IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Opitý Broko (Anna Hrabalová)14.10.2009
 

Hodnotenie vydavateľstva:

Mezi literaturou a zaznamenáním příběhu nebo prostě jen vyprávěním, je rozdíl. Někdy stačí zaznamenat nějakou historku a v rodinném kruhu se taková věc pak dobře čte a všichni se baví. Nic proti tomu, takové věci jistě mají své kouzlo. Problém je v tom, že povídka je literární forma, stejně jako novela nebo román a tak by měla splňovat určité minimální nároky na literární kvalitu.
(Celé hodnotenie čítajte v sekcii Hodnotenia)

MARKÉTA DOČEKALOVÁ, lektorka tvorivého písania

3
 počet hodnotení: 47
prečítané 4259, Komentáre 23

 

Opitý Broko
Peter prestavoval chalupu, zavolal si kamarátov, ako to bolo v tých časoch za socializmu i pred tým na dedine zvykom. Stále sa stavalo a chalupy opravovali, prerábali alebo stavali celkom nové. Nikdy nebol koniec robote. Raz sa robilo u jedného, potom u druhého, potom sa odrábalo a tak dokola. I teraz u Petra.
Keď sa robilo, muselo sa i jesť i trochu piť. A piť i pálené. Bez toho by to na Slovensku nešlo. Všetci si posadali okolo provizórneho stola a jedli. Ale teraz tam pracoval len Peter, Petrov otec a murár. A stále sa po dvore motal ich pes, taká škrata, malá pouličná zmes, a nedal murárovi pokoja, stále sa mu plantal pod nohy a otravoval a on sa chcel v pokoji najesť. Veď chvíľky na stavbe, keď sa nepracuje sú vzácne chvíle oddychu. ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Oľga Kohútiková14.3.2011
 

Milá pani Hrabalová,

a je to tu. Hodnotenie. Pravdivé a je to super výzva, aby ste si svoju prácu \"vylepšili\" podľa odporúčania odborníčky, pani Markéty Dočekalovej. Pohráte sa, očačáte a bude z toho skvelá kniha. Chce to pevné nervy a veľa času, ktoré Vám úprimne prajem, gratulujem k hodnoteniu a verím, že to hravo zvládnete. Máte vytrvalosť a Vaša precíznosť a dobrá vôľa to úspešne pripraví na skvelú knihu, o ktorú budem mať samozrejme záujem. Kúpim si, aby som ju mala doma v knižnici a keď sa mi zachce, pôjdem si s Vami zacestovať.

Prajem Vám veľa zdravia, šťastia a trpezlivosti - prvý úspech už je tu :-))

Nech sa Vám darí. Mám úprimnú radosť. OK

Hrabalová16.3.2011
 

Pani Kohútiková, ďakujem za Vaše povzbudenie. Potešila ma pani Dočekalová, povedala konkrétne, čo tomu chýba a ako na to. Je to odborníčka, poteší a poradí. Som za to veľmi vďačná. Vďačná som i Vášmu fandeniu p. Kohútiková. Ešte teraz, aby sa mi darilo. Moc Vám obom ďakujem a želám veľa radosti a aby sa darilo i Vám a sprevádzalo Vás len šťastie .
ĎSakujem za krásne slová.

eva kuciaková28.3.2010
 

Pani Anna, mám prečítanú všetku Vašu tvorbu,hltala som Vaše zážitky z ciest, dovoleniek v zahraničí.Ja nie som cestovateľský typ,o to viac ma to zaujalo. Všetky vaše poviedky sú písané ľahkým, zrozumiteľným štýlom, ktorý mi vyhovuje. Sú pohodové a poučné.

Feroško25.1.2010
 

Rada čítam vaše príbehy už sa teším na vaše a držím palce v tvorení ďalšieho :-D

Anna6.2.2010
 

Feroško ďakujem Vám a srdečne zdravím.

Nela18.1.2010
 

Pani Hrabalová,ja Vám fandím. Zo všetkých príspevkov si môže zobrať poučenie každý čitatel,pokial ich neprečíta letmo,ale aspon sa trochu nad nimi zamyslí.Nedajte sa odradiť niektorými kritickými slovami. Veď kto nechce,nech nečíta,alebo sa nemá ani prečo vyjadrovať.

Anna19.1.2010
 

Milá pani Nela, ďakujem Vám, za Vaše milé slová i za to, že mi fandíte. Vy chápete, čo chcem ľuďom povedať, to pre mňa znamená veľa. Hovorím od srdca a úprimne. Nie každému to vyhovuje. Je to tak, každý sme iný. Mali by sme sa tolerovať a neubližovať si. Ďakujem Vám za povzbudivé slová. Srdečne zdravím a želámVám veľa šťastia.

petronela8.1.2010
 

prajem prijemny den pani hrabalova. na zaciatok musim povedat ze som ovela mladsia ako vy a ze som presvedcena o tom ze ste velmi mila dama ktora ma uz co to za sebou a co je na vasich pomerne pocetnych prispevkoch aj vidno. pisete z vasho kazdodenneho zivota to co ste prezili ako vnimate realitu a svet okolo vas. cela suita a jej pribehy su pribehmi obycajnych ludi a to dokaze cloveka chytit skutocne za srdce no moj zazitok z diela by sa znasobil jedine vtedy keby pribehy gradovali alebo by stacila vynimocna pointa alebo nemusi byt ani jedno staci ze to putavo napisete no pri citani vasich prispevkov a skutocne ma to mrzi som nenasla ani jedno z toho. nedovolim si vas v ziadnom pripade poucovat len vam chcem zazelat do zivota vela radosti, vacsej inspiracie a hlavne aby ste raz na tomto portali porazili v rebricku najcitanejsich autorov toho prveho kvalitou a nie kvantitou.prajem vam pekny zvysok dna.

Anna10.1.2010
 

Milá pani Petronela, ďakujem Vám za Váš príspevok. Rada by som písala lepšie, ale to neviem. Píšem tak, ako sa mi darí. V žiadnom prípade však nechcem nikoho poraziť na žiadny spôsob. Ja som sa len zaradila do toho, čo robím rada. Všetkým želám úspech a radosť zo svojho konania. Aj ja robím len to, čo mi robí radosť a chcem jej trochu rozdať. Myslí, že radosti a lásky nie je nikdy dosť.
Ďakujem Vám za Váš príspevok. Srdečne Vás zdravím a želám Vám nielen pekný deň, ale aj šťastím naplnený život.

fmx12.1.2010
 

Zariadili do toho, co robite rada? OOOO, takze vy vlastne pisete cely svoj zivot, a vase spektakularne diela KONECNE dostali prilezitost...Ja to vidim tak, ze hned, ako ste sa dozvedeli o mamtalente, vam chlapci kupili pocitac, a dennodenne, hned ako napisete daku hrozu, to sem pridate...myslim, ze nie som daleko od pravdy, vsakze

Melania30.12.2009
 

Dobrý deň p. Hrabalová,píšem vám, aby som vám zložila moju poklonu. Vaše príbehy sú veľmi prosté a milé, nechýba v nich jemný humor, ktorý naozaj nájdeme len na vidieku,myslím to vážne,keďže ubehol sotva rok, ako som sa presťahovala z veľkého mesta na vidiek. Vidiek je rozhodne farebnejší a to nielen,čo sa prírody týka,ale aj charakterov ľudí. Prajem vám,nech Vám to píše ale aj ,aby ustal šum, ktorý robia vaši neprajníci,lebo pre neznalých je to fakt čudný a nepochopiteľný šum.Melánia

Hrabalová 30.12.2009
 

Dobrý deň, pani Melania, ďakujem Vám za pekné slová a želám Vám, aby sa Vám dobre žilo všade tam, kam zakotvíte, či v meste, alebo na vidieku. Nech Vás sprevádza šťastie a Božie požehnanie.
Ďakujem Vám za milé slová Hrabalová

Oľga Kohútiková30.12.2009
 

Pani Hrabalová, prepáčte, nepoznám Vás, (iba som čítala Vaše práce), netykám Vám, to by som si nedovolila. Prosím Vás, prečítajte si ešte raz moju odpoveď. Ďakujem! Moja odpoveď dňa 28.12. patrila anonymnému machrovi Danielovi P , čo si do mňa nevkusne zarypol. Prajem Vám, aby ste porazili aj toho prvého a aby Vás vybrali a vydali Vám knižku. Určite by sa Vám splnil Váš sen a vhodný čitateľ by si Vás našiel. Komu sa nepáči, nech nečíta.

Oľga Kohútiková28.12.2009
 

Ďalší anonymný borec, alebo znalec? Prečo ma ohováraš a nepozdravíš? Pani Hrabalová, fandím Vám. Držte sa!

Anna hrabalová 29.12.2009
 

Dobrý deň, pani Kohútiková, tykáte mi, zrejme ma poznáte. Nedotýkala som sa Vás ak to tak vyznelo, je to omyl. Srdečne Vás zdravím a želám všetko dobré. Hrabalová

Daniel P.28.12.2009
 

Vážená pani, ste (ne)zdravá konkurencia vašej kolegyne pani Kohútikovej.
Snáď iba toľko, že vaše diela sú - Zandelee Vám to napísal správne - prežité. A ja dodávam - sú presne ako Váš profil - oničom...

Hrabalová 29.12.2009
 

Pán Daniel, ďakujem Vám za Váš názor, áno, máte pravdu, sú prežite, ale pokiaľ žijú pamätníci, potiaľ žijú. Pekný deň a všetko dobré Hrabalová

ZUZANA15.12.2009
 

Anička, Tvoje pribehy su super!!! Pozdravujem Ta a prajem tvoriveho ducha :
Zuzana Hladká

Anička15.12.2009
 

Zuzka, ďakujem za Tvoje milé a povzbudivé slová. Som rada, že sa Ti to páči, a že si si našla chvíľku na čítanie. Srdečne Ťa zdravím.

Tina Van der Holland22.11.2009
 

Milá pani Hrabalová, Vaša próza je úprimná ako kus chleba. Netvári sa na nič iné, než čím je - svedectvom o poctivom živote, zdravom rozume a láskavom nadhľade. Prečítala som už veľa z Vašich úryvkov a dovoľte mi zložiť Vám poklonu, že aj popri Vašom číselnom veku zostávate duchom tak mladá a pridali ste sa. Ja osobne si myslím, že odovzdávate skúsenosť a svedectvo jednej generácie, a to je (aspoň u mňa) niečo ako poklad. Vaše príbehy zohrievajú, poúčajú a rozosmievajú. Nech sa Vám naďalej darí.

Hrabalová28.11.2009
 

Milá Tina Van der Holland, ďakujem Vám za Vaše pekné slová a želám Vám veľa šťastia v živote i v literárnej činnost. Ste mladá, celý život máte pred sebou, teda s chuťou a elánom do všetkého, čo Vás stretne. Všetko len to najlepšie. Anna

Tina Van der Holland26.11.2009
 

Až na to, že o nejakú dobu neskôr, nabehlo ku týmto príspevkom za dva dni (24. - 26.11.) +400 hlasov.
Ach, jaj, zdravý rozum a láskavý nadhľad zostali kdesi v písmenkách zakliate...

Hrabalová28.11.2009
 

Milá pani Tina Van der Holland, ďakujem za Váš mail, ovšem, nerozumiem mu. Prepáčte mi. Srdečne Vás zdravím a želám veľa šťastia.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: