IKARIKAR http://www.ikar.sk

O ľuďoch (Veronika Valent)19.4.2017
 

4
 počet hodnotení: 6
prečítané 483, Komentáre 13

 

O ľuďoch - 10. časť - Vraj kamarát


„Čau, braček. Nepotrebuješ zviesť?“ povedal dávno zabudnutý hlas z auta idúceho pomaly vedľa mňa. Bol som na ceste z večierky vzdialenej niekoľko ulíc od môjho bytu, kde som si bol kúpiť chľast a tvaroh na zajtrajšie raňajky. Poprípade napozajtrajšie, ak by mi bolo od toho alkoholu zajtra ráno príliš zle. Žiadne bielkoviny u mňa dlho nevydržia. Kvôli práci a nielen kvôli nej sa snažím byť vo forme. Strava je základ. Strava, dostatok tekutín, fyzická aktivita a spánok. To učím mojich klientov a svedomito sa snažím dodržiavať aj ja.


Bolo pomerne neskoro. V takom čase už zvyčajne bývam v posteli, lebo k prvému klientovi chodievam už o pol siedmej ráno. Vlastne každý deň mám niekoho, kto cvičí ešte pred prácou. Rozdiel je len v tom, že k niekomu musím cestovať, kým iní sú ochotní prísť ráno za mnou do blízkej posilňovne, s ktorou mám zmluvu. Už v tej chvíli vďaka štartujúcej dávke alkoholu v krvi som vedel, že sa mi bude ráno zle vstávať. Ako zle, to sa uvidí podľa hladiny, ktorá v hnedej sklenenej fľaši ráno zostane.


Okolo mňa prešla kvôli nočnému pokoju spomalená posledná elek ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Annav6.8.2017
 

Bolo to pekne, vdaka. Pekne na spoluprezivanie, dostatocne hlboke, dalo mi to potesenie do niekedy smutnej kazdodennosti.

Veronika8.8.2017
 

Annav, ďakujem. Potešilo :-)

Veronika6.8.2017
 

Takže sa s vami lúčim, ďakujem vám za to, že ste mi dovolili prísť do vašich sŕdc a že ste si našli čas na moju trilógiu a prečítali si ju. Táto posledná časť bola podstatne dlhšia. Prepáčte.

Všetko dobré vám želám a snáď niekedy pri nejakom inom románe sa vidíme.

anna21.7.2017
 

Veronika, uz prosim nezabijaj nikoho z tych na strane dobra, dobre? :) viem, je to Tvoje dielo. ale Natalia musi predsa stacit.

Veronika23.7.2017
 

Ahoj Anna, dva dni uvažujem, ako na Tvoju prosbu zareagovať, ale všetko by bol spoiler, takže nemôžem... Prepáč. Len toľko Ti prezradím, že som vďaka Tebe niečo do záveru pridala, myslím, že pre niektoré z postáv dôležité. Takže zo srdca ďakujem za podnet. :-)

annav15.7.2017
 

skoda ze bola obetovana Natalia. Tak surovo. Myslim ze dobro ma vitazit.

Veronika16.7.2017
 

Viem. Keď som to písala, hrozne som si pri tom poplakala. Naozaj ma srdce bolelo, pretože Natálka bola jedna z mojich najobľúbenejších postáv. Také čisté dobro.

annav16.7.2017
 

Vdaka za odpoved, aj za pridavanie kapitol. velmi rada Citam toto dielo Veronika.

TP13.7.2017
 

Ahoj, vcelku zaujímavo sa to vyvíja :) chcem sa opýtať koľko častí ešte asi bude....lebo ako tak ppočítam tak to bude buď väčšie dielo ako predchádzajúce alebo bude ešte aj 4 časť :)...čo sa týka diela, páči sa mi (i keď výhrady by samozrejme boli)...no občas keď je menej epická kapitola tak som nervózny že musím čakať dva dni na novú :)

Veronika13.7.2017
 

Ahoj TP, štvorka nie je a myslím, že ani nebude. A ak, tak len keď ma k tomu donútia čitatelia.:-) Takže sa nemusíš báť, koniec príde, ale momentálne nás od neho delí ešte viacero kapitol. Napätie bude stúpať, prídu aj nejaké akcie. Nie je problém pridávať časti aj každý deň. Ja som len nechcela naháňať čitateľov.:-) Výhrady mi pokojne napíš po prečítaní celej knihy na veronika.valent3@gmail.com, rada sa nad nimi zamyslím a možno do budúcna s tým niečo spravím. A možno nie. Ale zaujímajú ma. Ďakujem za správu a za to, že si mi ňou urobil krajší narodeninový deň.

TP22.4.2017
 

Hmm...chápem, ale myslím že ak by si tie diela (zvery, stromy) ešte trochu prepracovala, pridala pár kapitol a pod...tak by z toho mohlo niečo byť...

Veronika22.4.2017
 

Moje spisovateľské sebavedomie šlo za tie roky, čo píšem, poriadne dole, takže to bol dôvod, prečo som s uverejnením dlho váhala. Veľmi sa za to ospravedlňujem.

Ale potrebujem sa pohnúť ďalej, písať o niečom inom a zároveň sa odvďačiť čitateľom, ktorí prelúskali prvé dve časti. Máte právo vedieť, ako to skončilo. Dúfam, že nikoho, a teda ani Teba, nesklamem. :-)

TP21.4.2017
 

Už som ani neveril že sa dočkám pokračovania :) Veľmi sa teším

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Veronika Valent

O mne

Keď po období čítania, pozerania, prežívania, prišlo konečne obdobie písania.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: