IKARIKAR http://www.ikar.sk

Obálky stratených snov (Zuza Bírešová)10.5.2012
 

4
 počet hodnotení: 5
prečítané 267, Komentáre 0

 
Balíček záchrany
 
deväť dní.
 

Sedí pri náhrobnom kameni. Má za sebou naozaj dlhý deň. Nohy ho bolia, ruky má opuchnuté a celé doškriabané. Chýba už len deväť dní a bude môcť začať žiť. ,,Tak strašne mi chýbate,“ šepká do cintorínskeho ticha. Okolo nohy sa mu obšmietajú mačky. Ich pohľad akoby videl do tých najtajnejších skrýš jeho duše. Na kolenách stíska ošarpanú igelitku. Balíček poslednej záchrany ukrytý pod kameňom pri hrobe. Vždy ju vytiahne, skontroluje či niečo nechýba a vráti späť. Mamin medajlón prehadzuje pomedzi napuchnuté prsty s pľuzgiermi. Na chrbte stále cíti cudzí pohľad. Akoby ho niekto sledoval. Ale kto? Obzrie sa a zavetrí len prudký pohyb, akoby sa niekto schoval za kaplnku. Cíti ako ho oči roentgenujú. Vidia všetok jeho smútok premenený na cynizmus. Akoby niekto poznal celú škálu jeho hnevu. Hnevá sa niekedy tak silno až ho to celého zvalcuje a ostane len smútok.
 
päť dní.
 
 
Starká dnes upiekla buchty. Kuchyňa je vyglancovaná, bielizeň vypraná. ,,Kde si bol Tomáško,“ pýta sa akoby nevedela. ,,Poď najedz sa, kým dôjde de...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Zuza Bírešová

O mne

tichá, skromná, trpezlivá, rachitická blondýna s tabuľkou ,,sarcasm" pre Sheldona. milujem čokoládu, divadlo a rozprávky.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: