IKARIKAR http://www.ikar.sk

O Kvapienke. (Vizvo)2.3.2013
 

5
 počet hodnotení: 1
prečítané 127, Komentáre 5

 

Kde bolo, tam bolo, a bolo to veľmi, veľmi vysoko, sa z mamy vlhkosti a otca tlaku zrodila Kvapienka. Najprv ju ani nebolo vidieť, taká bola maličká. Bola to vlastne len vodná para s nejasnými kontúrami. Ale postupom času, ako papkala od mamičky vlhkosť, rástla a ako ju formoval oteckov tlak, jej kontúry aj názory boli čoraz ostrejšie. Veľa krát mu aj povedala, že nemá pravdu, že ona si na všetko pamätá, ale on bol dospelý, jej otec, a tak musela poslúchať. V tejto rozprávke to bolo proste tak! Aj keď presne nerozumela tomu, že... prečo? Stále sa pýtala, prečo rozhodujú silnejší a nie múdrejší a prečo, keď hovorí ona, maličká, potichu, všetci sa prekrikujú a nikto nepočúva, ale keď zreval jej otec svojím silným hlasom, všetci stíchli a napínali uši, akoby šepkal... Bolo to tu akési divné...
Cítila sa osamelá, lebo jej nikto nerozumel. Aj ostatné kvapky, ktoré spoznávala sa jej smiali, jej večným otázkam. Prečo? Nemala sa s kým porozprávať o svojich spomienkach a tak časom zabúdala. Ostal v nej iba taký zvláštny pocit, že musí niekam ísť a niečo urobiť, ale naozaj nevedela kam a čo. ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Maja Tarabová22.6.2014
 

Tak mne sa to veľmi páči..milé,pravopisne dobré..aj keď ja nie som nejaký \"odborník\" na prózu..Sama som bola zvedavá,ako to dopadne..je vo mne kus dieťaťa..Krásna rozprávka to je,určite by zaujala deti...a zmysluplná :)

Vizvo22.6.2014
 

Ďakujem na stokrát! Tak ako ty si studňa bezodná, ja sa občas cítim ako pretekajúci pohár. A musí to zo mňa von. Tu som sa rozhodol zbaviť ľudí odvekého strachu zo smrti. Trochu naivne som dúfal, že budem prvý, kto takýmto spôsobom povie deťom o reinkarnácii... Ešte raz ďakujem za prečítanie aj za koment.

Maja -Maya B.T.23.6.2014
 

Nemalo by to byť naopak? ja stará baba pretekajúci pohár a Ty studňa bezodná? :D Pekne si vyjadril svoju myšlienku...a naozaj sa veľa ľudí smrti bojí.Je fakt,že nie všetci veria v reinkarnáciu,ale život nekončí smrťou..a to by sa malo vysvetľovať odmalička ..už deťom..a ty si to tak citlivo a krásne napísal!Mne preto neďakuj,ale sebe?..rodičom? génom? bohu? viem ja? xiixix tešilo ma,mladý muž :)

vizvo24.6.2014
 

Ha-ha, že mladý muž. Hoci nie som ani otcom, cítim sa ako starý dedo. :-) A áno, deti sú ako špongia, nasávajú každučkú informáciu.
Za lásku, život a inšpiráciu ďakujem tomu jedinému. Ale o tom bude až moja desiata poviedka. :-)

M.26.6.2014
 

Vidíš ? Ja, hoci som storočná baba,sa cítim na 30 :D Moja duša je mladá..aj moje zmýšľanie..aj moje srdce...:) Pozdravujem Ťa :)a píš,píš píš,robíš to skvele :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: