IKARIKAR http://www.ikar.sk

ôsma Farba Dúhy Je Čierna (Juraj Kvaššay)30.4.2015
 

2
 počet hodnotení: 5
prečítané 549, Komentáre 2

 
Nikov svet
Niko sedel v školskej lavici a hlavu mal podopretú rukou. Učiteľkin výklad počul len ako nejakú vzdialenú ozvenu, pretože naňho podchvíľou sadal mikrospánok. Silou-mocou sa ho snažil premôcť, preto upriamil svoj pohľad na strom, ktorý rástol pri okne jeho triedy. Nikovu otupenú pozornosť upútala ryšavá veverička, ktorá liezla po strome a zastala práve vtedy, keď si ju Niko všimol. Prebral sa z letargie a v duchu si pochvaľoval, že sedí pri okne. Usmial sa na veveričku, pretože mal vždy rád zvieratá. Bol ňou natoľko zaujatý, že si ani nevšimol, aké je v triede zrazu ticho a učiteľka stojí priamo pri jeho lavici. "Nikolas, keďže nepredpokladám, že tá veverička ťa naučí zemepis lepšie ako ja, bola by som rada, keby si sa sústredil na moju hodinu", povedala mu zrazu. Trieda sa začala chichotať. "O čom som práve hovorila, Nikolas?", pýtala sa učiteľka. Niko sa postavil. Nevedel jej odpovedať na otázku, tak len v pomykove prechádzal prstom po obvode malej diery, ktorá bola vyrezaná do lavice. "No?", nedala sa odbiť učiteľka. Niko pozrel na ňu. "Neviem, pani učiteľka. Prepáčte,"...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Emko4.5.2015
 

Zrejme si mal naponáhlo, keď si pridával druhú kapitolu, no to, že si odignoroval odstavce, textu vôbec neprospieva. Celkovo je z neho cítiť nevypísanosť a mladý vek, možnk máš toľko, ako tvoj hlavný hrdina. Chýba tomu dynamika, dávaš na papir holé fakty. Tému si si zvolil zaujímavú, má veľký potenciál, no je potrebné dodať tomu aj nejaké emócie. Dovoľ čitateľovi nazrieť do Nikovej duše, nechaj vyplávať na povrch jeho pocity, počloveč ho.
Gramatiku máš ok, ale na forme a štylizácii musíš zapracovať. A to sa dá jedine neustálym čítaním a písaním, nazri na mt aj k ostatným dielam a časom sám uvidíš, čo všetko môžeš vylepšiť.

Juraj Kvaššay6.5.2015
 

Ahoj, v prvom rade sa Ti chcem poďakovať za Tvoj komentár a názor na moju vznikajúcu poviedku.
Súhlasím s Tebou, že som mal tak trochu naponáhlo pri pridávaní druhej kapitoly, no to bolo spôsobené tým, že prvá kapitola tu bola uverejnená rýchlo a nechcel som, aby bola medzi pridaním jednotlivých kapitol dlhá pauza. Je to môj prvý väčší príspevok na tejto stránke, ešte neviem, ako to tu chodí. Čo sa týka veku, ten si neuhádol, mám oveľa viac rokov ako hlavný hrdina, no chcel som, aby to bolo čo najautentickejšie, čiže úplne z pohľadu hlavného hrdinu, preto som skúsil zvoliť slovník a rétoriku ( nie typického ) 15-ročného teenagera.
Neviem, ako ďaleko si sa pri čítaní dostal, myslím si, že v druhej časti už venujem Nikovým pocitom dosť veľký priestor a bude to tak aj naďalej.
Veci, ktoré si mi vytkol, sa pokúsim zobrať si ku srdcu a dúfam, že zvyšok poviedky už bude len ku čitateľskej spokojnosti :-).

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Juraj Kvaššay

O mne

Nosím v hlave množstvo nápadov, už ich len dať na papier :-). Dúfam, že niektorý už konečne dokončím a niektorý aj uspeje.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: