IKARIKAR http://www.ikar.sk

Občas chýbaš (Veronika Bednárová Labudíková)16.9.2013
 

3
 počet hodnotení: 3
prečítané 408, Komentáre 6

 

 Dnes sme boli každý sám. Nikoho sme nepotrebovali, nikto nepotreboval nás, boli sme spokojní. Ja som žiarila na parkete, on hviezdil v spoločenskom salóne pri partii biliardu. Nikto neprehodil ani slovko o tom, čo sa len prednedávnom stalo. Nechcela som o tom hovoriť, nechcel o tom hovoriť, nikto to predsa ani nepotreboval počúvať. A že sme boli už niekoľko rokov manželia? Kto by si to bol všimol? Dnes som bola primladá na to, aby ma niekto oslovoval paňou, alebo nebodaj manželkou. On bol príliš zaneprázdnený na to, aby si spomenul, že nejakú manželku vôbec má a že sa o ňu príkladne nestará. Akoby povedala moja sestra, boli sme jednoducho dokonalý a príkladom idúci pár. Mnohý sa od nás mali čo učiť. Sálou zaznel quickstep.  Podišiel ku mne môj tanečný partner, pevne ma chytil a jeho trefná poznámka mi na tvári znova vykúzlila úsmev. Možno by som mohla byť šťastná aj s ním. Napadlo mi. Len čo sa skončil tanec, odišla som rýchlo preč. Nie nemohla by som s ním byť šťastná. Vyšla som von na terasu a zahľadela sa pre...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alexandra Hentz27.9.2013
 

Ahoj Veronika :)

Prečítala som si prvý príbeh...štýl písania je celkom fajn. Dejovo to bolo zase o niečo slabšie. Niektoré vety mi prišli zbytočné, mala by si sa s tým textom ešte vyhrať, poškrtať zbytočné informácie, ktoré čitateľa nikam neposúvajú.
Ako pomôcku (ktorú používam ja :D) ti radím – škrtnúť vetu a prečítať si odsek bez tej danej vety. Ak odsek dáva zmysel, nechýba tam tá škrtnutá informácia – preč so zbytočnou vetou! :)
Ďalej mi nesedela „on, teda ona, forma“ v jednom odseku, keďže všetko ostatné je z pohľadu tej ženy- v „ja forme“ rozprávania. Začína sa to: „No neviem, ako moji spoločníci...“
Zo slov má rušilo to „čož“ :) To je všetko k prvej časti...

V druhej časti- bilo mi do očí „ti“ namiesto „ty“ kdesi v polovici...ale to len tak na okraj.
Bolo to o čosi lepšie ako prvý príspevok....aspoň mi tie slová navodili taký pocit smútku, ktorý si, predpokladám, aj chcela vyvolať.
Viac si sa pohrala s umeleckou stránkou textu- prirovnania, metafory - boli aj celkom dobre prepojené. Pozor však na klišé spojenia ako „matka luna“ a podobne.

Veronika, podľa toho, čo som prečítala...myslím si, že by si mohla písať dlhšie texty- teda, aj poviedky. Trochu viac by si sa mohla pohrať s dejom, \"vygradovať\" ho a tým posilniť myšlienku, ktorú nám chceš odovzdať. Štýl písania nie je zlý a pokiaľ si napísané necháš vyležať v skrinke pár dní, po pár dňoch preškrtáš zbytočné a dáš na MT...myslím si, že by to mohlo byť dobré :) Uvidíme....

Keďže som na portáli krátko a nepoznám tu veľa ľudí, spisovateľov...dovoľ mi, aby som sa predstavila :D Na portáli ma nájdeš pod menom Alexandra Hentz, ale oslovuj ma, prosím, Alex. Znie to menej prísne :D Hovorím dopredu :D
Dúfam, že ti môj komentár pomôže...o to mi aj v prvom rade išlo :) Sama viem, aká je spätná väzba pre začínajúceho spisovateľa dôležitá :)

Prajem pekný deň a nech ti to píše!

Veronika 29.9.2013
 

Ahoj Alex,
ďakujem za komentár, ktorý ma snáď posunie zase o niečo ďalej. Cením si tvoje rady a ako hovoríš, pre mňa ako začínajúceho autora sú veľmi dôležité. Kedysi som písala aj dlhšie texty. Niekde sa však stal problém a nakoniec som dala na rady ostatných a začala písať kratšie veci. Dúfam, že sa mi v budúcnosti podarí pokračovať v tom, čo som už kedysi začala.
Prajem pekný deň :)

Laura =)24.9.2013
 

Ahoj, prvá časť sa mi veľmi nepozdávala.. Mala taký zvláštny nádych. Druhý prídavok bol už oveľa oveľa lepší.... Len tak ďalej. Chcem ťa však upozorniť na pridlhé vety, čitateľ sa v nich stráca. Prajem veľa šťastia a plno múz...

Veronika 24.9.2013
 

Ahoj Laura,
teší ma, že si si klikla na moje dielko :)
Mám v pláne sem pridávať postupne rôzne poviedky :)a čo sa týka pridlhých viet...občas sa v nich sama strácam, ale čo robiť, keď sú jednou z mojich závislostí :)

Eny16.9.2013
 

Milá Veronika, len tak som sem klikla, že o čom to je a musím povedať, že ma to zaujalo. Trochu mi to pripomína môj vzťah :D. Na vytknutie chýb sú tu iní odborníci a ja na to nie som. Ale aj keď je to len začiatok, začína to veľmi pekne a dobre. Držím palčeky.

Veronika 17.9.2013
 

Ahoj Eny,
veľmi si ma potešila :) V tak pozitívny ohlas som ani nedúfala...ďakujem :) Zdvihla si mi náladu.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Veronika Bednárová Labudíková

O mne

Mladá slečna s hlavou plnou snov a obrovskou túžbou v srdci.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: