IKARIKAR http://www.ikar.sk

O potkanovi Kvídovi (Zuz Koháry)10.4.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 20, Komentáre 0

 
O zvedavom potkanovi Kvídovi
Kvído sa v ležovisku zamrvil, zopárkrát sa prevalil zo strany na stranu a napokon otvoril oči. Rozospato zdvihol hlavu, zacukal fúzikmi a mátožne sa poobzeral po svojich druhoch. Všetci spali. Nekonečné množstvo sivo-hnedých kožúškov nakopených na dne kanála, priamo pod rušným centrom mesta spokojne ako jeden odfukovalo.
   Uložil sa znova, ale zaspať už nemohol. Chytal sa ho zvláštny nepokoj. V hlavičke sa mu neustále prevaľovala neodbytná myšlienka. Neopúšťala ho od včerajšej veľkej výpravy kanálmi. Bol jeden z prieskumníkov, ktorí vyhľadávajú potravu. Zvyčajne sa púšťali len po starých cestách, no dva dni trvajúce lejaky im zaplavili osvedčené miesta. A tak sa presúvali ďalej a skúmali nové zákutia kanálov. Neúnavne šplhali strmými rúrami vždy vyššie. Z ľahkosťou prekonávali prekážky a keď zacítili vôňu jedla, usilovne sa šinuli za lákavým pachom. Zvonka k nim prenikal chaos zvukov a pachov. Trasa bola čoraz náročnejšia a záhadnejšia. Často ich zalieval prúd vody, sprevádzaný hlasným hukotom. Vodopád bol tak silný, až ich skoro spláchlo dol...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Zuz Koháry

O mne

Som všeličo, ale predovšetkým som mama t.č. 5 ročného šibala. Pri výchove si vypomáham aj vlastnoručne napísanými rozprávkami a príbehmi.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: