IKARIKAR http://www.ikar.sk

Oriešková Mátoha (Pedajaman)12.4.2015
 

5
 počet hodnotení: 2
prečítané 175, Komentáre 6

 
Oriešková Mátoha
  „Rodríquez...krásna ulička na  Pereiru, tak teraz si krásne obohral Maicona...“
  Ihriskom preleteli farebné čiary, napätý hlas komentátora stíchol. Prostredie sa lámalo, krčilo, černelo, pokriky fanúšikov vystriedali nepríjemné šumy pripomínajúce rozzúrenú bandu mimozemšťanov.
  „Čerta! Čo zas?“ zaklial som a odhrnul záves na okne. Zábleskmi osvetlený vodopád dažďových kvapiek neúnavne trieskal do striech domov a pretváral záhradu na bahnistú mláku. Prečo práve počas štvrťfinále?! Ani vo sne by ma nenapadlo v tomto momente vypnúť telku a tak som poohýbal niekoľko káblov, až kým sa obraz so zvukom trochu neustálili. Komentátorov hlas síce záhadne zmizol, no vôbec ma to netrápilo a vrátil som sa k vychladenej kofole. Dom opäť roztriasla zrážka ozrutných mrakov, ale futbalistom to už neprekážalo. Akurát z nich sršali nadávky na rozhodcu, ktorý vystrelil ruku so žltou kartou k oblohe tak rázne akoby chcel schytať bleskom. Ostávalo už len pätnásť minút do konca.
  „Poď, poď! Á! Aj moja babka by z desiatich metrov trafila bránu!“ buchol som do stola a očami...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

rada14.4.2015
 

celkom dobré

nieže by ohúrilo ale ako nápad ok

dám ti 4
lebo
drobnosti opraviť
a pozmeniť sú teba
fakt

Pedaja14.4.2015
 

Ďakujem za pozitívnu reakciu a ak by sa dalo, vedel/a by si mi poradiť a poukázať na tie chyby? Lebo bez názorov iných to ťažko upravím :/

Alia S.13.4.2015
 

Erik (dobre si pamätám, nie?), toto tu už bolo a dokonca aj s obrázkom, pasujúcim k textu a ja som dielo i ten úžasný (nemám rada superlatívy, aj tak vždy preháňajú, ale nedá mi nezvoliť ho) obrázok odnotila ako veľmi vydarené dielo. Preto sa mi znovu nechcelo čítať podrobne, ale i preskakovaním (kvôli utvrdeniu sa v tom, že si pamätám, o čom to bolo) mi udierali do očí chyby, ktoré si nezmenil. Sú tie isté ako kedysi. Mám pravdu (bez otáznika). V tom si nenapraviteľný.
Vtedy som ti radila vymyslieť viac podobných strašidielok aj s návrhmi zo dvoch mien.
Vraciaš sa teda, nuž pracuj na sebe a na ostatných dielach (ktoré som nehodnotila kladne, pretože boli aké boli a ja som vždy mala dojem, že ich píše dieťa do 15 rokov alebo ani nie, nielen preto, že boli na jedno kopyto - prehnane bojovné a prehnane patetické, teatrálne, bez hlbšieho zmyslu) a dúfam, že sa naozaj budeš zlepšovať, že upustíš od nabubralých efektov a prebuduješ charaktery a vývoj postáv, motivácie, dej a pod. vyzretejšie.
Máš čas, všetko príde, len treba chuť a hlavne tú snahu zlepšovať sa.
Všetko dobré, Erik.

Pedaja13.4.2015
 

Ahoj Alia, áno aj ja si pamatam tvoje celkom pozitivne reakcie na strasidla a bolo citit ze sa do nich vies vzit. Bohuzial, toto dielo zatial nechavam ako sedemstrannu poviedku, pretoze i ked mam vymyslenych viac strasidiel (a dve z nich som pomenoval vdaka tebe) tak si myslim, ze by to dielo uz vobec nebolo napinave...viem kazdy jeden pribeh sa da urobit napinavym ale mne akosi nenapadla ziadna nova zapletka, napadli m len nove miesta, atmosfera a postavy, ale zapletka sa mi niekde stale skryva...dufam, ze raz dospejem do stadia, ze to pre mna bude jednoduche aspon tak ako pre teba :) a dakujem ;)

Plus co sa tyka tych ostatnich diel, uvidime...obaja vieme ze to zdaleka nie je tvoja salka kavy, cize ak by som tu aj nieco pridal tak by si to videla tak ako by som ja videl dievcensky roman...ale casom pribudne aj nieco z mojej prvotnej a dlhodobej dielne

Emko12.4.2015
 

Malo to vydesiť alebo pobaviť?
Každopádne - vtiahol si do deja hneď od začiatku a aj keď neverím, že by sa grobian a násilník, hoc aj po takomto zážitku so strašidlami (inak super nápad s oživlými kresbami), zmenil, rozhodne je to pekná predstava. V jednej chvíli mi prišlo ľúto, že moje kresby sa ešte nikdy nezhmotnili - bolo by to zaujímavé mať ich v špajze...
Miestami ti chýbali čiarky, ale to sa dá ľahko napraviť. Štýl bol svižný, text plynul hladko a hlavne, vyvolával zvedavosť, ako to celé napokon dopadne.
5*

Pedaja12.4.2015
 

Tomu som veľmi rád :) A to či to malo vydesiť alebo pobaviť...niekoho to možno vydesí a iných pobaví :D mňa to desilo aj bavilo zároveň ;) ďakujem za komentár a hlavne za 5*, teším sa :D

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Pedajaman

O mne

Som obyčajným študentom na Filozofickej Fakulte UPJŠ, no stále som mal sen žiť v inom svete. Chvíľu sa mi to darilo v snoch, no i tie postupne začali miznúť ako listy na jeseň a tak som vyskúšal čarovnú vec: PÍSANIE. Mám 21, no prvé pokusy vznikali keď som mal 15, doteraz ich mám schované (ako odstrašujúci príklad). Nikdy som písanie nechcel brať ako povinnosť, serióznu vec, ale ako relax, milý oddych a bdelé snívanie. Tak som si po rokoch vypracoval svoj vlastný Svet plný všakovakých úžasných i nudných vecí a práve o tie sa chcem s vami podeliť. Ktovie, možno sa v ňom raz stretneme viacerí.

Na mamtalente som už taktiež pár rokov (3-4?) a každú chvíľu som niečo menil, mazal, skryl, opäť ukázal, vrátil, s ľuďmi čo ma kritizovali som sa hádal, neznášal som ich, myslel som si, že som dokonalý, že knihu vydám do roka a do dňa. Odteraz však chcem ku všetkému pristupovať poctivo a možno to prinesie aj nejaké to ovocíčko. ;)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: