IKARIKAR http://www.ikar.sk

O neposlušnom slimákovi Otovi (Zuz Koháry)22.4.2014
 

5
 počet hodnotení: 4
prečítané 58, Komentáre 3

 
O neposlušnom slimákovi Otovi
Oto bol veľmi neposlušný a tvrdohlavý slimáčik. Tatkomamku neposlúchal v ničom a vydržal to robiť celý deň. Čo mu zakazovali, to ho lákalo. Čo mu prikázali, to nechcel spraviť ani za celý svet. Tatkomamka krútila hlavou až sa jej z toho motali všetky štyri tykadlá. Nemohla pochopiť, že jej syn je taký samopašný. „Vychovala som desiatky slimáčikov,“ hovorila utrápene, „ale ani jeden nebol taký neposlušný. Zbytočne nevystrkovali tykadlá, neodvrávali, nehádzali sa od jedu o zem pre hocijakú maličkosť, spôsobne schrúmali raňajky aj večeru, k veľkým slimákom boli slušní, malým neubližovali a žiadne neutekalo zo svojho domčeka ba ani ďalej.“
Ale slimáčik Oto si z dohovárania tatkomamky ťažkú hlavu nerobil. Radšej sa odplazil ako len stihol najďalej. Plazil sa vytrvalo kam len chcel a kedy chcel. Ako rástol, boli jeho cesty vždy dlhšie. Až sa jedného dňa rozhodol, že on je už veľký a domov k tatkomamke vôbec nepríde. Veru nie. On ide preskúmať svet!
   Tatkomamka bedákala: „Nechoď nikam ďaleko. Cestou sa ti môže n...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

zuzana24.8.2014
 

super!

Mária Blšáková22.4.2014
 

Zuz.
Často sa ti opakujú tie isté slová na malom úseku. Prejdi to a niektoré nahraď. Inak veľmi milé dielko. Páčila sa mi tatkomamka :)

Zuz23.4.2014
 

Veľká vďaka :-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Zuz Koháry

O mne

Som všeličo, ale predovšetkým som mama t.č. 5 ročného šibala. Pri výchove si vypomáham aj vlastnoručne napísanými rozprávkami a príbehmi.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: