IKARIKAR http://www.ikar.sk

Oáza (Lilien Beb)27.4.2015
 

2
 počet hodnotení: 3
prečítané 63, Komentáre 5

 
Kapitola prvá a druhá
Sofia
 
Je horúci slnečný deň, vedľa mňa sa krídla vo veľkosti detskej dlane  znášajú nad jedinou sedmokráskou v parku, pri lavičke v okolí detského ihriska. Pozorujem ich, opantali ma farbou splývajúcou s letnou oblohou. Je neuveriteľné, že ešte dnes, po všetkom čo sa za posledné roky udialo, existuje tvor taký bezbranný a jemný ako je motýľ. Očarujúci, nedokážem od neho odtrhnúť zrak. Snažím sa prísť na to, čo mi pripomína. Prižmúrim oči v nádeji, že sa rozpamätám, stále z neho však nespúšťam pohľad. Popri tom ma zaujme malé dievčatko, ktoré sa hrá na piesku, plynule k nemu presúvam svoju pozornosť. Má oblečené ružové šaty posiate kvietkami, tvár jej zdobia dlhé mihalnice lemujúce mačací pohľad zelených očí. Môže mať asi päť rokov. Rozbehla sa za mužom, sú si tak podobní, že nepochybujem o ich vzťahu otca a dcéry. Obaja majú lesklé hnedé vlasy s odleskom červenej. Moment. Kde sa vzal ten červený tón? Zrazu si to uvedomujem, cítim páľavu ... oheň. Po tele mi naskakujú zimomriavky a cítim, že sa chvejem. Chcem skríknuť na dievčatko, aby sa zastavilo a n...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

VIP28.4.2015
 

cukríčkové rečičky
nudné vyznania lásky
cmukancovačky...

-výber slov a situácií dosvedčí

tak neviem
čo si vlastne predstavujš
pod pojmom
sladký román
keď v tomto tojom sa aj chlap správa
a myslí ako pipinka

Olinka27.4.2015
 

Nechcem byť až tak veľmi kritická, ale pozri si pravidlá slov.pravopisu ja som to urobila, študovala som to aj v knihách a zistila so, že keď je priama reč napr:\"Ahoj Nik,\" má tam byť čiarka, potom nasleduje doprovodná veta, obdarí ma úsmevom. A to má byť napísané malým písmenom. Ja som tam dávala tiež bodku a začínala som veľkým, ale upozornili mňa, že to nie je správne, tak so si to naštudovala a.....mali pravdu. Prepáč, naozaj nechcem byť za \"štúralku\", ale nedalo mi to, aby som ťa neupozornila na to.

LB27.4.2015
 

Ďakujem, je to nejeden rôčik kedy som naposledy študovala v školskej lavici. Je pravda, že som len nazrela do knihy, ktorá mi leží na stole a toto som písala podľa nej. Pozriem sa na to

Olinka27.4.2015
 

V prvom rade ti chcem napísať,je to pekné. Hlavne ten začiatok. Páči sa mi, ako opisuješ sen. Zaujme to čitateľa. A teraz príde, to nešťastné......, ale. Chcelo by to napísať v akej krajine sa to odohráva.Je tam spomenutá Oazá, to je v poriadku, ale, kde sa tá krajina nachádza, je to fiktívna, je skutočná?je na tejto planéte,je v Európe, v Amerike.... To mi tam trocha chýba. Keď to nechceš dať do deja, napíš to na začiatok vedľa kapitoly, aby si nás uviedla do deja. Potom, nesedia mi tam niektoré slová, trocha to rušia. Vypíšem ich, aby som bola konkrétna....vedľa má sa krídla, daj tam sú krídla. Ani nevieš.....skús prehodiť slovosled takto:Ani nevieš, ako veľmi ťa túžim zbaviť, tejto nočnej mory. Skús si to prečítať nahlas, ja to robím vždy a počúvať sa, čo znie lepšie. Ďalej.....slovo \"strávte\", čo to je za slovo? ja by som ho nahradila-zostante spolu celé dopoludnie.... nepáči sa mi, ani-\"moja vymoženosť\"-nahradila by som ho- moja privilegovanosť. Toto sú len maličkosti. Ako som písala na začiatku po bežných úpravách to bude super. Myšlienka, podstata je dobrá. začiatok je výborný. Dokonale som si to vedela predstaviť, bola som tam s nimi v jednej posteli.

LB27.4.2015
 

Ďakujem za všetky postrehy. Idem sa do toho pustiť, poupravujem vety a snáď to bude lepšie. Priznám sa, že som to prečítala a prepísala miliónkrat, ale nie je nad to, keď si po mne prečíta niekto iný - predsa len iný uhol pohľadu.
Čo sa týka toho, kde sa krajina nachádza bude v ďalšej kapitole, len tú mám zatiaľ iba rozpracovanú. Chcela by som sa niesť v duchu dystopickej literatúry.
Skutočne jedno velikááánske vďaka za čas, prečítanie si a upozornenie na chyby.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Lilien Beb

O mne

Žena na materskej. Čas, keď syn spí, si krátim čítaním. Čo naozaj nemám rada sú presladené romány.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: