IKARIKAR http://www.ikar.sk

Oáza tieňov (Peter Šufliarsky)8.5.2013
 

3
 počet hodnotení: 2
prečítané 521, Komentáre 15

 
KAPITOLA 1. DVE KOCKY CUKRU
 KAPITOLA 1.

Dve kocky cukru
„Postavil sa mi skoro vždy. Napríklad na prednáške dejepisu, keď mi profesorkin výstrih pripomenul dve pevné, hompáľajúce sa pologule. Na baseballovom zápase, len čo sa roztlieskavačky zoskupili do svojej formácii a jemný vánok poodhalil ich vnady. Postavil sa mi v bazéne, dokonca aj v divadle na predstavení Rómea a Júlie. Keď sme s Lisou pracovali na spoločnom projekte, ten debil sa znovu postavil. Život, ovládaný stoporeným penisom! Ak chcete mať zaručený úspech u žien, stačí pôsobiť ako ľadový princ. Ak ste majiteľom Hondy Reveals CTX 700, ste vo výhode - oslovia vás sami! Je tu ale jeden malý problém. Chcete aby mala oči belasé ako obloha? Ostrozelené ako tráva, alebo gaštanovohnedé ako matička zem? Musíte si vedieť vybrať!“
„Zreničky čierne ako brána do temnoty.“ zahlási jeden z poslucháčov sediaci na invalidnom vozíku, ktorý sa rovnako ako ja nechal uniesť Christopherovým rozprávaním. Christopher Ween je roztrasený tridsiatnik v prepotenom bordovom tričku. Vôbec nepôsobí ako ľadový princ. Pr...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Damián15.5.2013
 

Tak som tu opäť a tentokrát mám iba jednu poznámku.
Opisuješ Aba Stringa ako pravidelného návštevníka posilňovne, a zároveň ako notorického fajčiara aj alkoholika, čo je podľa mňa veľmi nepravdepodobné. Nepoznám jediného športovca, ktorý by fajčil, alebo by to preháňal s alkoholom. Viem, že to môže znieť stereotypne, ale nemyslím si, že by vôbec s takýmto organizmom zvládal akúkoľvek aktivitu zameranú na telesnú výdrž, nieto sa jej ešte aj venoval dobrovoľne.

Peter Šufliarsky15.5.2013
 

No je spomínané, že má rakovinu hrubého čreva. Na zmiernenie sa odporúčajú cigarety, zatiaľ čo alkohol mu zakrýva oči pred neodvrátiteľným osudom. Nieje priamo písané, že chodí do posilovne - to len hlavný hrdina ho tak vníma. Asi to budem musieť potom pri úprave trochu napísať zrozumiteľnejšie :-) Čo sa týka opisu postáv nieje to až tak zlé a dá sa v nich vyznať podla teba? Ono práve pre zle zvolenú formu opisu toľkých postáv som prerábal túto kapitolu viac než doposiaľ ostatné.

Damián16.5.2013
 

Máš pravdu, ak je to takto, treba to nejako rozpísať a nechať rozprávača zamyslieť sa nad tým, aby sa tomu čitateľ nečudoval. Všeobecne som nemal problém s opismi postáv (Až na to, keď opisuješ neúspešnú samovraždu Herryho Salsa, akoby to bolo úplná samozrejmosť. To by sa tiež hodilo trochu rozpísať.). Myslím, že sú celkom prehľadné. Len pozor na hrúbky.

Peter Šufliarsky16.5.2013
 

DíK

Damián9.5.2013
 

Nie som si celkom istý zaradením postavy z počítačovej hry do príbehu. Radšej by som vymyslel niečo nové. Alebo ho jednoducho pomenovať \"Beztvárý\", skrátka prejaviť nejakú osobitnosť a kreativitu.
Ku kozmetickým chybičkám: Myslím si, že pokiaľ tie presýpacie hodiny naozaj zobrazujú ostávajúcu dĺžku jeho života, bolo by potrebné zdôrazniť napríklad ich veľkosť, alebo to, že sa piesok sype veľmi pomaly. Takto to vyznieva, akoby mu zostávala nanajvýš hodina.
Tvrdenie, že ho niekto \"dobre pozná\" iba na základe iniciál je podľa mňa prehnané.
Za ďalšie, ako Rodrick vedel o tom, koľko končatín má ten tvor, ak o ňom v živote nepočul?
\"Vstávam zo stoličky paralyzovaný neistotu.\" Ak je paralyzovaný, hoci len obrazne, to že vstáva, iba kazí celkový dojem z vety.
A ten Slenderman sa mi tam skrátka vôbec nepáči. Ale je to len môj názor.

Peter Šufliarsky9.5.2013
 

Kozmetické chybičky - tá s hodinami to je fakt závažná dík! To by som mal asi fakt upraviť. A BREAKER vlastne znamená ničiteľ ale neviem či je to s počítačovej hry. Paralyzovaný neistotou vstáva no to asi tiež spracujem inak, fakt to znie blbo :-) A toho Slendermana pozná Rodrick pozná - ono upírovi netreba vždy veriť. A to, že hlavného hrdinu poznajú na základe iniciál je síce prehnané, ale v práve o to ide - neistota príbehu. Všetko sa neskôr vysvetlí... Damien dík moc za názor dosť mi to pomôže...

Damián9.5.2013
 

Nuž, prinútil si ma urobiť si menší prieskum a zistil som, že Slenderman nepochádza zo súčasnej populárnej počítačovej hry, ako som si najprv myslel, ale má pôvod v príbehu vytvorenom na jednom internetovom fóre. Takže v tomto smere sa ti ospravedlňujem. Ešte som nevidel túto postavu zakomponovanú niekde v príbehu, tak ma to zaskočilo. Som teda zvedavý, ako sa s tým ďalej popasuješ.
Ono, ak ho Rodrick pozná, tak si myslím, že prinajmenšom by bolo treba v texte popísať primeranú reakciu Johna na to, keď Rodrick správne uhádne počet jeho rúk. Niečo v zmysle: \"Tak predsa len o ňom niečo vieš.\" alebo - V tej chvíli som si uvedomil, že nakoniec vie viac, než sa tvári, že vie. Ináč by nemohol na prvý pokus správne odhadnúť, koľko má Slenderman rúk, je predsa upír a nie jasnovidec. Už som mal k tomu no jazyku pripomienku, no napokon som si ju nechal pre seba. -
A istota či neistota - text musí mať hlavu a pätu, inak čitateľa veľmi ľahko odradíš. Píšeš to z jeho pohľadu, takže buď trpí nejakým božským komplexom a myslí si, že sa všetko točí len okolo neho (čo by tam tiež bolo potrebné v priebehu rozprávania naznačiť), alebo má k dispozícii viac indícií, ako len iniciály (napr. dátum narodenia).
A nemáš začo, Peter. Podľa mňa práve to je hlavným účelom tohto portálu. :)

Peter Šufliarsky9.5.2013
 

Slenderman je záhadná postava dnešnej doby a je len spomenutá, beztváry policajt vlastne vôbec nieje Slenderman. To si len hrdina myslel presne ako mu povedal Rodrick :-) odla opisu to aj tak nesedí. Rodrick je zrejme sčítaný a opísal Slendermena, nie toho beztváreho policajta...

Damián9.5.2013
 

V tom prípade by sa hodilo, ak by toho policajta John ku Slendermanovi iba prirovnal, a nie ho tak rovno pomenoval. V denníku píše \"Podľa všetkého šlo o nadprirodzenú bytosť zvanú Slenderman!\", ale pokiaľ viem, ten policajt mal s ním spoločnú iba tú beztvárosť (jeho výšku si nepopísal). Ale zrejme si to John vysvetlil tak, že možno ide o Slendermana, len jeho podoba v historkách môže byť oproti realite skreslená - to takisto treba viac vypísať už v tom denníku, ako sa k tej myšlienke dopracoval.

Peter Šufliarsky9.5.2013
 

Proste nič iné mu nenapadlo než Slenderman - muž bez tváre je proste muž bez tváre - fenomén dneška zvaný Slenderman. Rodrick ho vedel opísať lepšie kvôli svojim vedomostiam, ale John, ten bohužiaľ nieje moc sčítaný, aj keď už verí hocičomu pri tom čo sa mu deje. SLENDERMAN je len prvá možnosť ktorú vzal v úvahu...ale dík - mimochodom tie denníky sú len také narýchlo...

Damián9.5.2013
 

*neistotou

Peter Šufliarsky8.5.2013
 

Dík za koment...mimochodom \"Onedlho sa to dozvieme...\" som netušil, že to vyznie dvojzmyselne. Ono tím bolo myslené osadenstvo nie oslovenie čitateľa. A áno niektoré frázy budem musieť prepracovať to je pravda. Dík za názor moc si ho vážim a beriem k srdcu.

Damián8.5.2013
 

Mám rád dark fantasy, takže tvoj príbeh ma zaujal už upútavkou. Píšeš dobre, až na občasné ošúchané frázy (veta Pripomína skôr dieťa, ktorému ukradli jeho obľúbenú hračku. možno na niekoho zapôsobí, no mne už taká originálna nepripadá, nakoľko mám dojem, že som ju predtým videl niekde použitú aspoň tisíckrát), ktoré textu uberajú na sviežosti.
Avšak hneď v druhej pasáži ma vyrušilo, ako rozprávač z ničoho nič oslovil čitateľa. Nehovoriac o tom, akým absolútne zbytočným a amatérskym spôsobom. (\"Onedlho sa to dozvieme...\" To predsa nemôžeš myslieť vážne. Mal som pocit, akoby som namiesto knihy pozeral televízny seriál a z ničoho nič ma okríkla nejaká otravná reklama.)
A ešte detail - slovné spojenie \"pavučina mozaiky\" mi nedáva zmysel. Použi buď jedno alebo druhé.
Inak ale musím uznať, že píšeš veľmi pútavo a pre začiatok si si ma získal. Tvoj príbeh budem ďalej sledovať.

Guľaša8.5.2013
 

Podľa mňa bol úvod tak trošku divný. No potom ma celkom pobavilo sebavedomie toho chlapa, ktorý ním v minulosti oplýval. Navyše mu aj po pravdepodobne deprimujúcom živote, malý kúsok sebavedomia ostal.
Ale tá otázka k čitateľom alebo neviem ku komu ju smeroval rozprávač, ma tak trochu vytrhla z toho deja, neviem čo tým chcel rozprávač/ hlavný hrdina dosiahnuť.
Tak trochu nechápem ten koniec, kto je ten Rodrick? Je mi jasné, že je upír, ale prečo si vybral práve jeho a nechápem. :/
Ľudia na terapii sa mi páčili, zato ti dávam plus, hlavne tá žena. :D

Lukáš Guľaša8.5.2013
 

No dočítal som si druhú kapitolu a už som to pochopil. Musím povedať, že druhá kapitola sa mi čítala ľahšie ako prvá :) A jednoduchšie som pochopil o čo ide. :) páči sa mi to ;) len tak ďalej :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Peter Šufliarsky

O mne

Veselá kopa...viac dodať netreba!

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: