IKARIKAR http://www.ikar.sk

O pastierke z hôr (misti)12.3.2013
 

4
 počet hodnotení: 2
prečítané 18, Komentáre 0

 
O pastierke z hôr
 

 Staré, biele skaliská, vyrastajúce zo zeleného koberca, strmo, ako veže, sa týčili k modrej, sýtej oblohe. Vyhrievané poludňajším slnkom, roztancovali vzduch, ktorý tak vytváral jemné, teplé prúdenia.
 Vychutnávajúc, sa ľahko kĺzal nadnášaný v povetrí. Cítil to prúdenie. Ponoril sa doň a stúpal, stúpal. Vietor mu svišťal okolo celého tela. Opájalo ho vznášať sa, voľne, letieť do výšav a pozorovať krajinu. Potom voľným pádom, sa približovať k zemi, náhle roztiahnuť krídla a znovu sa vzniesť hore. Až musel z hrdla vydať tento slastný pocit, tak mu bolo. Na jeho hlas mu odpovedala družka, ktorú cítil nad sebou. Tiež si vychutnávala slobodný let. Boli stvorený, či tvorený vetrom, slnkom, pohybom.  
 Medzi skaliskami, na strmom svahu, sa pásli ovce a kozy, strážené veľkým čiernim psom. Sedel nad malým stádom, odkiaľ mal dobrý výhľad. Zmysli napnuté, striehol a pozoroval. Pri ňom ležala mladá dievčina na mäkkej tráve s privretými očami, vychutnávajúc si teplé, slnečné lúče na tvári a jemný hladkajúci vetrík, ktorý sa hral s jej nezbednými...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

misti

O mne

Rád cestujem, čítam, starám sa o včely a stromy.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: