IKARIKAR http://www.ikar.sk

O zvieratách (a ľuďoch) (Wavako)25.4.2013
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 40, Komentáre 5

 
Lev a hyeny (špaty špatné)
Beží špata cez savanu,
papuľu má zaslintanú.
Vedľa beží druhá špata,
za ňou ďalšia. Kto ich zráta?
 
Lev naháňa pakoníka,
pakôň beží, besne híka.
Vie, že to má spočítané,
už je z toho celkom na dne.
 
Špaty bežia, zazrú leva.
Z pakoňa už lezú črevá.
Lev sa slastne zalizuje,
keď tu zrazu brec...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Wavako20.5.2013
 

Vďaka za koment, Lara. Chvíľu mi trvalo, kým som pochopila, čo myslíš. Asi je ešte príliš skoré ráno.. :D

Máš pravdu, slovíčko \"jak\" nie je veľmi slovenské a je to trochu nešťastné riešenie. Zachovanie rytmu na úkor jazyka.

Popravde, ani som nečakala, že sa niekto ešte ozve, je to tu nejaké zakapané. Ale tak možno motyka vystrelí, za pokus nič nedám. Stratiť nemám veľmi čo. :)
Trochu ma štve, že neviem, ako sem vložiť obrázky. Vlastne som to aj skúšala, ale nejako to tu vôbec nezobrazuje. Možno to bude len mojou farbou vlasov. Ale to je asi aj tak jedno - pri návštevnosti 9 ľudí za 4 týždne... :)
Každopádne, vďaka, že si sa pristavila.

Adhara20.5.2013
 

Jéj, vitaj! A k tým obrázkom – ja som ich nevedela vložiť celé tri roky a napokon som na to aj tak neprišla sama, musela mi poradiť iná mámtalenťáčka. :-) V každom prípade, už mi to ide (aspoň na susedskom serveri, tu vhodné obrázky nemám) a môžem pomôcť.

Wavako22.5.2013
 

Zdravím Adhara!

Ešte chodíš kontrolovať na MT, či ako si ma našla? ;) Vďaka, že si sa pristavila. Uvidíme, časom hádam uvítam radu, čo s tými obrázkami. V prvom rade ale musím najprv odpísať. Alebo skôr najskôr dočítať. :D Už v podstate môžem, poviedka do CeFy je napísaná, ešte ma síce čakajú úpravy, no to \"najhoršie\" mám za sebou :D Taaaak... ja si dovybavujem staré \"resty\" a potom môžem riešiť obrázky na MT. A vďaka za ponuku. :)

Adhara22.5.2013
 

Hej, chodievam sem pravidelne – predsa len, pri takejto veľkej ponuke si tu človek skôr nájde niečo, čo mu žánrovo sadne, ako na našom skromnom domáckom blogu. Tak veľa šťastia v CeFa!

Lara Bansky20.5.2013
 

Čierna vdova, ale hej, s jedným zádrheľom vkĺzlo dnu, na chvíľu aj ostalo; pekná veršovanka. Vdova razom čulo vstane, vybalí si všetky zbrane. Dnes nezomriem! prudko jasá. Tak toto najviac zaujalo. A ako sa prudko jasá si už nacvičujem pred zrkadlom:) Ten problém? Jak mi do takejto vecičky nepasuje, ani trochu.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Wavako

profilovka z2.JPG
O mne

Čo tak o sebe povedať? Písanie u mňa prišlo ako skrat.
Ale nie :) I keď vlastne áno. Píšem relatívne krátko - v lete to budú tri roky. Začala som prakticky od podlahy prózou, to ale nie je to, čo by som vám tu chcela ponúknuť. Skôr by som sa pokúsila pobaviť recesisticko-sarkasticky ladenými básničkami o zvieratách, ktoré nie sú tak celkom o zvieratách. :) Však už uvidíte - ak sa teda pozriete.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: