IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Obyčajný príbeh o výnimočnom chlapcovi (Molly)18.1.2011
 

5
 počet hodnotení: 91
prečítané 5834, Komentáre 55

 
Môj pobyt v nemocnici
V lete budem mať 5 rokov. Asi som zvláštny chlapec. Som totiž úplne iný ako ostatné deti v mojom veku. Chodím už síce aj do škôlky, ale všetky detičky v nej tam krásne behajú a stoja na svojich nožičkách, len ja to ešte sám nedokážem. Moje nohy ma akosi stále nechcú poslúchať. Sú ešte zrejme príliš slabé na to, aby ma nosili. Ja som však presvedčený, že si aj ja raz s nimi zahrám futbal, za našim panelákom na ihrisku. Čaká ma však ešte dlhá cesta, aby som svoj boj s ťažkou realitou dotiahol do víťazného konca.
Myslím si, že hneď pri mojom narodení sa stala asi nejaká vážna chyba. Bol som úplne maličký a dlho som nemohol bývať so svojou mamičkou na izbe ako ostatné bábätká. Hneď po narodení ma zatvorili do akéhosi zvláštneho skleneného domčeka. To by nebolo nič, keby mi ujovia a tety v bielych plášťoch nepripli ešte aj kopec všakovakých farebných hadičiek. Pri každom mojom pohybe nechutne pípali. Bol to pre mňa strašne odporný zvuk. Keby som nebol v tom špeciálnom domčeku pripútaný, určite by som si bol dal ruky na uši, aby som ten nenávidený tón vôbec nepočul. ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Molly27.12.2019
 

Dobrý večer. Váš komentár ma veľmi potešil. Ďakujem. Už nepíšem.

PETER GAZDA27.12.2019
 

Už dlho som nečítal nič tak dobre napísané

Libusa Palesova9.11.2013
 

je vela smutnych pribehov nevzdavaj to ani v zivote ani vpisani drzim palce

Mollx9.11.2013
 

Pekný večer,Libuša!

Chcem ti poďakovať za komentár.Nepatrím k ľuďom,ktorí sa vzdávajú. Mojim cieľom bolo,nechať odkaz rodičom,ktorí majú rovnaký problém,aby sa nevzdávali. Malému Riškovi veríme a on je najúžasnejšie dieťa,ktoré poznám.Aj napriek problémom,s ktorými sa narodil, je veľký bojovník.Ešte raz vďaka.


Molly24.11.2011
 

Milá KattyNka!

Je to pravdivý príbeh. Keďže som do všetkého zainteresovaná, píše sa mi to veľmi ťažko. Momentálne premýšľam, ako by som ho podala ináč. Skúsim ho trošku prepracovať. Len keby bolo viacej času. Ďakujem Ti za komentár. Želám krásny deň.

KattyNka24.11.2011
 

Pekný príbeh, chytí za srdce.

Viera Kupsáková25.10.2011
 

Molly, neprečítala som ešte všetky príbehy - len dnes som sa do nich začítala, ale k Riškovi sa vrátim, je to zaujímavo podaný príbeh. Držím mu palce

Molly26.10.2011
 

Ahoj, Vierka!

Som rada, že Ťa môj obyčajný príbeh oslovil. Je to určite aj tým, že je skutočný. Opisujem všetko tak ako sa deje, a snažím sa do neho vložiť aj niečo málo z mojich vlastných emócií.
Ďakujem pekne.

Alica Náhliková20.7.2011
 

Milá Molly,vieš prostredníctvom malého Ríška neuveriteľne vystihnúť pocity jeho, rodičov aj tvoje.Z každého príbehu vyžaruje nekonečná láska.Prajem vám všetkým more trpezlivosti a viery. :)))

Molly20.7.2011
 

Ahoj, Alicka!

Ďakujem Ti za návštevu. Je leto a teraz Riškove aktivity, okrem každodenného cvičenia mám menej terapií, a tak píšem o ňom oveľa menej ako predtým. Trošku stagnujeme aj v napredovaní. O to viac poteší pochvala od Teba. Želáme Ti aj s Riškom krásny dníček.

Alica Náhliková16.5.2011
 

Ahoj Molly,som tu zasa.Rada čítam o malom Ríškovi a vždy sa teším na pokračovanie.Prajem mu a celej tvojej rodinke veľa trpezlivosti a hlavne každodenné zlepšovanie Ríškovho zdravotného stavu.Maj sa krásne.

Molly19.5.2011
 

Ahoj, Alica!

Prepáč, že reagujem neskôr, ale riešim svoje osobné problémy. Som rada, že Ťa môj príbeh oslovil. Riško je fakt úžasný chlapček. Je to ozajstný bojovník. Mne osobne dodáva neuveriteľné množstvo energie. Vďaka za Tvoj príspevok.

Molly16.5.2011
 

Milá, Olinka!

Riško je úžasné dieťa. Neviem to ani opísať. Je v ňom niečo tak jemné a nežné, že sa to nedá ani opísať. Je to náš malý šikovníček a veríme mu. Určite sa posunie dopredu a dokáže s našou pomocou veľké veci. Vďaka za Tvoj komentár. Nebudem Ti písať, že si úžasná žena. Ty si to už určite zistila aj sama. Krásny deň želám. S pozdravom

Oľga Kohútiková15.5.2011
 

Drahá Molly,

obdivujem každý deň, ktorý mi priblížiš príbehmi s Riškom. Obdivujem, s akou láskou sa dokážete o Riška starať. Je to obdivuhodné. Sú to veselé príbehy v smutnej realite.

Nepochopím niektorých ľudí, ako vnímajú svet. Aj v banalitách nájdu obrovský problém, ktorý donekonečna budú omieľať, len aby boli zaujímaví. Možno ich život veľmi ranil a možno sa nevedia iba vpratať do hraníc normálneho správania a možno milujú neustále sa vŕtanie v nepodstatných veciach. Bože, veď život je tak krátky, sme tu iba na dovolenke, tak si vážme jeden druhého.

Milá Molly, prajem Ti pevné nervy, nech
Ťa zlí ľudia nezaujímajú a nech Ti láska z Tvojho úžasného srdiečka nikdy nevymizne. Obdivujem Riškových rodičov a najmä TEBA. OK


****************************************

Ľudovít Herman11.5.2011
 

Táňa v čom sa mala Molly pomýliť. Snáď v tom, že nie som dobrý? Máš pravdu, nie som dobrý! Nikdy som si o sebe také niečo, ani nepomyslel. Vravím to na rovinu. Nik nie je dobrý, okrem toho na nebesiach (tak sa to píše v písme) Nik kráčajúci na zemi nie je dobrý. Sme chvíľami vláčení dobrom i zlom. Neustále sa pechoríme nad tým, aby sme nachádzali kúsok sna o dobre. Ale bežnými ľudskými starosťami tieto sny o láske, denne v sebe umsrcujeme. Zastav sa a odpúšťaj všetkým okolo seba. Aspoň sa Táňa o to pokús. A buď láskyplne zhovievavá ku všetkým, Aj tým, ktorí nepíšu podľa tvojho gusta. Inak sa nikdy vnútorne neupokojíš a neoslobodíš.

Molly10.5.2011
 

Ahoj, Olinka!

Určite sa my dve už nejako dohodneme, neboj. Chcem Ti poďakovať za komentár. Úprimne sa poteším každému návštevníkovi. Bola by som veľmi rada, aby si ľudia vážili a uvedomovali skutočné životné hodnoty a podľa nich pristupovali k svojmu životu ako aj životom ostatných ľudí. Dlhujem Ti ešte poďakovanie za Tvoje upozornenie na Ľ. Hermana. Bola som príjemne prekvapená až dojatá z jeho reakcie na naše potreby pre malého Riška Som Ti fakt vďačná, Oli.

Oľga Kohútiková10.5.2011
 

Milá Molly,

teším sa, že bol Riško z mojej knižky veľmi natešený. Iné si ani neželám, aby sa deťom páčila.

Molly, žiaden revanš, nech Ťa také čosi ani nenapadne, ja nič nepotrebujem, mám všetko. Nevymýšľaj a kúp čosi Riškovi, hoci ďalšie prasiatko, lebo myšku, nech sa chlapček teší. Ak bude mať šťastné očká a Ty mi o tom napíšeš, to bude ten správny revanš. Jasné?

Majte sa krásne, nech Riško robí krok za krokom pokroky, Ty o tom napíšeš a budem sa tešiť s Vami.
Prajem krásny zvyšok dňa. OK

Oľga Kohútiková6.5.2011
 

Drahá Molly,

vždy ma poteší nový Riškov úspech. Je to šťastné dieťa, že má okolo seba dobré srdiečka. Och, kiež by sa stal zázrak a Riško by vyzdravel.
Veľmi sa teším, že sa našiel dobrý človek, pán Herman, ktorý Vám chce pomôcť.

Držím Vám päste, aby sa na Vás šťastie usmievalo.


Krásne napísané, teda opäť za 5. Ja by som dala aj 100. Drž sa. OK

Molly7.5.2011
 

Ahoj, Ili!

Ďakujem za Tvoje úprimné slová. Náhle som ochorela a tak som nereagovala na žiaden príspevok. Knižku pre Riška už mám a bol z nej veľmi natešený. Ja určite niečo vymyslím, aby som sa Ti revanšovala. Želám krásny deň.

Ľudovít Herman5.5.2011
 

Molly neviem sa na teba nijako nakontaktovať, prosím napíš mi na herman@displus.sk, ohľadom sponzoringu pre potreby vášho dieťatka.

Molly7.5.2011
 

Dobrý deň, pán Herman!

Som milo prekvapená Vašou reakciou. Určite sa Vami skontaktujem. Môj vnúčik je veľmi šikovný, milý a zlatý aj napriek jeho postihnutiu. Robí úžasné pokroky. Na všetko treba čas a samozrejme aj peniaze. Ešte raz veľmi pekne ďakujem za Vašu ochotu pomôcť. Želám krásny slniečkový deň.

Táňa11.5.2011
 

Ahoj Molly. Všimla som si, že si sa dostala až k tvorbe p.Hermana, ktorý ti ponúkol pomoc. Trochu mám strach, že si sa v svojej dobrote pomýlila, čo sa občas stáva. Koncom marca si dala komentár Damiánovi Hromovi - pomýlila si si ho s Richardom M. Mňa Damiánova tvorba zaujala, čítala som ju naďalej, aj komentovala. Po básni Kto chytá v žite mu dal koment aj Ľudo H. s poznámkou, že má pedofilný odkaz. Zastala som sa Damiána, p.Herman ma za to označil za psychopatickú. Stále je presvedčený aj po komentári Catie, že si reakcie píše sám autor, aby sa za niekoho schoval. Červivosť Damiánovej básne je otázna v porovnaní s názvom Ľudovho súboru - ...dva falusy, jeden väčší ako druhý. Pri tom ich v poviedke prirovnáva ku krížom. Každý kresťansky založený človek by to mal odmietnúť už len z princípu. A ja to odmietam aj ako matka, ktorá pochovala svoje dieťa, úplnou náhodou sa tiež volal Riško. Mrzí ma, že to všetko zašlo až do takýchto nedorozumení. Prajem veľa síl.

Ľudovít Herman11.5.2011
 

Táňa v čom sa mala Molly pomýliť. Snáď v tom, že nie som dobrý? Máš pravdu, nie som dobrý! Nikdy som si o sebe také niečo, ani nepomyslel. Vravím to na rovinu. Nik nie je dobrý, okrem toho na nebesiach (tak sa to píše v písme) Nik kráčajúci na zemi nie je dobrý. Sme chvíľami vláčení dobrom i zlom. Neustále sa pechoríme nad tým, aby sme nachádzali kúsok sna o dobre. Ale bežnými ľudskými starosťami tieto sny o láske, denne v sebe umsrcujeme. Zastav sa a odpúšťaj všetkým okolo seba. Aspoň sa Táňa o to pokús. A buď láskyplne zhovievavá ku všetkým, Aj tým, ktorí nepíšu podľa tvojho gusta. Inak sa nikdy vnútorne neupokojíš a neoslobodíš.

Alica Náhliková5.5.2011
 

Milá Molly,objavila som tvoj mový príspevok a teší ma,že Ríško robí pokroky.Dúfam, že sponzor sa čoskoro nájde.Držím palce.

Molly5.5.2011
 

Nilá Alica!

V dnešnej dobe je to veľmi ťažké. Začínajú sa spoplatňovať úkony v zdravotníctve, no ja verím, že sa nám to podarí. Si zlatá, že čítaš moje písmenká. Momentálne mám mnoho problémov tak píšem len zriedka, ale chcem veriť, že sa všetko na dobré obráti. Vďaka za Tvoj komentár. Pa

Alica Náhliková20.4.2011
 

Milá Molly,krásne píšeš o svojom vnúčikovi.Je v tom cítiť celé tvoje srdce.Prajem Ríškovi,aby robil pokroky každý deň,tešil sa z nich a vy s ním.:-))

Molly26.4.2011
 

Milá Alica!

Ďakujem Ti za povzbudivé slová. Dúfam, že sa náš Riško raz poteší z môjho rozprávania. Reagujem neskoro, ale bola som odcestovaná a nemala som prístup k PC.

Molly15.4.2011
 

Ahoj, Olinka!

Ja si tak zľahka mapujem Riškov bohatý život a vytváram malú mozaiku jeho malých príbehov. Zo srdca Ti ďakujem.

Oľga Kohútiková15.4.2011
 

Milá Molly,

rada sa pristavím pri Tvojich riadkoch, lebo sú úžasné, plné energie, pri ktorých mám opäť chuť žiť.
Máte smutný príbeh s Riškom, ale verím na zázraky a zo srdca Vám prajem, aby sa Riškov stav krôčik po krôčiku iba zlepšoval. Dojímavé, veľmi krásne.

Prajem pekný deň a veľa energie. OK

Raniya15.4.2011
 

Povedal NIE! Normálne sa teším s jeho mamičkou aj babičkou :)
A Riškovi držím palce.

Molly15.4.2011
 

Milá Raniya,

ďakujeme pekne. Ja verím, že bude lepšie. Našetríme peniažky a pôjdeme na terapiu do Piešťan. Potom sa zasa o krôčik posunieme ďalej. Krásny deň želám

Molly30.3.2011
 

Milá Ranyia!

Som rada, že Ťa môj príbeh oslovil. Je pre mňa veľmi ťažké napísať to Riškovými slovami. Keď vyrastie, dám mu to určite prečítať. Je to naše slniečko a veríme, že aj napriek ťažkému osudu z neho vyrastie statočný človek. Ďakujem Ti za návštevu a komentár.

Raniya30.3.2011
 

Milá Molly,

ako tak čítam, zamýšľam sa nad tým, prečo musia byť malé detičky postihnuté rôznymi ochoreniami. Aké to musí byť ťažké nielen pre ne, ale aj pre ich rodičov, koľko musia venovať času a energie svojim ratolestiam...
Je to veľmi smutný príbeh, ale aj napriek tomu si myslím, že sa tu ešte určite zastavím. :)

Ivana Ondriová21.3.2011
 

Drahá Molly,

sú to krásne slová, ktoré tu zanechávaš. Nežné, citlivé, tak neuveriteľne empatické... Pri kapitolke Moje terapie mi vohnali do očí slzy, ktoré sa mi veru vôbec nedarilo oklamať.
Rovnako ako Broňa, ktorá tvoje riadky a ich posolstvo vystihla ozaj presne, ani ja som neprečítala o Riškovi všetko, čo je tu zatiaľ uverejnené. No už teraz viem, že je úžasný! A jeho maminka tiež!

Vrátim sa. Zatiaľ sa nám držte!

Molly21.3.2011
 

Ahoj, Ivana!
Stretla som tu fakt úžasných ľudí. Ste skvelí a ja Vám všetkým z celého srdca ďakujem.

Broňa17.3.2011
 

Milá Molly,
neprečítala som zatiaľ všetky Riškove cesty, ale páči sa mi, ako sa snažíš pozerať na svet jeho očami.Láska a z nej vyplývajúca empatia je v takomto životnom osude niečo, čo dokáže liečiť viac ako akékoľvek lieky.
Príbeh je to ťažký, rozprávanie láskavé, matka s ockom statoční a dieťa- na vyobjímanie.
Škoda, že je písaný s tak málo rozhovormi a dejom, lebo len rozprávanie samo o sebe je monozónne, akokoľvek je príbeh ľudsky oslovujúci.
Všetkým Vám držím palce. A verím, že dosiahnete tie maláé zázraky, ktoré urobia veľké zmeny vo Vašom živote a ku ktorým tak pekne smerujete.
Vždy, keď sa stretnem s podobným osudoom, ďakujem bohu nielen za to, aké sú naše dievčatá / a že sú/ ale aj za to, že dokáže dať deťom skvelých rodičov.

Molly17.3.2011
 

Ahoj, Broňa!

Ďakujem Ti za Tvoje láskavé slová. Snažím sa aj o priamu reč, ale náš Riško rozpráva žiaľ málo. Veríme, že sa to časom zlepší. Budem sa o to snažiť, aby to moje rozprávanie bolo o niečo živšie. Vďaka za komentár. Želám pekný deň a ešte raz ďakujem.

Broňa17.3.2011
 

Molly, myslím, že nejde o to, koľko Riško rozpráva.Rozprávajú predsa ľuudia v jeho živote. On vedie dialóg so všetkým okolo seba, hoci nevraví. Ak píšeš z jeho pozície, potom sa to dá napísať strhujúco, dynamicky a dramaticky- lebo taký je jeho život. Príbeh tak, ako je napísaný, je nádhernou výpoveďou,denníkom, skvelými zápiskami statočnej mamičky, ktorej zápisky majú hodnotu pre iné mamičky- ako napr. pre mňa,budú mať nesmiernu cenu pre členov Tvojej rodiny. S tým zámerom sú zrejme aj písané. No ak už by som sa dala na také niečo silne osobné / nikdy som nepísala o stave svojich detí , len o tom, čo s nimi ja zažívam, lebo zatiaľ nemám silu pomenovať to tak, ako to je a pritom ostať nestranná a láskavá a humorná zároveň/tak by som to urobila tak, aby to bolo možné vydať v knižnej podobe ako literárne dielko.Lebo len tak sa to dostane k iným maminkám, ktorým to môže pomôcť. Takto to ostanú len ľudsky nádherné zápisky skvelej mamky, pred ktorej odvahou a silou dávam klobúk dolu.
Ak mi ostane dnes v noci trošku času, skúsim nejaký úryvoček preštylizovať tak, aby si vedela, čo myslím. No ber to iba ako taký malý pokus o pomoc, aby sa príbeh dostal k iným- lebo je veľa takých, ktoré ho potrebujú a chcú počuť.
Máš môj obdiv a naozaj vám držím palce.

Molly17.3.2011
 

Milá Broňa!

Ja som to s tým zámerom aj začala písať. Mala som aj taký nápad, že by som eventualne pridala k tomu aj nejaké CD so zvukmi zvieratiek alebo a inými zvukmi. Napríklad, ako píska vlak, akým spôsobom s malým robíme didaktiku a pod. veci.
Riešim teraz mnoho iných osobných vecí, tak tieto zápisky vediem zatiaľ len takouto formou. Aj tak si veľmi milá, že mi chceš pomôcť ako na to. Ďakujem.

Molly10.3.2011
 

Ahoj, Ingrid!

Potešila si ma. Chcem Riškovi zmapovať jeho krátky ale zatiaľ veľmi bohatý život. Snažím sa na svet pozerať jeho očkami. Som rada, že sa Ti to páči. Ďakujem Ti.

Ingrid Rudavská10.3.2011
 

Výborné!!!

Alica Náhliková7.3.2011
 

Milá Molly,dodatočne ti posielam hodnotenie,lebo som hodnotila,keď som
sa nejakým nedopatrením odhlásila.Zrejme
sa mi to nestalo prvýkrát, tak naprávam,
čo som pokazila. :)

Alica Náhliková6.3.2011
 

Milá Molly,príbehy z tvojho života ma veľmi zaujali.Vyrozprávala si ich za svoho synčeka nádherne, nežne a pútavo.
Okrem tvojho pohľadu na skutočnosť,kto-
rú vám život priniesol,poskytla si aj
pohľad dieťaťa na svoju situáciu.Myslím,
že sa ti to naozaj dobre podarilo vďaka
tvojej empatii.Dávam ti 5* a v malému
Ríškovi prajem zázračné uzdravenie.Ča-
som si určite prečítam aj ostatné diela.

Molly6.3.2011
 

Milá Alica!

Riško je môj vnúčik. Je to nádherné dieťa. Prežil už toho mnoho a ešte ho určite veľa trápenia čaká. Rozdáva úsmevy aj radosť. Mne konkrétne dodáva neuveriteľné množstvo síl, ktoré tak veľmi potrebujem. So Ti nesmierne vďačná za Tvoj príspevok. Úprimne ma potešil. Vďaka.

Oľga Kohútiková14.2.2011
 

Milá Molly,

teším sa, že Riško má od štátu auto, ktorá tak veľmi potrebuje.
A teším sa aj na Riškove nové huncútstva :-))

Prajem pekný večer. Myslím na Vás. OK

Molly14.2.2011
 

Ahoj, Olinka!

Ďakujeme z celého srdca. Veru sa nám zíde. Každý deň je nabitý množstvom motivačných činností a rôznymi aktivitami aj mimo domácnosti. Začali sme chodiť po dlhšej dobe do škôlky. Páči sa nám tam. Je nutné aby sa adaptoval medzi zdravé detičky. Pekný večer Ti želám aj ja.

Oľga Kohútiková11.2.2011
 

Milá Molly.

Tvoj skutočný príbeh je ozaj silný. Máš obrovský talent. Obdivujem Tvoju silu, ako krásne \"bezstarostne\" ľahko píšeš o Riškovi. Si úžasná. Držím Vám všetkým palčeky. Kiež by sa stal zázrak.

Vrátim sa... OK

Molly11.2.2011
 

Ahoj, Oli!
Si moja dobrá víla. Pomáhaš mi, a možno o tom ani nevieš. Úprimne Ti za všetko ďakujem.Želám pekný večer.

Molly7.2.2011
 

Milá Danka!

Je to príbeh zo života. Silný a pravdivý. Verím, že dôjde na Tvoje slová a samozrejme Ti za ne úprimne ďakujem.

Dana M.6.2.2011
 

Je to nadherne. Som rada, ze som sem prisla. Drzim Vam palce a aj Vasmu Riskovi.

Bea Hric Svetlikova6.2.2011
 

Áno Olinka má pravdu, v poviedkách a próze sú najdôležitejšie prvé riadky textu,keď zaujmú človek je ochotný čítať ďalej. práve tento príbeh malého chlapca zaujal aj mňa a zdá sa ,že je skutočný. Ja veľmi prózu nečítam tento druh literatúry sa k tebe naozaj hodí . Ja som ešte nedostala odvahu napísať nejakú prózu tak v tomto ťa obdivujem a držím palce

Molly6.2.2011
 

Ahoj, Bea!

Príbeh je naozaj skutočný. Prežívame ho všetci spolu. Verím, že nad ťažkým životným osudom nášho Riška sa nám raz podarí zvíťaziť. Som šťastná, že si ku mne nakukla. Dodá mi to znova ďalšie sily do novej tvorby. Ešte raz Ti veľmi pekne ďakujem za Tvoju návštevu. Na Tvoju stránku chodievam, ale nezvyknem komentovať. Klikať klikám a to je hlavné. Pa

Molly18.1.2011
 

Ahoj, Olinka!

Ďakujem za komentár. Potešil ma. Chybu som si už tiež opravila. Máš pravdu, nič nestíham a čas tak rýchlo beží. Určite Ti odpoviem, som ale potvora, čo?

Oľga Kohútiková18.1.2011
 

Milá Molly,

je to iba začiatok a už viem, že sa mi to bude páčiť. Tvoje rozprávanie je vždy pútavé a príťažlivé a mne sa takéto nádielky života veľmi páčia, aj keď smoklím o dušu. Už sa teším na pokračovanie, aj som zvedavá ako sa drobec volá a čo ďalej.
(Iba si oprav skoro pri konci: Mamička nastúpila do auta. To nič, iba prst si odskočil susedom:-))
A ešte niečo: Máš absenciu v susedstve :-)) Neodpovedala si ma už na dva
komentáre. Smie sa to? Čakám na odpoveď.
Viem, že naháňaš čas. Prepáč.

Nech sa Ti darí. OK

Molly30.1.2011
 

Ahoj, Oli!

Škoda, že ma čítaš zrejme len Ty. Tento príbeh je silný a pravdivý a náš Riško to raz určite niekam dotiahne.Chcem Ti úprimne poďakovať. Viem ľudia nemajú radi smútok a trápenie, ale ja sa to snažím písať veľmi optimisticky. Asi to nezvládam dobre. Krásny zvyšok nedele Ti želám.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Molly

nádej5.jpg
O mne

Som obyčajný človiečik s veľkou mierou empatie. Veľmi rada písmenkujem. Ako sa mi to darí, posúďte sami

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: