviedky a bola druhýkrát sklamaná. Ja chápem, že profesionál, je profesionál. No v dnešnej uponáhľanej dobe už nemôžeme písať ako Puškin či Tolstoj, pretože našu myseľ predsa pohlcujú iné informácie než v dobách minulých. Preto vôbec nesúhlasím s hodnotením. A vieš čo? Prirovnanie k Evitovke, je na druhej strane výzva...prečo nebyť Perón :-) Nakoniec vyzdvihnem Priamu demokraciu. Som typ človeka, ktorý na každú udalosť pozerá konšpiračne a neverí, že za medziľudskými poslaneckými vzťahmi, ktoré sa rozoberajú na verejnosti, sa v tichosti neschvaľuje zákon, ktorý by verejnosť pobúril. Preto až pridáš ďalšiu konšpiračnú poviedku, daj vedieť. A na druhý koniec: pri tvojich poviedkach ma napadlo, že stiahnem tie svoje \"výtvory\". Majú sakramentský ďaleko k dokonalosti tvojich.A pridaj niečo.

Vizvo+vizvo15.6.2015
 

Ahoj Ella. Fúúúha, tak teraz si dobre pohladkala moje ego! Ani sa mi nechce veriť, že som až tak dobrý. A určite nesťahuj tvoje romány, hneď ako dočítam PIATU DOHODU vrhnem sa na ne.
Teraz pridávam nové poviedky pod vizvom s malým v. Koncom tohto mesiaca tam zavesím takú konšpiráciu, že ma budú musieť zabiť... :-) Všimol som si totiž niečo, čo ma utvrdzuje v názore, že Hitler bol obyčajný diletant.
A prirovnanie k Evitovke ma pobavilo. Očividne nepochopil, že išlo o súkromnú veľkú katastrofu.
Ešte raz ti ďakujem za pozitývny komentár, to naozaj človeka nabudí.

Alica12.10.2014
 

Ahoj Vizvo. Basen by bola:

O Bohu.
Neexistuje!
Prisambohu.
Chcem, aby existoval!
Neexistuje!
Tak je mi lepsie.
Amen


Prepac, vazne si nerobim srandu, len teraz neviem, o ktorom Bohu hovoris.

PS Basnicku v ziadnom pripade nerus! Je perfektna.

vizvo12.10.2014
 

Ahoj Alica. Pekná báseň, škoda, že nie je pravdivá. Nemyslím akúkoľvek cirkev, to je inštitúcia. Myslím toho Boha, ktorý toto všetko spískal. :-)
Ak naozaj chceš aby existoval, môžem ti poradiť: Celý život si žila tak akoby nebol. Skús iba jeden jediný mesiac žiť tak akoby bol a sama uvidíš... Pochopíš rozdiel medzi vzduchom a dýchaním, odpúšťaním a odpustením, medzi zamilovaním sa a láskou.
A potom ti bude naozaj lepšie.

Alica12.10.2014
 

Ja to chapem aj bez boha. To sa neda, prinutit sa na jeden mesiac. Alebo veris, alebo nie.
Ale zmenme temu. Cestne slovo, chcela som si precitat to tvoje \'5 je viac ako 1\'. Nedalo sa. Prilis, ako by som to len povedala, tazke na mna. Mozno jedneho dna to docitam.
Pekny den

vizvo12.10.2014
 

Nechcel som ťa nútiť, len som chcel aby si si spravila taký pokus. Bola by si naozaj prekvapená. Veriť a vedieť je obrovský rozdiel.
A teraz na zmenenú tému: Bola príliš ťažká, alebo príliš dlhá? Je tam hodne vulgarizmov, ale presne tak sa na vojne rozprávalo. Veď sme boli osemnásť roční tvrďasi! :-) Všetci nadávali a všetci počúvali Orlík. ...Ale ďakujem za snahu, aj tá sa cení.

Ján12.10.2014
 

Ja jem tiež.

Felis Catus11.10.2014
 

Ahoj, Vizvo, ale to je o tebe, nie o bohu.

Vizvo12.10.2014
 

Ahoj Felis. Každý vníma všetko naokolo cez seba. Je nás už 7 miliárd a nikto nie je rovnaký. To je na tomto svete to nádherné, tá rôznorodosť. Preto si každý v tejto poviedke nájde to svoje. :-)

Alica11.10.2014
 

Basen sa mi velmi paci. Zial, uz som ju predtym citala od ineho autora.

vizvo12.10.2014
 

Ahoj Alica. Báseň by bola:
O Bohu.
Existuje!
Prisámbohu.
Snažil som sa o poviedku. :-) Už keď som ju pred 3 rokmi vymyslel, vedel som, že sem ju pridám ako poslednú. Je mi naozaj ľúto, že ma niekto predbehol. Keď mi napíšu traja ľudia aby som ju stiahol, spravím tak. Sľubujem. Len podľa hodnotení to tak nevyzerá, čo ma dosť mrzí, lebo 5>1 je moja srdcovka a tá nedostala ani jednu hviezdu.
Týmto by som chcel všetkým poďakovať za prečítanie, hodnotenie a komentáre. Ďakujem.

Alica11.10.2014
 

Ja som ateistka. Tiez som napisala basen. Vola sa \"O Bohu\" Nie je.


PS Sorry, pouzivam anglicku klavesnicu, preto ta chybajuca diakritika.

vizvo11.10.2014
 

Ahoj Alica. Aj ja som bol ateista, preto ťa plne chápem. Niekto v neho verí, niekto nie, ale ja o ňom viem.
Ďakujem ti za prečítanie aj za koment, myslel som, že sa tu strhne búrlivejšia diskusia. :-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: