IKARIKAR http://www.ikar.sk

Omrvinka (meduza)13.8.2016
 

3
 počet hodnotení: 12
prečítané 379, Komentáre 15

 
omrvinka
 
 
vo svete si vychutnávam
rôzne chute
kým sa ne...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

zgdcli31.8.2016
 

Matt, aj stuha aj gombík je vlastne o ľuďoch. Sme plní kontrastov. A robíme niekedy divné veci. Ďakujem viem, že to píšeš úprimne bez sladkého motúza, teším sa .-). Pekný večer prajem. Čítala som básne Mirky Mikulovej sú mi blízke. Páčia sa mi.

Matt van den Bryll31.8.2016
 

Ahoj meduza,

gombík sa mi páčil za 4*, možno iba názov:)Ale zamyslel som sa a páčili sa mi kontrasty.
Pekný večer

meduza27.8.2016
 

Prepač Amadeo, že som ti ukradla slová, nechtiac. :-)

Amadeo24.8.2016
 

Táto odstrihnutá báseň sa mi podobá, ako sa vraví v PL. Akurát si použila jedno kľúčové slovo z mojej ešte nedokončenej básni \"v žakete s anglickou noblesou
zmäkčenou v aviváži\" no musím vymyslieť niečo iné. Pekný deň.

Natália23.8.2016
 

Ahoj, podľa mňa, báseň nie je zlá, lebo sú v nej občas dobré záblesky, ale si ju príliš rozsekala čím autori skrývajú rytmus na ktorom sa dlho pracuje. Napriek upozorneniu sa ti zase objavuje prevrátený slovosled „ jazykom sladkým“ a iné, to predsa musíš počuť, že to vedie k pátosu. Opakuješ zase slová, mala by si vedieť že epizeuxu používa autor, keď si nevie ináč poradiť s dôrazom. Básnická skratka ti utiekla veľmi ďaleko a máš tam veľa zbytočných slov pre tak jednoduchú pointu. Už keď tam raz máš „únik nemožný“, tak je úplne zbytočné to hneď opakovať „ únik sa nenúka“, čo je v podstate to isté. Úplne by stačilo na koniec dať „ nehybne sa motám v bludisku“. A čo mi tu chýba je to, čo som ti už písala, vymyslené aspoň jedno originálne slovné spojenie po ktorom prebehnú zimomriavky k čomu ti držím palce. Môj názor.

12345691_022.8.2016
 

@

meduza21.8.2016
 

Natália, som rada, že si sa ozvala, a odhalila si ma. Sú to staršie básne. Skúšala som všeličo Stuha je napísaná staro. A ja sa učím, Preto som rada,že mi na rovinu napíšeš, kde som to pobabrala. Pokúsim sa zohnať knihu a spojiť možno peknú myšlienku aj s technikou- Pekný deň prajem.

Molly, ďakujem za reakciu, ja teraz počúvam dobrú hudbu a tiež mi je hneď lepšie. Prajem krajšie dni

Molly19.8.2016
 

Ahoj, Meduza

Tvoje básne ma potešili. Nemala som dobrý deň a po prečítaní tvojej tvorby sa mi vylepšil. Ďakujem

Natália19.8.2016
 

Milá meduza, už som ti nechcela písať ale tvoje pridané básne nekorešpondujú s tým čo som ti písala a naozaj neviem odkiaľ si ich vyhrabala. Príbeh aj pointa sú poriadku a to chválim, ale prevedenie je podľa mňa úplne nanič. V textoch používaš archaizmy ako „lež, kabátec, rata“ variácie GM „ koruny stromov „ a iné, gramatický rým a v neposlednej rade prehodený slovosled „ prstom pohyb jemný“ a iné. Preto ti tu vzniká nadmerný pátos. A aby toho nebolo dosť tak sen navalíš otrepané klišé hrubého zrna „ srdce, duša, dúha, ľúbiť, sní, o diali“. Opakuješ slová v tak krátkej básni „ krásnej, krásne“. Nečítala si doporučenú literatúru čo je poznať. Stále čakám, že pridáš niečo nie len duchaplné, ale aj premyslené. Lepšie bude keď budeš pridávať len po jednej básni. Môj názor.

meduza17.8.2016
 

Natália neprestávaj prosím. :-) Určite si želám, aby mi niekto poukazoval na chyby a občas aj povzbudil ak sa niečo páči. Ako som už písala kritika je vítaná a pochvala tešíííííííííí. Ďakujem, budem sa snažiť, aby som nerobila veľké chyby.

Natália16.8.2016
 

Fúha, meduza začala naozaj pŕhliť sladkohorko , podľa mňa máš našliapnuté na dobrú poéziu a čochvíľa ti nebudem radiť. Vyhýbaj sa gramatickému rýmu, veľa básní sa utápa v žiali, snaž sa vždy aby nadpolovičná väčšina bola optimistická a skôr vyťahovala čitateľa z depresie. Držím ti palce a nezabudni porovnávať.

meduza15.8.2016
 

Alia, Natália ďakujem za rady. Naozaj ma to teší

Alia S.14.8.2016
 

Súhlas s Natáliou, chce to brúsiť, zatiaľ sa zdá trochu uponáhľané, ale riadky majú nábeh na lepšiu kvalitu, majú pointu, rezonujú, sú čitateľné. Dám im tri hviezdy na povzbudenie.

Natália14.8.2016
 

Meduza, je jasné že máš snahu sa zlepšovať, ale bez určitých vedomostí to nepôjde tak ľahko. Treba si prečítať šlabikár poetiky od Urbana „ Utrpenie mladého básnika“. Podľa mňa prvý verš prezrádza neznalosť a to preto že sa tam objavila genitívna metafora, vygoogli si prečo je to zlé. Takže prvý verš úplne by som vynechala , netreba ho a siedmi, lebo kazí rytmus. Piaty skrátiť o „ ako cukor“ a bude to podľa mňa lepšie. Môj názor.

Natália14.8.2016
 

Oprava: \"Utrpenie mladého poeta\" :-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

meduza

O mne

som obyčajná žena, smutná, veselá šťastná, nešťastná, bláznivá a urehotaná

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: