IKARIKAR http://www.ikar.sk

Omyl života (Michaela Hirjaková)1.3.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 187, Komentáre 0

 
Omyl života
             Opäť sedím v červeno-bielom vlaku a nechávam sa odvážať od vône a tepla môjho domova. Pozerám sa na okolité prostredie a uvažujem nad tým, čo je na dnešnej ceste vlakom odlišné od mnohých ostatných.
            Nastúpila som na rovnaký vlak ako každý piatok v rovnakej hodine a sedím na rovnakej strane ako vždy. Sedím sama a pri okne. Príroda za oknom ubieha rýchlosťou vlaku a po lúke pobehujú králiky. Nad nimi lieta niekoľko vtákov, ktorý vytvárajú kružnicu. Slnko mi svieti priamo do oči a oslepuje ma. Nedá sa odolať priamemu slnečnému žiareniu. Žmúrim ich, až napokon ostanú zatvorené. Neunúvam sa ich otvoriť.
            Napriek všetkému tomu piatkovému stereotypu je iná jediná vec. Alebo skôr osoba? Áno! Určite osoba. Som to ja. A ja som osoba. Alebo nie? Niekto by si to už o mne nepomyslel. Po tom, čo sa stalo. Čo som mu spravila.
            Minulý víkend bol krásny. Bolo krásne slnečné počasie, teplo nás hrialo až niekde pri duši a my sme kráčali po okraji vozovky. Ruka v ruke sme sa prechádzali po okolí a Lukáš mi ukazoval okolie kde vyrastal. Po...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec



Návštevník

 

Profil autora

Michaela Hirjaková

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: