IKARIKAR http://www.ikar.sk
Oldo a Blatník na ceste k Svišťovi (akvarel 02/10)
5
 počet hodnotení: 22

 
J.W.T
Oldo a Blatník ku Svišťovi.jpg
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 

Komentáre

Enrique4.2.2010
 

A ešte som zabudla: nielen za Tvoje umenie, ale aj úsmev, ktorý sa dostavil a dobrý pocit z obrázka Ti dávam 5 hviezdičiek.

J.W.T4.2.2010
 

Ďakujem Ti:-)
Som skutočne rád, keď niekomu vylúdim na tvári úsmev. Potom tá kresba stojí za to. Tá infantilnosť v kresbách sa tam zjaví neviem ako, sama od seba :-)
A Tvojich bojovníkov dúhy si prečítam a skúsim niečo nakresliť :-)

Enrique4.2.2010
 

Vďaka, budem rada, aj preto, že Indiáni sú mi blízki v akejkoľvek podobe. Nad Tvojimi Blatníkmi, Plášťami, som sa dnes srdečne smiala a bavila a to som to prebehla iba zbežne. Určite si to prečítam celé, už teraz sa na to teším. A že je v našich dielach infantilnosť? No a čo? V dobe kríz, frustrácií, depiek, podvodov, samovrážd a čo ja viem, čoho ešte, sa tá infantilnosť hádam aj žiada. Tí, čo majú iní názor, nech! Teším sa z Teba!

Enrique4.2.2010
 

Milý J.W.T. s úsmevom pozerám na Tvoje kresby, máš skvelý, zaujímavý, úsmevný štýl, osobitý rukopis. Viem to posúdiť, sama som kedysi fušovala do kreslenia a tak viem, že to nie je len tak. Z tejto kresby mám zvlášť radosť, asi preto, že má aj úsmevný názov. Pokračuj, skvelé ako ilustrácia do knihy, možno aj mojej. :-)

cami4.2.2010
 

Ak vezmem do úvahy Tvoj štýl, tak je to skvelá práca. Až na jednu maličkosť, ktorá mi nedá..:-) Predné nohy bieleho koňa. Vyzerajú ako nohy bábiky na šnúrke. Zadné si nakreslil skvelo, je v nich energia a život. Cítiť v nich silu, ktorú kôň vynaložil pri odraze. Predné sú však mľandravé a doslova sa vlečú za telom zvieraťa. Ja viem, že je to náročné, sám si videl na mojej kresbe konské proporcie, ktoré mi zabrali 4 dni úporného kreslenia. Pozri si fotografie koní, ktoré cválajú a musíš uznať, že ich všetky štyri nohy nesú známky silového napätia. Ešte pozícia zakorenenia nohy v tele, je príliš na bok, ako ľudská ruka. Chce to viac svalov v hrudnej časti a k tomu aj plynulejší prechod do pleca. Ale napriek tomu, čo som teraz napísala, verím, že sa nehneváš, pretože kresba len dosvedčuje Tvoj pokrok a zdokonaľovanie sa v technike. Je to úžasné o koľko sú tieto Tvoje posledné kresby lepšie, než tie prvé. Gratulujem.Len tak ďalej.;-)

J.W.T4.2.2010
 

Ahoj Cami. Dík za radu :-)
Tie predné nohy sú presne tak, ako majú byť-tento pohyb koňa aj s nohami som presne "odkukal" z cvalu z jedného záberu seriálu Sandokan-som si ten obrázok stopol na DVD a uložil a podľa toho kreslil a tam tie predné nohy byzerajú ešte mľandravejšie. Ak chceš, môžem poslať...Kôň pri kluse, cvale alebo trysku má nespočetne veľa polôh nôh a nie vždy každá noha má "silové napätie" a tu vlastne obe predne padajú k zemi...Závisí, či sa rozbieha, brzdí, alebo je pribrzdený v cvale...jazdím na koni dosť dlho, tak si to všímam aj "live" ako sa dá:-)
Možno sa mi to ešte dokonale nepodarilo nakresliť, ale skutočne, tento postoj koňa mám "nevymyslený", ale odpozorovaný z filmu :-) A ostatné veci a napojenia sa musím ešte pocvičiť :-)Ďakujem :-)

akté4.2.2010
 

Dovolím si prilozit moj názor :-), Autor nakreslil obrázok podla svojho cítenia, myslím, ze nie je vzdy potrebné dodrzat zákony anatómie,jeho svojská ilustrácia je originálna a nenapodobitelná.

J.W.T4.2.2010
 

Ďakujem za povzbudenie a podporu:-)
Aj ja to tak cítim, hoci kôň má byť kôň aj keď pre mňa je dôležité energia, aká ide z maľby :-)Jednoducho tento štýl mojej maľby mám v ruke a nech robím čo chcem, vidieť ho tam :-)

cami4.2.2010
 

..nič v zlom, to robí moja deformácia, ktorú mi naočkoval môj profesor technológie, no skutočnosť je taká, ako som povedala, kresba je 2D a ty musíš oči presvedčiť, že je to 3D..veď si rozumieme, poznáš ma, ak by si nemal talent a bol skutočne mimo, ani si Ťa nevšimnem, nepridám komentár ani kritiku, pretože to nemá význam, ale v Tebe je talentu hromada a preto nie je dobré ťa zakaždým len uspávať pohladením a obdivom..;-)))...a pre čitateľov a fanúšikov Tvojho štýlu, ja som nekritizovala Tvoj talent, ale techniku, ktorá sa mi zdala málo výrazná,pretože viem, že to dokážeš nakresliť lepšie..;-)) ...a keďže sa už trošku poznáme, myslím, že tento môj slovný prejav je pre autora skôr priateľským poklepkaním po pleci ako výčitka

akté5.2.2010
 

Samozrejme, nic v zlom, :-) Ale aj napriek tomu zastávam svoj názor. Kresba je svojím sposobom vtipná, k textu, perfektne dodrzat anatómiu nie je podstatné a s uspávat pohladením a obdivom to nemá nic spolocné. Umenie nemusí fungovat podla urcených línií, ale rodit sa z fantázie a byt volné, slobodné. Stací pozriet si diela od Dali, alebo Picassa, mnohokrát ignorovali vsetky anatomické predpisy a ich diela boli napriek tomu fenomenálne. Pocit kazdého je subjektívny a ja ho respektujem. :-)

J.W.T4.2.2010
 

Cami, presne tak som to zobral, ako píšeš :-)A som rád Tvojim radám ako profesionálke, lebo ako sa vraví" nikto učený z neba nespadol". A ten, kto si myslí, že spadol, tak iba ak na hlavu :-)
Preto som Ti vďačný za komentár a už ani spať nemôžem a kreslím polohy konské tak, že sa mi týždeň bude o Hátatitloch snívať :-)

cami5.2.2010
 

..tak krásne sny..:-))) ja si idem poplávať do Benátok na karneval, potom Ti napíšem ako bolo..a teším sa na ďalšie kresby..:-))

Zimmet4.2.2010
 

Fúú, tak toto sa mi veľmi páči :-D, si naozaj veľmi šikulný

J.W.T4.2.2010
 

Ďakujem Ti veľmi pekne ;-)

akté4.2.2010
 

Hej, nemýlis sa, meno je zenské, gréckeho povodu, pozdravy ;-)

J.W.T4.2.2010
 

Úúú, veľmi pekne ďakujem. Mňa, ako muža skutočne teší, keď sa obrázok páči aj žene (dúfam, že pod gréckym nickom je žena), lebo mi muží máme iné cítenie ako ženy. preto si to veľmi vážim. Naozaj ďakujem :-)

akté4.2.2010
 

Ako vsetky Tvoje obrázky, dotiahnuté do detailu, vzdy fascinujúce a obdivuhodné.:-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec


Najnovšie

 

Najpozeranejšie

 

Najkomentovanejšie

 

Návštevník

 

Profil autora

J.W.T

Rytier ČB.JPG
O mne

Každý máme nejaký dar, na ktorom by sme mali chcieť pracovať a zlepšovať ho...
Ja kreslím a píšem tak, ako to cítim a tak, ako je typické pre mňa. Každá moja kresba a text som ja...
Bol by som rád, keby ste aj Vy pridali svoje hodnotenie, komentár. Ďakujem :-)

...všetky kresby uverejnené v Grafike vznikli v súvislosti s príspevkami na Mámtalent.sk

 

Všetky moje grafiky


 

Projekt

mediálne
podporujú: