IKARIKAR http://www.ikar.sk

Obraz temnej minulosti (Celá poviedka) (Tomáš Jurik)6.5.2015
 

1
 počet hodnotení: 1
prečítané 220, Komentáre 0

 
Obraz temnej minulosti
Sťahovanie je ťažké. Obzvlášť pre osemnásťročného chlapca ako som ja. Pocit, že začínate od nuly je neznesiteľný. Noví priatelia, nový domov, nové okolie. Nie je to také ľahké ako v detstve, keď stačilo priniesť do pieskoviska formičky a už ste boli obľúbený. Toto je niečo iné. Už to všetko vidím. Tie pohľady adolescentov, ktoré vás prebodávajú a dávajú najavo, že tu nepatríte a pri prvej príležitosti vám dajú pocítiť, že oni sú tu kráľmi a vy len podriadený pešiak. Nič, čo by bolo závideniahodné. Moji, inak starostliví, rodičia mi v tom tiež veľmi nepomáhali iba ak by ma malo tvrdenie, že časom si určite nájdem priateľov nejako ukľudniť. Dôvodom pre všetky tieto zmeny je otcovo povýšenie. Zdá sa, že žiadny zamestnanec, okrem môjho otca,  v Greenfort-e, v meste, v ktorom som vyrastal, nie je dostatočne schopný riadiť novootvorenú pobočku bankovej inštitúcie v Bloomtown-e, v meste, ktoré je teraz mojím novým domovom.
Konečne sme dorazili k nášmu novému domu. Bol naozaj krásny. Obrovský dvojposchodový drevený gigant s terasou, škridlovou strechou a množstvo...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Tomáš Jurik

O mne

Niet väčšieho strachu ako strach z neznámeho a nepreskúmaného. I napriek tomu sa púšťam do sveta písania a tvorby, ktoré môžu prerásť do veci tak obrovskej, že pohltí všetok strach.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: