IKARIKAR http://www.ikar.sk

Obchod s prázdnotou (Agáta Trpišová)20.6.2011
 

1
 počet hodnotení: 1
prečítané 152, Komentáre 0

 

Tma. Nič nevidím. Temnota obchoduje s Prázdnotou. Predáva tovar za nízke ceny. Prázdnota neotáľa, kupuje najkvalitnejšiu bolesť za zľavy. Tma sedí pri mne. Pred tvár mi vystiera svoje čierne ruky a oblohu zahaľuje rúchom hviezd. Tvári sa neprítomne, ale ja počujem jej pravidelný dych a šepot. Prázdnota leží vedľa mňa na posteli. Ničí akékoľvek predstavy o čistej láske, či skutočnej radosti. Obe sú mojimi spoločníkmi celé dni i noci. Spoločníkmi na úteku predo mnou samou.
Položím sa do lona hviezd a zaspím. Aspoň na chvíľu nechcem myslieť na tú strašnú nehodu, keď lietali trosky auta a ja som zostala úplne bezmocná. Kde som to vlastne skončila? V detskom domove, kde je pre mňa každý cudzí, neznámy!                                                             &nb...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Agáta Trpišová

O mne

Píšem iba tri roky a niekomu sa možno bude zdať, že som trochu neskúsená, že sa možno vo svojom remesle ešte tak nevyznám ako väčšina tu prítomných, ale... :) Zatiaľ študujem na strednej škole a aktívne sa zúčastňujem literárnych súťaží.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: