IKARIKAR http://www.ikar.sk

O päťtisíc metrov bližšie k Bohu - Zápisky zo Strechy sveta (Surya)22.12.2009
 

5
 počet hodnotení: 4
prečítané 846, Komentáre 4

 
Útek z Káthmandú
Začalo sa to celkom nevinne - služobnou cestou na Spiš a rozhovorom s istou herečkou pre ženský magazín, v ktorom som donedávna pracovala. Výsledok? Vykašľala som sa na dobrú prácu, vybielila úspory na účte a vydala sa do Nepálu, na vari najslávnejší himalájsky trek okolo Annapurny.  Dvestopäťdesiat kilometrov po vlastných nohách okolo majestátneho masívu piatich annapurien, cez hustú tropickú džungľu, vratké mosty ponad divoko spenenú rieku, až po mrazivé ľadovce a vyprahnutú mesačnú krajinu Dolného Mustangu bez jedinej známky života. Prežila som boj so zimou, výškou aj sama so sebou. 
 
14.11.2009, Hotel Shree Tibet, Káthmandú, Nepál
 
Zapĺňam prvé riadky svojho malého čierneho moleskina a pod oknami mojej sparťansky zariadenej izby v hotelíku Shree Tibet hučia autá, motorky, vytrubujú bicyklové rikše a všetko, čo je schopné pohybu po káthmandských cestách - necestách.  Do okien sa spolu s huriavkom opiera melódia od Pink Floyd. Rocková klasika sa mieša s modernými vypaľovačkami z neďalekých putík a kradne mi spánok, po ktorom prahnem...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Surya-autorka27.1.2010
 

Asi je to nahoda, nahoda ktora sa prihodi ked sa viac ludi vyberie na rovnake miesta. A ci to je chyba? Neviem, mojim cielom nebolo plagiovat, ako sa daju zazitky plagiovat? Moj text je prepis autentickeho dennika, cierneho moleskinka, ktory som si zapisovala pocas treku okolo Annapurny, absolvovala som ho v novembri 2009. To o com pisem som si prezila, a to ako pisem...to je dosledok niekolkorocnej novinarciny...Hoci si pana Barabasa vazim, radsej ostanem pri svojich textoch, svojich zazitkoch a svojom style pisania. To mi robi radost.

Mary26.1.2010
 

.. som prekvapená, ako dobre je to napísané, má to iba jednu chybu- pripomína mi to cestopis na DVD , autorom je Palo Barabáš, vyšlo v edíciii K2- Mustang.MOožno je to náhoda...

WaReZ25.1.2010
 

Opisuješ úžasné veci, krásne zážitky a pútavo si nám to podal... super Dúfam že bude pokračovanie už čoskoro :-D

Jerry10.1.2010
 

Veľmi dobre napísané, zaujalo ma to. Teším sa na ďalšiu časť.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Surya

O mne

Som taký Kerouacov pútnik 21.storočia. Zo všetkého najradšej sa túlam - po stránkach kních, po cestách - necestách za pokladmi sveta, po nepopísaných riadkoch papiera, kam ukladám literu za literou.V poslednej dobe moja múza zaspala, zanedbávala som ju, hoci som písala, netvorila som. Teraz cítim, že nastal čas ju znovu zobudiť.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: