IKARIKAR http://www.ikar.sk

Onkopalia (Zuco)10.6.2014
 

4
 počet hodnotení: 3
prečítané 180, Komentáre 2

 
Onkopalia
 Na pohovor do Agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti ich prišlo asi desať, ale koordinátorka si vybrala práve ju. Rebeka sa ani sa nezamýšľala prečo, s inou možnosťou totiž nepočítala. Ľudí si získavala svojou bezprostrednosťou a večným optimizmom. Mala 25 rokov a okrem predchádzajúceho zamestnania, kde pracovala ako sestrička na psychiatrickom oddelení, nemala žiadne skúsenosti s prácou s chorými. Tento job si našla ako bokovku popri vysokej, aby bola finančne nezávislá.
V deň nástupu prišla do agentúry na ôsmu ráno, tak ako sa dohodli s vedúcou. Rebeke bola hneď veľmi sympatická. Dáma okolo päťdesiatky, s bystrým pohľadom a driemajúcim temperamentom. Presne to jej na nej rezalo. Lívia sedela za stolom a príjemne sa usmievala. Posunkom ukázala na stoličku a zadívala sa jej priamo do očí:
„Rebeka, chcem sa vás hneď na začiatok opýtať, či si trúfate starať sa onkologickú pacientku. Pani Poluchová je v poslednom štádiu ochorenia a budete jej musieť poskytnúť okrem odbornej starostlivosti aj sociálny kontakt. Je potrebné chodiť s ňou von, odprevádzať j...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.11.6.2014
 

Zuco, máš niekoľko chýb, ale to je odstrániteľné. Aspoň \"napádali ju\" oprav na \"napadali jej\".
Podstatné je, že ma poviedka zaujala. Hoci sa dal odhadnúť koniec, dočítala som so záujmom. Hoci sa takýchto príbehov deje veľa, píše veľa, a teda čítala som veľa podobných, neprekážalo mi tvoje podanie.
\"Filozofiou personálu je...\" táto veta znie novinársky. Asi by som nedovysvetľovala, čo je to paliatívna starostlivosť, nechala by som tak. Z textu je to zrejmé, ak by niekto nemal túto znalosť, a dá sa zistiť.
Ale inak fajn, nútila si ma čítať ďalej, aj to, čo som tušila. Takže \"u mně dobrý\".

Zuco11.6.2014
 

Ďakujem, pripomienky zapracujem :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Zuco

O mne

K tomu, aby som sa sem prihlásila a zverejnila nejaké príspevky ma vedie zvedavosť. Som zvedavá, či zaujmem.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: