IKARIKAR http://www.ikar.sk

Obyčajný večer, neobyčajné ráno (Michaela Gočalová)4.9.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 84, Komentáre 0

 
Obyčajný večer, neobyčajné ráno
Obyčajný večer, neobyčajné ráno
 
V telke dávali jeden z víkendových filmov, ktorý by mal spríjemniť dlho očakávaný večer. Samozrejme televíznym staniciam sa tento zámer len zriedkakedy podarí splniť a preto mi už po pol hodine začali vypadávať šošovky z ustavičného klipkania. Vonku pršalo. Kvapky monotónne klopkali na parapetu a preto som s tým nekonečne nudným “filmovým zážitkom“ sekla, vykonala bežné predspánkové rituály a zaľahla k manželovi, ktorý tvrdo spal.
Konečne som sa uložila, zavrela oči a zadriemala, keď okolo našich okien prešla skupinka hulákajúcich deciek, ktoré pravdepodobne pobudili pol ulice, okrem manžela. Vrtenie sa, naťahovanie periny a natriasanie vankúša začalo odznova. Po chvíľke neúspešného sa prehadzovania zo strany na stranu sa pridala aj schopnosť vycítiť každú omrvinku a nerovnosť.
Podarilo sa mi zaujať konečnú pozíciu, pri ktorej sa mi naskytol zaujímavý pohľad na skriňu, ktorá pred tým stála asi o pol metra ďalej. Bola celkom pri stene a v zrkadlových dverách  bol odraz. Na prvý pohľad pôsobil ako dvere...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Michaela Gočalová

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: