IKARIKAR http://www.ikar.sk

O ostrove, kde je zelená najzelenšia 2 (Jana Gypsy S.)13.1.2011
 

5
 počet hodnotení: 7
prečítané 263, Komentáre 5

 
2. Vo farbách konzumu
Nákupná terapia
 
Tak ako každá minca ma dve strany, tak na druhé najväčšie mesto Severného Írska sa dá pozerať aj inak. Očami žienky divo bežiacej z jedného nákupného strediska do druhého a ďalšieho. Ako na Mekku konzumu, cieľ nákupných víkendov.
Taká typická otázka, v rozhovore dvoch žien po víkende, tu nie je, ako si strávila víkend, ale aký bol shopping. Shopping, v preklade nakupovanie, je tu považované, z čoho sa mi vlasy dupkom stavajú, za zmysluplné hobby a niekedy aj za jedinú náplň soboty a nedele. Malé slečny spolu s mamkami, si fotia mobilom, čo j...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Kajo20.1.2011
 

dobre sa to číta...daj viac

Jana G. S.19.1.2011
 

Dakujem za komentar

Slavo19.1.2011
 

Hm, pekné. Krátke a pritom veľa zaujímavých postrehov a informácií.

Eva B.19.1.2011
 

Zaujala si ma natoľko, že to určite prečítam celé. A budem sa vracať. Škoda len, že mi zážitok ruší hromada chýb z nepozornosti, hlavne chýbajúce dĺžne, či písmenká (vo vyhratej - vyhriatej? - miestnosti; ten pravý raz - ráz; boli hlava - bolí; podobizni - podobizní... Časté sú i zle umiestnené čiarky, ktoré majú schopnosť zmeniť zmysel vety, prípadne prerušiť jej plynulosť. Dobrý spôsob, ako sa tomu vyhnúť, je znovu si prečítať svoje dielo po niekoľkých dňoch, nechať ho odležať. Inak, nepíše sa bodohran, ale bodhran. Ešte k obsahu, trochu mi tam chýba úvod, kto si a ako si sa tam dostala. Možno tiež o čosi viac vlastného pohľadu. Tiež používanie slova \" bo\" namiesto \'lebo\' pôsobí tak \" vidlácky\" . Idem čítať ďalej, good luck!

Jana G. S.19.1.2011
 

Dakujem velmi pekne za komentar Chyb sa budem musiet vyvarovat, pisala som to bez diakritiky na anglicej vezii Wordu a potom neskor dodatocne upravovala. Mam este zopar kapitol. V pondelok odchadzam do Indie. Tak opravim, co sa bude dat. Este raz dakujem.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jana Gypsy S.

DSC07047.JPG
O mne

To len ten tulák v mojej duši, núti ma pobaliť si svoje veci a ísť. Naskočiť na vlak, chytať lietadlo. Tu a tam a zase späť. ...to cigán v mojej duši

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: