IKARIKAR http://www.ikar.sk

O Lienke čo si hľadala kamaráta (Zuz Koháry)8.4.2014
 

3
 počet hodnotení: 1
prečítané 42, Komentáre 0

 
O lienke či si hľadala kamaráta
Uprostred ďatelinovej lúčky na šípkovom kríčku žila malá Lienka Elenka. Mala čierne tykadlá, šesť tenulinkých nožičiek a dve červené krídla s hromadou čiernych bodiek. Nepoznala tatka, mamku, nemala sestry ani bratov, žiadne tety, ani ujov. Bola na svete sama samulinká. Smutno jej bolo na svete a veľmi túžila nájsť si kamaráta, alebo kamarátku.
Len čo prvé slnečné lúče ohriali jej príbytok v šípkovej ružičke, vyškriabala sa von, aby sa poumývala v čerstvej rose. Posadila sa na vrchol ruže a nechala sa hladkať lúčmi, aby jej vyschli krídelká. Vôkol, všade kam len dovidela, na zemi i vo vzduchu vládol čulý ruch. V povetrí lietali usilovné včielky, čmeliaky a osy. Na zemi sa rozvážne presúvala dlhá stonožka. Na listoch na neďalekom javore si pochutnávali zelené húsenice. Prebehol dlhonohý pavúk. Muchy bzučali, chrústy pri lete šušťali jemnými krídelkami. Mravce prenášali ťažký náklad.
Elenka si vzdychla. Toľko chrobáčikov, ale nikto sa nezastaví na kus reči.
Práve keď si vystierala krídelká, čosi sa vzduchom zavlnilo a pristálo na vedľajšej ru...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Zuz Koháry

O mne

Som všeličo, ale predovšetkým som mama t.č. 5 ročného šibala. Pri výchove si vypomáham aj vlastnoručne napísanými rozprávkami a príbehmi.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: