IKARIKAR http://www.ikar.sk

O Projekte Mám talent

DÁME VÁM ŠANCU!

Radi píšete? Myslíte si, že by ste dokázali preraziť, len neviete ako na to? Behať po vydavateľstvách, dohadovať sa a zháňať financie – na to nie ste?
Tak potom ste na správnej stránke. My za vás všetko vybavíme, poskytneme finančné prostriedky a vydáme vám knihu. Vy musíte jediné – písať, písať a písať.
Ukážte konečne svoj talent a staňte sa skutočným spisovateľom! 

       MÁM TALENT je projekt na podporu talentov. Mnohí majú po zásuvkách či v počítači schované básne, poviedky, cestopisy, dokonca celé romány či užitočné príručky. Niekto sa neodváži vytiahnuť ich na svetlo sveta. Iný nevie, čo treba urobiť. Ďalší nemá čas a najmä peniaze na vydanie vlastnej knihy...

Pre vás všetkých je tu preto stránka www.mamtalent.sk, na ktorej sa môžete s ostatnými podeliť o svoju tvorbu. Krátke poviedky, novely, romány, ale aj knihy receptov, príručky plné užitočných rád či motivačná literatúra. Prispejte čímkoľvek, čo podľa vás môže zaujať čitateľov a má hoci minimálnu šancu na vydanie. Zdanie totiž niekedy klame a čo sa vám zdá amatérske, nezaujímavé, slabé, môže na knižnom trhu urobiť dieru do sveta. Preto skúšajte a píšte. Mám talent ponúka priestor úplným začiatočníkom, amatérom, ale aj začínajúcim spisovateľom či autorom, ktorí už majú na svojom konte knihu/knihy.


 

     Na všetko pozorne dohliadajú gestori jednotlivých kategórií.

V súčasnosti najžiadanejšia moderátorka, majsterka bonmotov a úletov Adela Banášová dozrie na všetky vaše romány. "Rada čítam životné príbehy," tvrdí známa moderátorka, ktorá s kolegom Sajfom dokonca napísala knihu nonsensov odvysielaných v jej domovskom Fun rádiu "Veci, o ktorých viete pomerne málo".

 

Úspešná moderátorka a zabávačka Elena Vacvalová si vzala pod ochranné krídla všetkých, čo radi píšu poviedky. "Mám veľa obľúbených kníh a v poslednom čase sa mi stáva, že sa vraciam k tým, ktoré som čítala v detstve alebo už veľmi dávno, a mám pocit, že som ich vlastne nikdy nečítala," vyznáva sa Vacvalová.

 

Meno Pavol Barabáš je dobre známe aj za hranicami. Jeho cestovateľské zážitky a dobrodružstvá získali vyše stovku ocenení po celom svete, takže je to tá správna osoba pre kategóriu cestopisov.

 

 

Hravý, vtipný a plný fantázie. Rozprávky Tomáša Janovica preložili do češtiny, slovinčiny aj srbčiny. On ich však nielen rád píše, ale aj číta, preto sme mu zverili kategóriu pre deti a mládež.

 

 

V slepých uličkách poézie, kde sa skrývajú Voňavé tajomstvá a hoci len Sekunda rozkoše, no o to intenzívnejšia, vás bude sprevádzať jeden z najobľúbenejších slovenských básnikov Kamil Peteraj. A verte, že pozorne prečíta aj Minútové básne a rád prezradí Čo sa šepká dievčatám.

 


 

 

     MÁM TALENT nie je len o literatúre. Nie každý má totiž talent na písanie...

► Ak viete kresliť, robiť zaujímavú a pútavú grafiku, kliknite si do sekcie Grafika a začnite tvoriť ilustrácie a obaly kníh. Vyberte si akúkoľvek knihu (či už z tých, ktoré nájdete na tejto stránke, alebo ktorúkoľvek už vydanú) a vytvorte k nej originálnu obálku a nápadité ilustrácie. Najlepšie nápady určite odmeníme.

► Vo svete sú čoraz obľúbenejšie book trailery, čiže krátke videá upozorňujúce na istú knihu, podobne ako je to pri filmových traileroch. Zaujíma vás táto oblasť? Choďte do sekcie Video a vyskúšajte. Možností na tvorbu je veľa – flash video, zostava fotografií podfarbená hudbou, animácia...

► A napokon sekcia Fotografia. Podeľte sa s ostatnými o fotografie, kde je v hlavnej úlohe kniha. Existujú tisíce spôsobov, ako upozorniť na knihu, ako ju zvečniť alebo s ňou len tak zažiť príjemné chvíle. Nafoťte čosi také a zaveste na www.mamtalent.sk.


 

Pred registráciou a používaním stránky www.mamtalent.sk si pozorne prečítajte všeobecné podmienky v sekcii Pravidlá.

 


 

Návštevník

 

Autor

 
Spýtajte sa
 

Literárny stĺpček

 

Užitočné linky

 
 

Autori

 
 

Hodnotenie vydavateľstva

 

 

Projekt

mediálne
podporujú: