IKARIKAR http://www.ikar.sk

O maškrtnom amorkovi (Emília Popálencová)17.1.2011
 

4
 počet hodnotení: 4
prečítané 15, Komentáre 2

 

O MAŠKRTNOM AMORKOVI
 
      Tam, vysoko na nebíčku, kde vždy večer anjeli poletujú s lampášikmi, ktoré my nazývame hviezdami, tam, vysoko nad oblakmi žil malý amorko Romanko. Kučierky zlatých vláskov mu nedbalo padali do čela a v očiach mu svietili nezbedné iskričky. Amorko lietal po nebíčku, ale často zletel aj dolu na zem a svojimi kúzelnými šípmi triafal do ľudí, ktorí potom vzplanuli láskou čistou ako zrkadlo. Rád chodieval aj do parku plného detí a hojdal sa na hojdačke. Často tu sedával, sledoval deti, ktoré sa tu hrávali a maškrtili v neďalekej cukrárni. Sníval o tom, aké to asi je obliznúť kopček jahodovej zmrzliny, alebo ochutnať kocku bielej čokolády. V nebíčku totiž sladkosti nemali a keďže anjeli sú pre ľudí neviditeľní, tak si ani nemôžu nič kúpiť.
      Jedného dňa si Romanko, unavený z celodenného lietania, sadol na svoju obľúbenú hojdačku v parku a pohupoval sa vo sviežom letnom vánku. Zrazu sa vedľa neho zjavila čertica Klárika a tak ho vystrašila, že skoro spadol z hojdačky. „Čo ty tu robíš...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Mili31.5.2011
 

Ďakujem:) Podobne aj ja prajem veľa fantázie a radosti z písania.

Alica Náhliková26.5.2011
 

Krásna rozprávočka.Postupne si čítam na MT hlavne tvorbu pre deti,lebo mi je najbliššia.Tiež píšem pre deti,zatiaľ len básničky, ale chcela by som časom skúsiť aj rozprávky.Prajem veľa tvorivých nápadov. :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Emília Popálencová

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: