IKARIKAR http://www.ikar.sk

Omyl (Miroslav Gregorka)27.10.2014
 

5
 počet hodnotení: 3
prečítané 194, Komentáre 7

 

Ahoj. Aký bol deň? Dlhý? Už som ti hovoril o Ivanovi? Nie? To ťa bude zaujímať. Všetko sa to stalo pred niekoľkými mesiacmi. S Ivanom sme chodievali spolu na pivo. Ale len raz začas. Ja som na začiatku netušil, čo sa deje. Ale vtedy to nevedel ani Ivan. Spomínam si ako došiel nahnevaný. Rozčuľoval sa nad žiarovkami. Buď za to môžu výrobcovia, alebo mám v byte niečo s elektrikou, vravel. Predstav si, že sa mu vypálili štyri. Jedna po druhej. Vravel som mu, aby prestal kupovať tie lacné. Keby kupoval poriadne značkové, tak by mu vydržali dlho. Dali sme pár pív a rozlúčili sme sa. Po pár dňoch sme sa znovu ’stretli. Vtedy hovoril, ako dostal na ceste defekt. Práve keď išiel do práce. Namiesto do práce musel ísť do pneuservisu. Z kolesa mu vytiahli tri klince. Tri len tak nechytíš. Večer doma pri pozeraní správ mu prestal ísť televízor. Samozrejme bol tesne po záruke. Ale to bol len začiatok.

Pýtaš sa odkedy pijem čierny čaj? Nedávno mi zachutil. Ok, urobím aj tebe. Chceš? Nie? Neurážaj sa. To bol žart. Aký to je? Indický Dardžiling zo svahov Himalájí. Je to šampanské medzi čajmi. ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

TiTi12.11.2014
 

ešte som zabudla dodať, že by som bola veľmi zvedavá čo by si povedal na moju poviedku, ale na to nemám odvahu, dať ti ju prečítať :D

Miroslav Gregorka13.11.2014
 

Ďakujem. Pošli mi ju a dozvieš sa :) Rád si ju prečítam. @ Google+

TiTi12.11.2014
 

To bolo super :D Vedela by som si predstaviť ako čítam nejakú zbierku tvojich poviedok :) Román nie, ale poviedky áno :)

vizvo29.10.2014
 

Ahoj Miro. Dobrý príbeh, prekvapivé rozuzlenie, aj keď si osobne myslím, že to takto nefunguje. Ale páčil sa mi tvoj štýl. Lem tak ďalej.

Nadalan28.10.2014
 

Zaujímavý príbeh a pointa. Za ne som dala 4. Keby sa v príbehu neopakovali na viacerých miestach tie isté slová, dala by som aj 5. Napr. aj v tvojom/vašom vlastnom podpise, ktorý sa skladá z troch viet, je trikrát tvar slova \"pisanie\". Dobrým cvičením by bolo skúsiť to preformulovať. Ďalším príkladom sú posledné dve vety textu, kde sa v každej objavuje slovo \"duch\". To posledné slovo sa môže kľudne zmazať a na význame to nestratí.

Miroslav Gregorka28.10.2014
 

Vďaka za upozornenie. Ešte sa mám čo učiť. Spravil som drobné úpravy a odstránil opakujúce sa slová.

Nadalan29.10.2014
 

Paráda :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Miroslav Gregorka

O mne

K písaniu som sa dostal náhodne. Zistil som, že ma baví. Tak občas niečo vytvorím.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: