IKARIKAR http://www.ikar.sk

O mŕtvom ramene, ktoré ožilo (Jaroslav Liptay)7.5.2012
 

3
 počet hodnotení: 2
prečítané 54, Komentáre 0

 


      Tohtoročný apríl sa začal dosť smutne. Najprv prišla výzva od majiteľa budovy, že kvôli jej búraniu sa všetci nájomníci musia do konca mesiaca vysťahovať. Týka sa to, samozrejme, aj mojej ordinácie. Hovorilo sa o tom už takmer dva roky, no dlho sa nič nedialo. Zatiaľ nezačala nová výstavba ani na vedľajších parcelách, hoci budovy tam už dávno zbúrali. Vzhľadom na svoj vek a finančné možnosti rozhodol som sa novú ordináciu už nezriaďovať. Keď to počula myška Agáta, zostala veľmi smutná. Sľúbil som jej, že ju zoberiem bývať do svojho bytu, vôbec sa však tomu nepotešila.
- „Celý život som prežila v tejto štvrti a na Váš panelák si ja nezvyknem!“ -prehlásila. Hoci som ju prosil, aby si to rozmyslela, prestala jesť a bola čoraz smutnejšia. Ráno o pár dní som ju našiel úplne zoslabnutú a ešte v ten deň popoludní zomrela. Myslím, že zomrela na starobu, no prispel k tomu aj žiaľ nad stratou domova. Dožila sa viac ako dvoch rokov, čo znamená myších rokov. To je možno toľko, ako pre človeka viac ako šesťdesiat, čo je už celkom požehnaný vek. Pocho...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jaroslav Liptay

Lednica2.jpg
O mne

architekt na dôchodku, ktorý profesionálnu dráhu zasvätil ochrane kultúrnych pamiatok
publikoval epigramy, aforizmy, fejtóny, úvahy a odborné články v tlači a na internete, detskú tvorbu uverejňoval v niektorých detských časopisoch (Zornička, Ohník, Mamatatajojo)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: