IKARIKAR http://www.ikar.sk

Údolie stratených motýľov (Blue)11.7.2019
 

4
 počet hodnotení: 7
prečítané 84, Komentáre 9

 

Ôsma kapitola Nehoda


S plamennou ženou sa mi nesnívalo už dve noci. Leonardo dodržal svoj sľub a ochránil ma od pekelnej bolesti a spárov zla.


Nie, neverila som, že by sny boli skutočné. Áno, tušila som, že je za tým čosi viac. Avšak nedokázala som prekonať bariéru racionality, ktorá ma udržiavala v bezpečí od prepadnutia ilúziám živej nočnej mory a najkrajšieho sna.


Pretože to, čo sa mi deje, si len zle vysvetľujem - som príliš slepá na to, aby som uvidela pravdu, no vidím dostatočne na to, aby som spoznala, že niečo nie je v poriadku. Buď so mnou, alebo s Leonardom.


Ale akokoľvek sa snažím racionalizovať, podvedome viem, že od toho aj tak iba utekám. Skrývam sa, nedokážem vykročiť k vzdialeným dverám na konci dlhej, temnej chodby, a preto žijem v šere medzi realitou a fantáziou.


Postrehy a myšlienky, ktoré sa mi stále roja v mysli, bojujú na dvoch protipóloch mojej mysle. Pretože kdesi v mojom vnútri som vedela, že Masonovci, teda aspoň Leonardo a Gabriella, nie sú normálne bytosti, tak ako ja. Neviem, čo sú, ani či sú moje hmlisté dohady správne, neviem, čo je skutočnosť a čo už nie, ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Elisa29.7.2019
 

Ahoj Blue, v prvom rade sa mi páči, že si si vybrala odvážnu a peknú tému. Anjeli sú abstraktné postavy, ale celkom pekne si opísala stretnutie s ním. Príbeh sa mi čítal veľmi dobre,len to bolo na jeden hlt dlhé a možno by som trošku okresala niektoré faktografické opisy ako napr. ten, prečo je dôležitý spánok. Mňa to tam trošičku rušilo. Pekne píšeš o pocitoch a vieš to s citom klásť do viet :) myslím, že by som si takú knihu kúpila.

Tereza-Blue29.7.2019
 

Ďakujem Ti za hodntenie aj pripomienky. Niekedy je naozaj menej viac, vždy bolo pre mňa ťažké veci skracovať. Zamyslím sa nad tým :)

Tina19.7.2019
 

...posielam 5 hviezdičiek. Veľmi pekne napísané, len tak ďalej

Tereza19.7.2019
 

Ďakujem. :)

Katka19.7.2019
 

Katka19.7.2019
 

Hodnotím veľmi pozitívne, si šikovná.

Tereza19.7.2019
 

Ďakujem pekne. :)

Tereza16.7.2019
 

Ďakujem, som rada, že Vás to zaujalo. Dlho som váhala, kým som to sem uverejnila. :) Budem sa snažiť rozdeliť to do viac kapitol, ako ste mi navrhla.

Eva15.7.2019
 

...napad to nie je zly:):) mozno si tento pribeh najde vela citatelov. Trocha ezoteriky nikdy nezaskodi, skor naopak. Len je to pridlhe radsej viac kapitol a rozdelit, ale to je len moj osobny nazor.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Blue

O mne

Tvorba odzrkadľuje našu dušu. Sme to, čo po nás ostane.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: