IKARIKAR http://www.ikar.sk

O stonožke čo si nevedela zaviazať šnúrky (Zuz Koháry)14.5.2014
 

5
 počet hodnotení: 1
prečítané 57, Komentáre 0

 
O stonožke čo si nevedela zaviazať šnúrky
Na konci leta si povedala včielka Medunka, že si vyberie celý deň dovolenky. Všetky včielky v úli na čele s kráľovnou sa veľmi čudovali, lebo sa ešte nestalo, aby včela celý deň oddychovala. Ale Medunka bola veľmi usilovná včielka a tak jej bez prieťahov schválili dovolenku.   
   Skoro ráno si lizla trošku peľu na raňajky, vystrela krídelká a vyletela von z úľa. Namierila si to rovno na lesnú lúčku na kraji lesa. Voňavé bylinky a červené hlavičky rozkvitnutých makov už zďaleka Medunku lákali svojou sladkou omamnou vôňou. Obratne pristála na pni a porozhliadala sa dookola. Spokojne si vzdychla. Konečne voľno. Dnešný deň žiadne bábätká, žiadne kŕmenie, prebaľovanie, balenie do periniek.
    O tri pne ďalej pod spráchnivenou kôrou brezy zúfalo plakala stonožka Tonka. Sedela na ohromnej kope topánok a slzičky jej kvapkali zo zelených očiek ako dážď, „kvap, kvap, kvaaap.“
Započula Medunka zúfalý plač a rozhodla sa letieť za zvukom. Nakukla pod brezovú kôru a nestačila sa čudovať. „J...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Zuz Koháry

O mne

Som všeličo, ale predovšetkým som mama t.č. 5 ročného šibala. Pri výchove si vypomáham aj vlastnoručne napísanými rozprávkami a príbehmi.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: