IKARIKAR http://www.ikar.sk

O veľkom kráľovi (fairytale)15.8.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 14, Komentáre 0

 
O veľkom kráľovi
Kde bolo, tam bolo, v krajine kde bolo viac lúk ako kopcov, bol medzi dvoma pastvinami postavený velikánsky zámok. Velikánsky preto, pretože bol kráľovský. A pán kráľ, ten si veru na veľké veci potrpel. Na hlave mal veľkú korunu, v ruke veľké žezlo a v strede jeho veľkej komnaty mal veľký trón. Mal aj veľkých synov. Syn Hugo bol najvyšší. Syn Matúško bol najmilší a syn Erik bol ako jeho otec. Najširší.
Pretože pán kráľ bol tiež veľký. Najväčšie na jeho veľkosti bolo jeho brucho. Bolo také veľké, že zámok by ani nemohol byť malý. Pán kráľ by sa doňho potom nevošiel. Ten jeho trón, ten bol v strede izby preto, aby pána kráľa netlačilo brucho o stenu. A syn Erik bol taký, ako jeho otec, preto si aj najviac rozumeli.
Jedného dňa, keď na pastvine vedľa veľkého kráľovstva zaháňali kone do stajní, prišiel za miestnym „pastierom“ o paličke maličký, zhrbený starček. Dokrivkal za pastierom a povedal: „Dobrý deň, milý moji pastieri. Prichádzam v mieri a zvestujem vám správu, že čarodejnica zo susedného kráľovstva plánuje vystrojiť veľkú svadbu pre princeznú, ktorá je j...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

fairytale

O mne

Volam sa Lucia a som momentalne na rodicovskej dovolenke. Vystudovala som EU, odbor Ekonomicka teoria a zurnalistika. Vzdy ma bavilo pisat, nikdy som sa tomu vsak nevenovala. Teraz mam deti a rozhodla som sa pre ne pisat poucne rozpravky. Ktovie..mozno sa zapacia aj ostatnym.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: