IKARIKAR http://www.ikar.sk

O ľuďoch (Veronika Valent)19.4.2017
 

3
 počet hodnotení: 5
prečítané 238, Komentáre 3

 

O ľuďoch - 10. časť - Vraj kamarát


„Čau, braček. Nepotrebuješ zviesť?“ povedal dávno zabudnutý hlas z auta idúceho pomaly vedľa mňa. Bol som na ceste z večierky vzdialenej niekoľko ulíc od môjho bytu, kde som si bol kúpiť chľast a tvaroh na zajtrajšie raňajky. Poprípade napozajtrajšie, ak by mi bolo od toho alkoholu zajtra ráno príliš zle. Žiadne bielkoviny u mňa dlho nevydržia. Kvôli práci a nielen kvôli nej sa snažím byť vo forme. Strava je základ. Strava, dostatok tekutín, fyzická aktivita a spánok. To učím mojich klientov a svedomito sa snažím dodržiavať aj ja.


Bolo pomerne neskoro. V takom čase už zvyčajne bývam v posteli, lebo k prvému klientovi chodievam už o pol siedmej ráno. Vlastne každý deň mám niekoho, kto cvičí ešte pred prácou. Rozdiel je len v tom, že k niekomu musím cestovať, kým iní sú ochotní prísť ráno za mnou do blízkej posilňovne, s ktorou mám zmluvu. Už v tej chvíli vďaka štartujúcej dávke alkoholu v krvi som vedel, že sa mi bude ráno zle vstávať. Ako zle, to sa uvidí podľa hladiny, ktorá v hnedej sklenenej fľaši ráno zostane.


Okolo mňa prešla kvôli nočnému pokoju spomalená posledná elek ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

TP22.4.2017
 

Hmm...chápem, ale myslím že ak by si tie diela (zvery, stromy) ešte trochu prepracovala, pridala pár kapitol a pod...tak by z toho mohlo niečo byť...

Veronika22.4.2017
 

Moje spisovateľské sebavedomie šlo za tie roky, čo píšem, poriadne dole, takže to bol dôvod, prečo som s uverejnením dlho váhala. Veľmi sa za to ospravedlňujem.

Ale potrebujem sa pohnúť ďalej, písať o niečom inom a zároveň sa odvďačiť čitateľom, ktorí prelúskali prvé dve časti. Máte právo vedieť, ako to skončilo. Dúfam, že nikoho, a teda ani Teba, nesklamem. :-)

TP21.4.2017
 

Už som ani neveril že sa dočkám pokračovania :) Veľmi sa teším

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Veronika Valent

O mne

Keď po období čítania, pozerania, prežívania, prišlo konečne obdobie písania.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: